Paryż-Nicea 2019: etap 1. Dylan Groenewegen otwiera rywalizację

Dylan Groenewegen (Team Jumbo-Visma) wygrał w Saint-Germain-en-Laye pierwszy etap 77. wyścigu Paryż-Nicea.

Holenderski sprinter pokonał na finiszu Caleba Ewana z Lotto Soudal oraz Fabio Jakobsena z Deceuninck - Quick Step, zostając jednocześnie pierwszym liderem francuskiej etapówki.

Liczący niespełna 140 kilometrów etap, zapętlony wokół podparyskiego Saint-Germain-en-Laye, otworzył tegoroczną rywalizację w wyścigu "ku słońcu", jak zwykło mówić się o Paryż-Nicea. Płaski odcinek wydawał się być idealny dla sprinterów. Kluczową rolę odegrał dziś jednak wiatr, który w drugiej połowie dystansu rządził i dzielił, ustawiając kolarzy w widowiskowe wachlarze. Wystarczyło, że peleton na moment wyjechał na otwartą przestrzeń, by w mig rozsypywał się na części.

Nim jednak kolarze wjechali w najbardziej wietrzne okolice, rywalizacja układała się dość typowo. Niedługo po starcie, po serii ataków, na prowadzenie wysunęła się trójka zawodników. Damien Gaudin (Direct Energie), Amael Moinard (Arkea-Samsic) i Romain Combaud (Delko Marseille Provence) z przewagą przeszło 3 minut przewodzili stawce przez długie kilometry.

Trójka harcowników robiła co mogła, by jak najdłużej utrzymać się na czele, jednak na 40 kilometrów przed metą było po akcji. W międzyczasie, w wyniku porywistych podmuchów wiatru, doszło do kilku kraks. Po jednej z nich z dalszej jazdy zrezygnował Michael Matthews (Team Sunweb).

Pierwszy etap Paryż-Nicea okazał się niezwykle ciężki i nerwowy dla kolarzy, mocno dając im się we znaki. Wielu zawodników walka na wachlarzach kosztowała zbyt wiele sił, by byli później w stanie powrócić do czołówki.

Dobrze spisywał się za to Michał Kwiatkowski (Team Sky), jadący w koszulce mistrza Polski. Cały czas trzymał się blisko czuba, zbierając dodatkowe sekundy bonifikaty na lotnych premiach. 5 sekund niby niewiele, ale dzięki temu "Kwiato" po pierwszym etapie zajmuje wysoką, 4. lokatę w generalce.

Na 30 kilometrów przed metą, wykorzystując niewielki podjazd, zaatakował Evaldas Siskevicius (Delko Marseille Provence). Szybko dołączył do niego uciekający już wcześniej Gaudin i dwójka próbowała oddalić się od peletonu. Przez pewien czas kręcili z zapasem około 20 sekund, ale ostatecznie ich akcja nie przetrwała.

Ostatnie kilkanaście kilometrów czołowa grupa, licząca nie więcej jak 50 zawodników, skupiona była już na zbliżającym się finiszu. Mimo to, na 2 kilometry przed kreską, do przodu wyskoczył Philippe Gilbert (Deceuninck - Quick Step). Mocne pociągnięcie Belga wydawało się obiecujące, ale drużyna Jumbo-Visma złapała go półtora kilometra dalej, rozprowadzając jednocześnie swojego sprintera.

Dylan Groenewegen nie zmarnował pracy swoich kolegów i sięgnął po etapowe zwycięstwo w Saint-Germain-en-Laye, zostając jednocześnie pierwszym liderem 77. edycji Paryż-Nicea.

Wyniki 1. etapu Paryż-Nicea 2019 (2.WT), Saint-Germain-en-Laye - Saint-Germain-en-Laye (138,5 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma             3:17:35
  2 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
  3 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep
  4 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
  5 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  6 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
  7 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
  8 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  9 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 10 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
 11 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 12 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 13 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
 14 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
 15 Egan Bernal (Col) Team Sky
 16 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
 17 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 18 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 19 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
 20 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 21 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 22 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 23 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 24 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 26 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie
 27 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 28 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
 29 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel
 30 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
 31 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 32 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
 33 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
 34 Rigoberto Uran (Col) EF Education First
 35 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 36 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic
 37 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 38 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 39 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 40 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 41 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 42 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
 43 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 44 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep
 45 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 47 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
 48 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 49 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 50 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 51 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 52 Tom Scully (NZl) EF Education First
 53 Mitchell Docker (Aus) EF Education First
 54 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
 55 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 56 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma
 57 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky
 58 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 59 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
 60 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
 61 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       00:16
 62 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      00:24
 63 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     00:26
 64 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      01:00
 65 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
 66 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    01:01
 67 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 68 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
 69 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team
 70 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               01:02
 71 Amaro Antunes (Por) CCC Team
 72 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 73 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 74 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 75 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 76 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 01:03
 77 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Mitchelton-Scott
 78 Daniel Martinez (Col) EF Education First
 79 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille
 80 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 81 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               01:04
 82 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo-Visma
 83 Lawson Craddock (USA) EF Education First
 84 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 85 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     01:33
 86 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   02:42
 87 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      02:43
 88 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 89 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 90 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo                    02:44
 91 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 92 Lars Ytting Bak (Den) Dimension Data
 93 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 94 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 95 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        02:45
 96 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 97 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 98 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 99 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       02:46
100 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
101 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
102 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
103 Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic
104 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
105 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                02:47
106 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
107 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin
108 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
109 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credit     02:48
110 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
111 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
112 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
113 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
114 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
115 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
116 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
117 Sebastian Henao (Col) Team Sky
118 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic
120 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
121 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic                         02:49
122 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
123 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
124 Rafael Valls (Spa) Movistar Team
125 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic                       02:50
126 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
127 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
128 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
129 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
130 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First            02:51
131 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
132 Scott Davies (GBr) Dimension Data
133 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie
134 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    02:52
135 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel
136 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team                         02:53
137 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  04:30
138 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
139 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates                   04:31
140 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
141 Will Barta (USA) CCC Team
142 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
143 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   04:32
144 Ivan Sosa (Col) Team Sky
145 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
146 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic
147 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     04:33
148 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb
149 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille
150 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   04:34
151 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          07:36
152 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    08:49
153 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       08:50
154 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
155 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
156 Daniel McLay (GBr) EF Education First                  08:51
157 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille
158 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb                        12:59

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

  1 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma             3:17:25
  2 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                          00:04
  3 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                00:05
  4 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
  5 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep              00:06
  6 Egan Bernal (Col) Team Sky                             00:09
  7 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
  8 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       00:10
  9 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 10 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 11 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 12 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 13 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 14 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
 15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 17 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
 18 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
 19 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
 20 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 21 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
 22 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 23 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 24 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 25 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 27 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie
 28 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
 29 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel
 30 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
 31 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 32 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
 33 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
 34 Rigoberto Uran (Col) EF Education First
 35 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 36 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic
 37 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 38 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 39 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 40 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 41 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 42 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
 43 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 44 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep
 45 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 47 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
 48 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 49 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 50 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 51 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 52 Tom Scully (NZl) EF Education First
 53 Mitchell Docker (Aus) EF Education First
 54 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
 55 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 56 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma
 57 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Sky
 58 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 59 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
 60 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
 61 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 62 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       00:26
 63 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      00:34
 64 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     00:36
 65 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      01:10
 66 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
 67 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    01:11
 68 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 69 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
 70 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team
 71 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               01:12
 72 Amaro Antunes (Por) CCC Team
 73 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 74 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 75 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 76 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 77 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 01:13
 78 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Mitchelton-Scott
 79 Daniel Martinez (Col) EF Education First
 80 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille
 81 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 82 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               01:14
 83 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo-Visma
 84 Lawson Craddock (USA) EF Education First
 85 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     01:43
 86 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   02:52
 87 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      02:53
 88 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 89 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 90 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo                    02:54
 91 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 92 Lars Ytting Bak (Den) Dimension Data
 93 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 94 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 95 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        02:55
 96 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 97 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 98 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 99 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       02:56
100 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
101 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
102 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
103 Maxime Bouet (Fra) Arkéa Samsic
104 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
105 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                02:57
106 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
107 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin
108 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
109 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credit     02:58
110 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
111 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
112 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
113 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
114 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
115 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
116 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
117 Sebastian Henao (Col) Team Sky
118 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic
120 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
121 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic                         02:59
122 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
123 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
124 Rafael Valls (Spa) Movistar Team
125 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic                       03:00
126 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
127 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
128 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
129 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
130 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First            03:01
131 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
132 Scott Davies (GBr) Dimension Data
133 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie
134 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    03:02
135 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel
136 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team                         03:03
137 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  04:40
138 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
139 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates                   04:41
140 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
141 Will Barta (USA) CCC Team
142 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
143 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   04:42
144 Ivan Sosa (Col) Team Sky
145 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
146 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic
147 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     04:43
148 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb
149 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille
150 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   04:44
151 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          07:46
152 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    08:59
153 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       09:00
154 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
155 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
156 Daniel McLay (GBr) EF Education First                  09:01
157 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille
158 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb                        13:09

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

  1. ander_her

    10 marca 2019, 19:03 o 19:03

    Dobrze to wygląda Kwiato

  2. Andrzej

    10 marca 2019, 21:34 o 21:34

    Siskievicius to raczej nie Francuz chyba, że czegoś nie wiem, wtedy przepraszam...
    niezależnie od tego jednak zapytam gdzie się podziała opcja wysyłania powiadomień o błędach w tekście?
    Razem twórzmy ten piękny portal. Dajcie sobie czasem pomóc 😉

    • Xedron

      10 marca 2019, 23:52 o 23:52

      Pomiędzy tekstem artykułu, a powiązanymi z nim tematami:
      "Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter."
      O tym mowa?

  3. reko

    11 marca 2019, 07:39 o 07:39

    oj posypało się CCC na rantach, szkoda

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: