Kategorie: KontynentalneWyniki

Stanisław Aniołkowski 7. w Umag Trophy

Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) zajął siódme miejsce na chorwackiej jednodniówce Umag Trophy (1.2). Wygrał czeski sprinter Alois Kankovsky (Elkov-Author) przed Andreą Guardinim (Bardiani-CSF).

Trasa Umag Trophy liczyła 161 km. Kolarze ścigali się na rundach, do przejechania mieli ich siedem. W początkowej fazie wyścigu było bardzo dynamicznie. Po około 45 - 50 minutach ścigania udało się uciec dwóm zawodnikom i sytuacja trochę się uspokoiła. Peleton odpuścił harcowników i pozwolił zbudować im dość sporą przewagę - w pewnym momencie wyścigu wynosiła ona nawet 6 minut. Gdy do mety zostało około 70 km grupa zasadnicza wzięła się do roboty i przyspieszyła. Peleton złapał uciekinierów po przejechaniu 100 km.

Wyścig odpowiadał moim predyspozycjom, więc nasz plan był taki, abym przejechał go spokojnie w peletonie i skoncentrował się na finiszu. Chłopaki mieli ewentualnie próbować zabierać się w odjazdy, ale ponieważ było naprawdę bardzo nerwowo, drużyna skupiła się na tym, aby bez szwanku doprowadzić mnie do mety

- relacjonował Stanisław Aniołkowski.

Wyścig ten był szczególny dla trójki kolarzy - Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak i Damian Papierski po raz pierwszy wystartowali w elicie.

Karol, Kacper i Damian bardzo dobrze się spisali. Byli tam, gdzie powinni. Na początku próbowali atakować, potem skupili się na bezpiecznym dowiezieniu mnie do mety. Na dwóch ostatnich rundach jechaliśmy z przodu, aby uniknąć kraks. Finisz był bardzo chaotyczny, zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Chłopaki wyprowadzili mnie najlepiej, jak potrafili. Myślę, że to siódme miejsce to przyzwoity wynik

- dodał Aniołkowski.

Debiutantów chwalił dyrektor sportowy  CCC Development Team Tomasz Brożyna.

Jak na swój pierwszy wyścig w elicie, to muszę przyznać, że mieli trudne warunki. Cały wyścig był dość nerwowy i szybki, a oni jechali w pełnym skupieniu. Nie przestraszyli się tego chaosu. Trzymali się blisko się siebie, chronili Staszka, a potem ładnie wyprowadzili go do finiszu.

Stanisław Aniołkowski, Damian Papierski, Piotrek Pękala, Karol Wawrzyniak i Kacper Walkowiak wraz z dyrektorem sportowym Tomaszem Brożyną i obsługą zostają w Chorwacji. W najbliższą sobotę 9 marca kolarze pojadą kolejną jednodniówkę - Porec Trophy.

inf. prasowa

Redakcja rowery.org

Recent Posts

Ivan Garcia Cortina zakotwiczy w Movistarze

Hiszpański kolarz Ivan Garcia Cortina z ekipy Bahrain-McLaren przeniesie się do zespołu Movistar.

10 sierpnia 2020, 13:36

Romain Bardet wybrał Team Sunweb

Romain Bardet od stycznia 2021 roku reprezentował będzie niemiecki zespół Sunweb.

10 sierpnia 2020, 11:32

Greg van Avermaet i Michaël Schär w AG2R La Mondiale

Belg Greg van Avermaet oraz Szwajcar Michaël Schär podpisali kontrakty z francuską grupą AG2R La Mondiale.

10 sierpnia 2020, 11:21

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25