Vuelta a Andalucia 2019: etap 2. Matteo Trentin jak na mistrza przystało

Matteo Trentin

Mistrz Europy Matteo Trentin (Mitchelton-Scott) jako pierwszy zameldował się na mecie drugiego odcinka Vuelta a Andalucia.

Włoch na prowadzącym lekko pod górę finiszu w Torredonjimeno pokonał Dannyego Van Poppela (Jumbo-Visma) i Ivana Garcię (Bahrain-Merida).

Trykot lidera zachował wczorajszy zwycięzca Tim Wellens (Lotto-Soudal).

Drugiego dnia rywalizacji w południowej Hiszpanii na kolarzy czekał dość płaski etap - na trasie znalazła się jedynie jedna premia górska, Alto de Porcuna (192 km; 5 km, 3,6%, kat. 3). Końcówka stanowiła jednak wyzwanie dla sprinterów. Przez ostatnie 20 kilometrów szosa prowadziła minimalnie pod górę, średnio o nachyleniu 2%, momentami sięgającym 5%, zaś w Torredonjimeno czekało kilka długich zakrętów i rondo 300 metrów przed metą. 

Ucieczkę dnia stworzyli Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert), Alexandr Kulikovskiy (Gazprom-RusVelo), Mattia Viel (Androni Giocattoli - Sidermec), Umberto Orsini (Bardiani-CSF), Juan Antonio Lopez-Cozar, Dzmitry Zhyhunou (Fundación Euskadi). Szóstka zawodników odskoczyła od peletonu maksymalnie na 7 minut, kręcąc na czele przez znaczną część etapu. Śmiałkowie skapitulowali  na wspinaczce pod alto de Porcuna. 

Tempo na ostatnich kilometrach dyktowali kolarze Mitchelton-Scott, chcąc doprowadzić do walki sprinterów. Atakował Jorge Cubero (Burgos-BH), lecz nie zdołał uzyskać znaczącej przewagi nad grupą. 

W samej końcówce długiego sprintu spróbował Ivan Garcia (Bahrain-Merida), który odskoczył na kilka metrów, lecz został doścignięty przez Matteo Trentina i Enrique Sanza (Euskadi-Murias). Najwyższą prędkość rozwinął 29-letni Włoch, który wskoczył na prowadzenie i pomimo silnej konkurencji zdołał przeciąć kreskę jako pierwszy, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie, po sukcesie na Volta a la Communitat Valenciana. 

Wyniki 2. etapu Vuelta a Andalucia 2019 (2.HC), Sewilla – Torredonjimeno / Jaén (216,5 km):

  1 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                           5:55:28
  2 Danny van Poppel (Ned) Team Jumbo-Visma
  3 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
  4 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias
  5 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  6 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert
  7 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotel
  8 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  9 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles
 10 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 11 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 12 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling
 13 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 14 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 15 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 16 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi
 17 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias
 18 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 19 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 20 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma
 21 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
 22 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 23 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi
 24 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 25 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 26 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert
 27 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 28 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 29 José Rojas (Spa) Movistar Team
 30 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 31 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 32 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 33 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
 34 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH
 35 Carlos Verona (Spa) Movistar Team
 36 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 37 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 38 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 39 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 40 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 41 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
 42 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 43 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 44 Rafael Valls (Spa) Movistar Team
 45 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 46 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 47 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi
 48 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles
 49 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma
 50 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 51 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 52 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 53 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
 54 Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo
 55 Eduard Prades (Spa) Movistar Team
 56 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles
 57 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi
 58 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 59 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 60 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
 61 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 62 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom–Rusvelo
 63 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane                   00:12
 64 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                     00:14
 65 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 66 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 67 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 68 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane       00:19
 69 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                               00:21
 70 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                             00:26
 71 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 72 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                                 00:28
 73 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                              00:29
 74 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Faizane                    00:32
 75 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi                  00:35
 76 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF
 77 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 00:46
 78 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles                              00:48
 79 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles
 80 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles
 81 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma                           00:59
 82 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 83 Xavier Ca?ellas Sanchez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              01:11
 84 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert                           01:28
 85 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert
 86 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
 87 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 88 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling
 89 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 90 Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                                01:45
 91 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH
 92 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 93 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling                           02:11
 94 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                                02:13
 95 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH
 96 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi
 97 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                02:19
 98 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
 99 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling                             02:24
100 Marc Fournier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                       02:34
101 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept-B&B Hotel                   02:44
102 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
103 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                  02:44
104 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling                                02:52
105 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling
106 Moreno Moser (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane                     02:57
107 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott                             03:00
108 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert
109 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom–Rusvelo
110 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling                            03:37
111 Juan Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi Basque Country-Murias              04:07
112 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural-Seguros RGA                        04:39
113 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                       05:11
114 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                                   05:14
115 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                                05:30
116 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
117 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Gobert
118 Daan Olivier (Ned) Team Jumbo-Visma
119 Sean De Bie (Bel) Roompot-Charles
120 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert                               09:54
121 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF                              10:56
122 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
123 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                     17:17
124 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
125 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
126 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi
127 Alexandr Kulikovskiy (Rus) Gazprom–Rusvelo
128 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma
DNS Bert De Backer (Bel) Vital Concept-B&B Hotel

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

1  Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  10:19:40
2  Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                               00:05
3  Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                                                         
4  Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team                                              
5  Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane                      00:09
6  Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma                                                 
7  Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                                                   
8  Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                                                       
9  Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma                                                    
10  Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert                               00:13
11  Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                                00:14
12  Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi                 00:16
13  Rafael Valls (Spa) Movistar Team                                                        
14  Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert                               00:19
15  Carlos Verona (Spa) Movistar Team                                 00:21
16  Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias      00:22
17  Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias                        
18  Eduard Prades (Spa) Movistar Team                                                       
19  Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             00:25
20  Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi                    00:31
21  Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                                  
22  Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                                                         
23  Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                           00:33
24  Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                                       
25  Hector Carretero (Spa) Movistar Team                                                    
26  Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                                                      
27  Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                                         
28  Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida                                  00:36
29  Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling                               00:37
30  José Rojas (Spa) Movistar Team                                                          
31  Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                  00:42
32  Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles                                                   
33  Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles                            00:44
34  Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo                                  00:46
35  Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH                     00:47
36  Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                                 00:50
37  Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias                  00:52
38  Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi                 00:54
39  Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotel                 00:59
40  Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH                                                      
41  Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias                              
42  Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                               01:01
43  Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                                                 
44  Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH                                                     
45  Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                       01:05
46  Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec               01:13
47  Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane                                      
48  Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                                01:15
49  Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                                      
50  Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                                           
51  Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane       01:18
52  Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                                                     
53  Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team                              01:27
54  Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                                01:30
55  Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane                   01:36
56  Lars Boom (Ned) Roompot-Charles                                   01:37
57  Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                   01:40
58  Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                             02:06
59  Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                                  02:10
60  Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                                                   
61  Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles                          02:18
62  Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                             02:20
63  Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                 02:21
64  Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma                                  02:23
65  Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert                           02:29
66  David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 02:37
67  Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal                              02:42
68  Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Faizane                    02:45
69  Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles                              02:47
70  Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                              02:53
71  Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                             03:05
72  Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA                 03:24
73  Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma                           03:27
74  Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              03:28
75  Danny van Poppel (Ned) Team Jumbo-Visma                           03:42
76  Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert                                  03:43
77  Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                                04:23
78  IAleksei Rybalkin (Rus) Gazprom–Rusvelo                           04:56
79  Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                  05:18
80  Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling                           05:24
81  Luca Covili (Ita) Bardiani CSF                                    05:31
82  Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling                             05:42
83  Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                             06:01
84  Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling                                06:10
85  Steven Lammertink (Ned) Vital Concept-B&B Hotel                   06:11
86  Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                  06:25
87  Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott                                                   
88  Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                                06:35
89  Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                               06:43
90  Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                 06:56
91  Daan Olivier (Ned) Team Jumbo-Visma                               07:10
92  Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country-Murias            07:14
93  Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi                      07:20
94  Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                                   08:09
95  Sean De Bie (Bel) Roompot-Charles                                 08:26
96  Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                           09:26
97  Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert                           09:38
98  Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles                         09:46
99  Jetse Bol (Ned) Burgos-BH                                         09:51
100  Moreno Moser (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane                    10:17
101  Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi                 10:45
102  Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling                            11:04
103  Juan Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi Basque Country-Murias      11:25
104  Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                     11:31
105  Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                    11:50
106  Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                               12:16
107  Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH                              12:28
108  Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi                          12:39
109  Marc Fournier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                      12:56
110  Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF                                13:17
111  Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling                              13:25
112  José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH                             13:49
113  Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling                           13:59
114  Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                               14:26
115  Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Gobert                              15:16
116  Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept-B&B Hotel                      15:21
117  Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                                  15:40
118  Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias     16:01
119  Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               16:31
120  Alan Banaszek (Pol) Caja Rural-Seguros RGA                       17:24
121  Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert                              19:30
122  Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal                                24:16
123  Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF                             24:40
124  Alexandr Kulikovskiy (Rus) Gazprom–Rusvelo                       27:05
125  Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                    27:27
126  Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi                            27:29
127  Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma                          27:32
128  Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                                    31:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: