Tirreno-Adriatico 2019. Skład CCC Team

Greg van Avermaet poprowadzi ekipę CCC Team w Tirreno-Adriatico. We Włoszech wystartuje zespół oparty głównie o skład na klasyki, do którego dołączy Joey Rosskopf.

Dyrektor sportowy, Valerio Piva, zapowiada, że pierwszym celem grupy na ten wyścig będzie jazda drużynowa na czas, która rozpocznie zmagania.

Trasa tegorocznej edycji różni się od tej z poprzednich lat. Nie jest to typowo górski wyścig, z metami na podjazdach, a bardziej tradycyjna wersja Tirreno-Adriatico, z mocno pofałdowanym terenem. W programie jest jeden wyjątkowo trudny etap, z rundą na koniec i ciężkim podjazdem, więc myślę, że Gregowi van Avermaetowi powinno to odpowiadać. Naszym głównym celem jest triumf etapowy i udane zakończenie przygotowań do klasyków.

Dobry wynik na pierwszym etapie może mieć spory wpływ na układ klasyfikacji generalnej, gdyż do zyskania są tam ważne sekundy. Po tej jeździe drużynowej będziemy podchodzić do każdego etapu dzień po dniu, by spróbować wygrać na jednym z odcinków. Greg nie będzie musiał być codziennie chroniony przez cały zespół, więc inni również będą mieli okazję, by się pokazać i pojechać agresywnie.

Van Avermaet, który wygrał Tirreno-Adriatico w 2016 roku, będzie chciał podczas tego wyścigu doszlifować formę na wiosenne klasyki.

Zawsze czerpię radość z uczestnictwa w Tirreno-Adriatico. Mam z tego wyścigu wiele miłych wspomnień, gdyż wygrałem tu generalkę i etap. Chciałbym dorzucić do tych sukcesów też zwycięstwo w barwach CCC Team. Jazda drużynowa na czas będzie dla większości z nas pierwszą tego typu próbą w tym roku, ale triumfowaliśmy tutaj trzy razy z rzędu i mam nadzieję, że także i tym razem uda się rozpocząć tydzień od dobrego wyniku. W kolejnych dniach widzę kilka etapów dla siebie i zobaczymy jak wszystko się ułoży.

Skład CCC Team na Tirreno-Adriatico 2019 (13-19 marca):

Skład: Joey Rosskopf (USA), Michael Schär (SUI), Greg van Avermaet (BEL), Gijs van Hoecke (BEL), Nathan van Hooydonck (BEL), Guillaume van Keirsbulck (BEL), Łukasz Wiśniowski (POL)

Dyrektorzy sportowi: Valerio Piva (ITA), Fabio Baldato (ITA)

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Xedron

    11 marca 2019, 22:21 o 22:21

    Jeżeli najtrudniejszy etap miałby GvA odpowiadać to dlaczego miałby nie powalczyć w generalce?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: