Tour du Haut Var 2019: etap 3. Thibaut Pinot zgarnia całą pulę

Thibaut Pinot

Thibaut Pinot dzięki wygranej na Mont Faron odniósł także zwycięstwo w całym wyścigu Tour du Haut Var.

Ostatniego dnia rywalizacji kolarze do pokonania mieli 136 kilometrów z  La Londe-les-Maures na Mont Faron w Tulonie. Kluczowym elementem dla losów rywalizacji była wspinaczka o długości 5,7 kilometra i średnim nachyleniu 8,4%.

Najlepiej ze wzniesieniem poradził sobie Thibaut Pinot (Groupama - FDJ), który przeciął linię mety 3 sekundy przed Romainem Bardetem (AG2R La Mondiale) i 5 sekund przed Hughem Carthym (EF Education First).

Podium klasyfikacji generalnej to odzwierciedlenie podium 3. etapu, gdyż po dwóch rozegranych etapach, pierwsza siódemka zawodników klasyfikacji generalnej uzyskała dokładnie ten sam czas.

Wyniki 3. etapu Tour du Haut Var 2019 (2.1), La Londe-les-Maures - Mont Faron (136 km):

  1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           3:19:52
  2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:03
  3 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First                    00:05
  4 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:11
  5 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ                           00:13
  7 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
  8 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                      00:51
  9 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
 10 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                           00:56
 11 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole  00:58
 12 Joe Dombrowski (USA) EF Education First                      01:04
 13 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                         01:06
 14 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias                 01:08
 15 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille                         01:11
 16 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo                          01:14
 17 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic                             01:16
 18 Jérémy Maison (Fra) Arkéa Samsic                             01:17
 19 Anthony Perez (Fra) Cofidis                                  01:25
 20 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
 21 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                               01:44
 22 Julien Simon (Fra) Cofidis                                   01:46
 23 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles                    01:52
 24 Tanel Kangert (Est) EF Education First                       01:54
 25 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Riwal Readynez                   01:55
 26 Romain Hardy (Fra) Arkéa Samsic                              01:58
 27 Kevin Ledanois (Fra) Arkéa Samsic                            02:02
 28 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                       02:16
 29 Daniel Mu?oz Giraldo (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 30 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93                   02:23
 31 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi-Murias                02:27
 32 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli
 33 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles                         02:33
 34 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie                      02:35
 35 Lucas Eriksson (Swe) Riwal Readynez
 36 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                  02:40
 37 Miguel Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec        02:49
 38 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First                       02:53
 39 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez                    02:59
 40 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy                03:04
 41 Brice Feillu (Fra) Arkéa Samsic                              03:05
 42 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                           03:15
 43 Kenny Molly (Bel) Wallonie Bruxelles                         03:22
 44 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93                    03:24
 45 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli                         03:27
 46 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec           03:30
 47 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           03:33
 48 Jimmy Turgis (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                   03:41
 49 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                           03:45
 50 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         03:56
 51 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille                         04:02
 53 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy              04:06
 54 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole        04:08
 55 Victor Langellotti (Mon) Burgos-BH                           04:23
 56 Laurent Evrard (Bel) Sovac                                   04:52
 57 Davide Rebellin (Ita) Sovac                                  05:14
 58 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 59 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
 60 Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic                            05:17
 61 Jaume Sureda Morey (Spa) Burgos-BH
 62 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            05:34
 63 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                        06:00
 64 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille                          06:07
 65 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                         07:21
 66 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 67 Nicolas Sessler (Bra) Burgos-BH
 68 Mathijs Paasschens (Ned) Wallonie Bruxelles                  09:46
 69 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                  10:18
 70 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 71 Alexander Kamp (Den) Riwal Readynez
 72 Jonas Aaen (Den) Riwal Readynez
 73 Damien Touze (Fra) Cofidis
 74 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 75 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis
 76 Romain Le Roux (Fra) Arkéa Samsic
 77 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis
 78 Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille
 79 Justin Mottier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 80 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole
 81 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles
 82 Maxime Cam (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 83 Lachlan Morton (Aus) EF Education First                      10:39
 84 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille
 85 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles                          10:58
 86 Franklin Six (Bel) Wallonie Bruxelles
 87 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           11:23
 88 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                            11:57
 89 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93                          12:39
 90 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
 91 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias
 92 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi-Murias
 93 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli
 94 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                    12:59
 95 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          13:38
 96 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 97 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 98 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 99 Abderrahmane Mehdi Hamza (Alg) Sovac
100 Matti Breschel (Den) EF Education First
101 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
102 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93
DNF Rasmus Christian Quaade (Den) Riwal Readynez

Klasyfikacja końcowa:

  1 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          12:39:44
  2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:03
  3 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First                    00:05
  4 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     00:11
  5 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                                   00:13
  6 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ                           00:27
  7 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                        00:51
  8 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo                          01:14
  9 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                               01:54
 10 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                             02:10
 11 Joe Dombrowski (USA) EF Education First                      02:53
 12 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        03:12
 13 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                         03:13
 14 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles                    03:19
 15 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic                             03:41
 16 Julien Simon (Fra) Cofidis                                   03:43
 17 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias                 03:56
 18 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Riwal Readynez                   03:57
 19 Anthony Perez (Fra) Cofidis                                  04:03
 20 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                       04:04
 21 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille                         04:31
 22 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec              04:54
 23 Kevin Ledanois (Fra) Arkéa Samsic                            05:00
 24 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez                    06:02
 25 Lucas Eriksson (Swe) Riwal Readynez                          06:06
 26 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                      07:34
 27 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                           07:46
 28 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy                08:14
 29 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy              08:24
 30 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy               08:51
 31 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           09:00
 32 Jimmy Turgis (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                   09:17
 33 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli                         10:05
 34 Miguel Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli-Sidermec        10:22
 35 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles                         10:43
 36 Davide Rebellin (Ita) Sovac                                  10:58
 37 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93                      13:36
 38 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille                          14:38
 39 Tanel Kangert (Est) EF Education First                       14:50
 40 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                           15:12
 41 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93                   15:14
 42 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                        16:05
 43 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie                      16:20
 44 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         16:31
 45 Brice Feillu (Fra) Arkéa Samsic                              16:50
 46 Kenny Molly (Bel) Wallonie Bruxelles                         17:07
 47 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli                    17:44
 48 Daniel Mu?oz Giraldo (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       18:40
 49 Jérémy Maison (Fra) Arkéa Samsic                             19:23
 50 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                  20:06
 51 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First                       20:44
 52 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                 21:55
 53 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole  23:15
 54 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole        24:31
 55 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93                    25:27
 56 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                            26:06
 57 Laurent Evrard (Bel) Sovac                                   26:33
 58 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         29:01
 59 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                    30:32
 60 Florian Vachon (Fra) Arkéa Samsic                            31:50
 61 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles                          32:21
 62 Romain Hardy (Fra) Arkéa Samsic                              32:33
 63 Jaume Sureda Morey (Spa) Burgos-BH                           32:35
 64 Maxime Cam (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 65 Victor Langellotti (Mon) Burgos-BH                           33:04
 66 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi-Murias                33:30
 67 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           33:56
 68 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy               34:01
 69 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy                    34:32
 70 Romain Le Roux (Fra) Arkéa Samsic                            35:12
 71 Lachlan Morton (Aus) EF Education First                      36:46
 72 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            37:49
 73 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                            37:56
 74 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis                            38:01
 75 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis                                 38:11
 76 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                         38:18
 77 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                           39:03
 78 Jonas Aaen (Den) Riwal Readynez                              39:31
 79 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                  39:55
 80 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          40:11
 81 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                            40:45
 82 Damien Touze (Fra) Cofidis                                   40:53
 83 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix-Lille Metropole  41:21
 84 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille                   41:48
 85 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       41:51
 86 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93                    42:03
 87 Nicolas Sessler (Bra) Burgos-BH                              42:25
 88 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi-Murias                43:42
 89 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          44:41
 90 Matti Breschel (Den) EF Education First
 91 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93
 92 Mathijs Paasschens (Ned) Wallonie Bruxelles                  44:51
 93 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille                         45:18
 94 Alexander Kamp (Den) Riwal Readynez                          45:23
 95 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles
 96 Franklin Six (Bel) Wallonie Bruxelles                        46:03
 97 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93                          47:28
 98 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias               47:44
 99 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec            47:45
100 Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille                         51:34
101 Justin Mottier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                 55:36
102 Abderrahmane Mehdi Hamza (Alg) Sovac                         58:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: