GP Industria & Artigianato 2019. Sukces Maximiliana Schachmanna

Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe) sięgnął po zwycięstwo w 42. edycji toskańskiej jednodniówki GP Industria & Artigianato.

Niemiec zapewnił sobie zwycięstwo w wyścigu skuteczną akcją przeprowadzoną razem z Mattią Cattaneo (Androni Giocattoli - Sidermec) na finałowym podjeździe pod Fornello (3,6 km 5,3%), ze szczytu którego do mety pozostawało nieco ponad 12 kilometrów. Na finiszu Schachmann nie miał problemu z pokonaniem współtowarzysza akcji i przekroczeniu lini mety na pierwszym miejscu.

Podium włoskiego klasyku GP Industria & Artigianat dopełnił kolejny z zawodników Androni, Andrea Vedrame, który wygrał sprint ze spóźnionego o kilkanaście sekund peletonu.

Trasa dzisiejszego wyścigu była bardzo piękna, jednak gdy tylko spadło trochę deszczu szosa zrobiła się śliska i doszło do kilku upadków. Ataki zaczęły się tak naprawdę podczas ostatniego podjazdu. Odjechać próbował m.in. Thibaut Pinot za którym skoczyłem ja, a następnie zawodnik z Androni. Razem z Włochem pociągnęliśmy tę akcję i razem finiszowaliśmy. Jestem bardzo szczęśliwy, że po pechowym dla mnie Strade Bianche udało mi się sięgnąć tu po zwycięstwo

– mówił na mecie w Larciano Schachmann, który dzień wcześniej w decydującym momencie Strade Bianche borykał się z problemami technicznymi uniemożliwiającymi mu włączenie się do walki o wysoką lokatę.

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) zajął 20. miejsce.

Wyniki GP Industria & Artigianato 2019 (1.HC), Larciano – Larciano (199,2 km):

 1 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-hansgrohe            4:40:03
 2 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 3 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     00:14
 4 Paolo Toto (Ita) Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
 5 Davide Villella (Ita) Reprezentacja Włoch
 6 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli - Selle Italia - KTM 
 7 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 8 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 9 Eduard Prades (Spa) Movistar Team
10 Lucas Eriksson (Swe) Riwal Readynez Cyclng Team
...
20 Rafał Majka (Pol) Bora-hansgrohe

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: