UAE Tour 2019: etap 2. Fernando Gaviria uszczęśliwia szejków

Fernando Gaviria

Kolumbijczyk Fernando Gaviria zwyciężył w Abu Zabi na mecie drugiego etapu wyścigu UAE Tour.

Sprinter UAE Team Emirates w stoicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich pokonał na finiszu z peletonu Elię Vivianiego (Deceuninck-Quick Step) i Caleba Ewana (Lotto Soudal). 10. miejsce zajął Jakub Mareczko (CCC Team).

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu pozostaje Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Płaski, ale z opcją bocznego wiatru, odcinek początkowo przebiegał pod znakiem ucieczki w składzie Igor Boev, Stepan Kuriyanov (obaj Gazprom–Rusvelo), Sam Brand i Charles Planet (obaj Novo Nordisk), która została odpuszczona na 12 minut.

Wydarzenia nabrały kolorów po 70 kilometrach jazdy, gdy pojawił się oczekiwany wiatr. Zespoły Bora-hansgrohe i Lotto-Soudal wyszły na czoło peletonu. Grupa pękła na rantach. W drugiej części zaplątali się m.in. Tom Dumoulin (Team Sunweb) i Elia Viviani, natomiast w pierwszej, liczącej ponad 30 zawodników, zameldowali się lider Primoz Roglic, Michał Kwiatkowski, Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) i Alejandro Valverde (Movistar).

Powstała wyrwa na 50 sekund, jednak 72 kilometry przed metą pożar na pokładzie został ugaszony. Tempo siadło, a Kuriyanov i Planet ponownie zaatakowali, tym razem odskakując na ponad 5 minut.

Cały peleton zakończył te harce 14 kilometrów przed metą. Finisz należał do Gavirii, któremu poważnie zagroził tylko Viviani.

Wyniki 2. etapu UAE Tour 2019 (2.WT), Yas Mall – Abu Dhabi (184 km):

  1 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates             4:36:32
  2 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep
  3 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
  4 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
  5 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
  6 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
  7 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
  8 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
  9 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
 10 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
 11 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
 12 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida
 13 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 14 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
 15 Patrick Bevin (NZl) CCC Team
 16 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 18 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 19 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal
 20 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 21 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 22 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 23 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 24 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 25 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 26 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 28 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 29 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
 30 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
 31 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 33 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 34 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 35 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 36 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 37 Simon Clarke (Aus) EF Education First
 38 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
 39 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
 40 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 41 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data
 42 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 43 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 44 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 45 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
 46 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
 47 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 48 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
 49 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 50 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
 52 Sean Bennett (USA) EF Education First
 53 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep
 54 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 55 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 56 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 57 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 58 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 59 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 60 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk
 61 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
 62 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
 63 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 64 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 65 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 66 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 67 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
 68 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 69 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
 70 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 71 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 72 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
 73 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
 74 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 75 Mikkel Fr?lich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep
 76 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
 77 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 78 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 79 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
 80 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 81 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team
 82 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 83 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
 84 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 85 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 86 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 87 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
 88 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 89 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 90 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
 91 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
 92 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 93 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 94 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo
 95 Daniel McLay (GBr) EF Education First
 96 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 97 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 98 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 99 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
100 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
101 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
102 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott
103 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
104 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
105 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
106 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
107 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
108 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
109 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
110 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
111 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
112 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
113 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
114 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
115 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo
116 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
117 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
118 Rob Power (Aus) Team Sunweb
119 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
120 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
121 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
122 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
123 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
124 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
125 Michael Morkov (Den) Deceuninck-QuickStep
126 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida                    00:32
127 James Whelan (Aus) EF Education First                  00:49
128 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma
129 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
130 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma
131 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida                       00:51
132 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  01:10
133 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      01:19
134 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            01:47
135 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    02:06
136 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida                      02:08
137 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
138 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    02:08
139 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma                     09:39
DNF Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

  1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma                 4:53:21
  2 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma
  3 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma
  4 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo-Visma
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      00:06
  6 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 00:07
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
  8 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
  9 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   00:09
 10 Damiano Caruso (Ita) Bahrain-Merida
 11 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    00:14
 12 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 13 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 14 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 15 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 16 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 17 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:18
 18 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 19 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
 20 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 21 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 22 Elia Viviani (Ita) Deceuninck-QuickStep                00:20
 23 Patrick Bevin (NZl) CCC Team                           00:24
 24 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team
 25 Łukasz Owsian (Pol) CCC Team
 26 Victor De La Parte (Spa) CCC Team
 27 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team
 28 Rob Power (Aus) Team Sunweb
 29 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates               00:26
 30 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
 31 Simon Clarke (Aus) EF Education First
 32 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
 33 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep
 34 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
 35 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
 36 Daniel McLay (GBr) EF Education First
 37 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
 38 Fabio Sabatini (Ita) Deceuninck-QuickStep
 39 Michael M?rk?v (Den) Deceuninck-QuickStep
 40 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        00:29
 41 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 42 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 43 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 44 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 45 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 46 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 47 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 48 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
 49 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 50 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 51 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 52 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 53 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 54 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     00:32
 55 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
 56 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 57 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
 58 Mikkel Fr?lich Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep       00:33
 59 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:36
 60 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 61 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 62 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal                          00:41
 63 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott
 64 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                  00:43
 65 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 66 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 67 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 68 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 69 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
 70 Will Clarke (Aus) Trek-Segafredo
 71 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team          00:44
 72 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 73 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 74 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 75 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 76 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    00:45
 77 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 78 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 79 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 80 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
 81 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 82 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 83 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
 84 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team                    00:48
 85 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         00:49
 86 Sean Bennett (USA) EF Education First                  00:53
 87 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 00:54
 88 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
 91 Igor Boev (Rus) Gazprom–Rusvelo                        00:55
 92 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo                 00:57
 93 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 94 Sergei Shilov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 95 Artem Nych (Rus) Gazprom–Rusvelo
 96 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 97 Jan Tratnik (Slo) Bahrain-Merida                       01:00
 98 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                01:07
 99 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      01:12
100 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida                      01:13
101 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida                    01:15
102 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    01:16
103 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             01:19
104 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 01:22
105 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            01:29
106 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           01:32
107 Roman Kreuziger (Cze) Dimension Data                   01:39
108 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   01:46
109 Péter Kusztor (Hun) Team Novo Nordisk
110 Declan Irvine (Aus) Team Novo Nordisk
111 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
112 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
113 Adam Blythe (GBr) Lotto Soudal                         01:47
114 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
115 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       01:50
116 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale                  01:54
117 Chad Haga (USA) Team Sunweb
118 Serge Pauwels (Bel) CCC Team                           01:55
119 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale                01:59
120 Thomas Leezer (Ned) Team Jumbo-Visma
121 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    02:00
122 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      02:05
123 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      02:06
124 James Whelan (Aus) EF Education First
125 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  02:08
126 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 02:10
127 Rohan Dennis (Aus) Bahrain-Merida                      02:17
128 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      02:23
129 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 02:31
130 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    02:40
131 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        02:43
132 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom–Rusvelo                   02:44
133 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma                    02:56
134 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    03:04
135 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team                          03:08
136 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk               03:18
137 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      03:42
138 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  03:46
139 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma                     11:46

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: