Volta ao Algarve 2019: etap 2. Tadej Pogacar triumfatorem na Alto de Foia

Tadej Pogacar (UAE- Team Emirates) odniósł zwycięstwo na Alto de Foia, wspinaczce kończącej drugi odcinek Volta ao Algarve.

Słoweniec pokonał Wouta Poelsa (Team Sky) i Enrica Masa (Deceuninck-QuickStep). 

Etap wystartował z miejscowości Almodovar i już po 8 kilometrach na czele jechała już ucieczka: Will Barta (CCC Team), Olivier le Gac (Groupama-FDJ), Brian van Goethem (Lotto-Soudal), Rafael Reis (W52-FC Porto), Bruno Silva (Efapel) i Jesús Nanclares (Miranda-Mortágua). Ich przewaga przez długi czas oscylowała w okolicy 2 minut. 

Uciekinierzy rozegrali między sobą pierwszą z dwóch zaplanowanych na dzisiaj wspinaczkę. Z podjazdem pod Cavalos najlepiej poradził sobie Rafel Reis, pokonując Bruno Silvę i Jesusa Nanclaresa. Przez długi czas w peletonie panował spokój, a średnia prędkość wynosiła zaledwie 35 km/h. To była jednak cisza przed burzą, ponieważ harcownicy mniej więcej w połowie etapu zostali już pochłonięci przez grupę zasadniczą.

Z peletonu tworzyły się kolejne akcje, najpierw odskoczył duet Dmitrii Strakhov (Team Katusha Alpecin) i Riccardo Zoidl (CCC Team). Zawodnik CCC Team szybko zostawił w tyle swojego współtowarzysza. Samotna jazda nie trwała długo, bo chwilę później na przodzie kręciła już dwójka "pomarańczowych", do Austriaka dołączył Amaro Antunes (CCC Team).

Silne tempo w peletonie sprawiło, że ucieczka została złapana na 16 kilometrów do mety. Na początku finałowego podjazdu Alto de Foia (8 km; 7,1%; maks. 9,3%) Team Sky nadał mocne tempo, co zaowocowało mocną selekcją w peletonie. W grupie zasadniczej zostało około 25 zawodników. 

Fabio Aru nie wytrzymał tempa i szybko znalazł się poza grupą walczącą o zwycięstwo eatapowe. Kolarzy było co raz to mniej, a na ponowny atak zdobył się Amaro Antunes. Niestety zawodnikowi CCC Team nie wystarczyło sił do końca, a triumfatorem 2. odcinka został Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), pokonując Wouta Poelsa (Team Sky) i Enrica Masa (Deceuninck-QuickStep). 

Pogacar objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 

Wyniki 2. etapu Volta ao Algarve 2019 (2.HC), Almodôvar – Fóia (187,4 km):

  1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates                  4:58:25
  2 Wout Poels (Ned) Team Sky                                00:01
  3 Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep                     00:03
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                              00:05
  5 Amaro Antunes (Por) CCC Team                             00:07
  6 David de la Cruz (Spa) Team Sky                          00:21
  7 Jono Pedro Lourenço Rodrigues (Por) W52-FC Porto         00:24
  8 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                   00:27
  9 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 10 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data            00:49
 11 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                       00:51
 12 Joaquim Ricardo Soares Silva (Por) W52-FC Porto
 13 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 14 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                  01:00
 15 Frederico José Oliveira Figueiredo (Por) Sporting        01:05
 16 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural
 17 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                        01:10
 18 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert                       01:18
 19 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                        01:19
 20 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 21 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                        01:27
 22 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma                   01:46
 23 Ben King (USA) Dimension Data
 24 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep
 25 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb
 26 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team                           01:51
 27 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
 28 David De La Fuente Rasilla (Spa) Aviludo-Louletano
 29 Tiago José Pinto Machado (Por) Sporting-Tavira           01:55
 30 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal                    02:18
 31 Alejandro Marque Porto (Spa) Sporting-Tavira             02:24
 32 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert                     02:25
 33 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural                  02:36
 34 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52-FC Porto                   03:02
 35 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin                    03:13
 36 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural
 37 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
 38 Luís Gabriel Silva Gomes (Por) Radio Popular-Boavista    03:33
 39 Loic Vliegen (Bel) Wanty-Gobert                          04:12
 40 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                     04:26
 41 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 42 Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista                  04:44
 43 José Jo?o Costa Mendes (Por) Sporting-Tavira
 44 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
 45 Jo?o Benta (Por) Radio Popular-Boavista                  04:55
 46 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                         05:26
 47 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe                 05:49
 48 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                      06:09
 49 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep
 50 Rafael Jorge Magalh?es Silva (Por) Efapel
 51 Danilo Wyss (Swi) Dimension Data
 52 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
 53 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 54 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb
 55 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                         06:35
 56 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                        08:14
 57 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin
 58 Jonas Koch (Ger) CCC Team
 59 António Barbio (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport          08:53
 60 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                       09:44
 61 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma
 62 Taco van der Hoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
 63 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma
 64 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates
 65 Zico Waeytens (Bel) Cofidis
 66 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
 67 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert
 68 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Efapel
 69 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
 70 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano
 71 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 72 Rafael Lourenço (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild          11:46
 73 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 74 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 75 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Vito-Feirense-PNB
 76 Daniel Silva (Por) Radio Popular-Boavista
 77 Henrique Casimiro (Por) Efapel
 78 Emanuel Duarte (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport
 79 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 80 Riccardo Zoidl (Aut) CCC Team
 81 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural               13:21
 82 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                         14:25
 83 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
 84 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                 14:39
 85 Sergio Vega Merodio (Spa) Miranda- Mortágua              15:21
 86 Ricardo Jorge Correia Mestre (Por) W52-FC Porto          18:54
 87 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52-FC Porto
 88 Daniel José Pereira Mestre (Por) W52-FC Porto
 89 Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano
 90 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 91 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
 92 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) Radio Popular-Boavista
 93 Pedro Lopes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild
 94 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
 95 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 96 Will Barta (USA) CCC Team
 97 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
 98 Hugo Sancho (Por) Miranda- Mortágua                      19:49
 99 Gaspar Gonçalves (Por) Miranda- Mortágua
100 Jo?o Barbosa (Por) Vito-Feirense-PNB
101 Ivo Pinheiro (Por) Miranda- Mortágua
102 António Ferreira (Por) Vito-Feirense-PNB
103 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                         20:45
104 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal
105 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting-Tavira
106 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                      22:15
107 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
108 Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin
109 Lars Bak (Den) Dimension Data
110 Marco Mathis (Ger) Cofidis
111 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep
112 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck-QuickStep
113 Hélder Gonçalves (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild
114 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
115 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
116 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
117 Fábio Oliveira (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport
118 André Ramalho (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport
119 Rafael Ferreira Reis (Por) W52-FC Porto
120 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
121 Jo?o Leite (Por) Vito-Feirense-PNB
122 Daniel Freitas (Por) Miranda- Mortágua
123 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
124 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma
125 David Ribeiro (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport
126 Venceslau Fernandes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild
127 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
128 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
129 Marvin Scheulen (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport
130 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
131 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural
132 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
133 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
134 André Crispim (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport
135 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
136 Paweł Bernas (Pol) CCC Team
137 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural
138 Filipe Duarte Sousa Cardoso (Por) Vito-Feirense-PNB
139 Pedro Lopes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild
140 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
141 Vicente Garcia de Mateos Rubio (Spa) Aviludo-Louletano
142 Márcio Fernando Santos Barbosa (Por) Aviludo-Louletano
143 Francisco Garcia Rus (Spa) Aviludo-Louletano
144 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Vito-Feirense-PNB
145 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural
146 Tiago Leal (Por) Miranda- Mortágua
147 Nuno Meireles (Por) Aviludo-Louletano
148 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal
149 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Gobert
150 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
151 José Sousa (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild
152 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert
153 Josef Cerny (Cze) CCC Team
154 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira
155 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
156 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
157 Bruno Silva (Por) Efapel                                 23:42
158 Nikolay Mihaylov (Bul) Efapel
159 Jono Carlos Araújo Matias (Por) Vito-Feirense-PNB
160 Pedro Paulinho (Por) Efapel
161 Sérgio Paulinho (Por) Efapel
162 Jesus Angel Nanclares Herraiz (Spa) Miranda- Mortágu     24:36
163 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                26:59
164 Fábio Fernandes Costa (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild    27:16
DNS Christophe Laporte (Fra) Cofidis

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates                  9:51:24
  2 Wout Poels (Ned) Team Sky                                00:01
  3 Enric Mas (Spa) Deceuninck-QuickStep                     00:03
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                              00:05
  5 David de la Cruz (Spa) Team Sky                          00:21
  6 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                   00:51
  7 Jono Pedro Lourenço Rodrigues (Por) W52-FC Porto         01:29
  8 Amaro Antunes (Por) CCC Team                             01:42
  9 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma                   01:46
 10 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb
 11 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep
 12 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                   01:55
 13 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 14 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                       01:56
 15 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                  02:05
 16 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                        02:15
 17 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data            02:17
 18 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal                    02:18
 19 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                        02:24
 20 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 21 Joaquim Ricardo Soares Silva (Por) W52-FC Porto          02:39
 22 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural                       02:40
 23 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team                           02:56
 24 David De La Fuente Rasilla (Spa) Aviludo-Louletano
 25 Tiago José Pinto Machado (Por) Sporting-Tavira           03:30
 26 Ben King (USA) Dimension Data                            03:34
 27 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ                           03:39
 28 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert                     04:00
 29 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural                  04:11
 30 Loic Vliegen (Bel) Wanty-Gobert                          04:12
 31 Frederico José Oliveira Figueiredo (Por) Sporting        04:16
 32 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52-FC Porto                   04:37
 33 Luís Gabriel Silva Gomes (Por) Radio Popular-Boavista    05:08
 34 Alejandro Marque Porto (Spa) Sporting-Tavira             05:35
 35 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe                 06:00
 36 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                             06:02
 37 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin                    06:24
 38 Jo?o Benta (Por) Radio Popular-Boavista                  06:30
 39 Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista                  06:32
 40 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                         06:35
 41 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep                 06:45
 42 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                      07:14
 43 Danilo Wyss (Swi) Dimension Data                         07:34
 44 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                    07:57
 45 Rafael Jorge Magalh?es Silva (Por) Efapel
 46 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                        08:17
 47 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                      08:37
 48 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert                       08:41
 49 José Jo?o Costa Mendes (Por) Sporting-Tavira             08:55
 50 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                         09:37
 51 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                       09:44
 52 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma
 53 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates
 54 Zico Waeytens (Bel) Cofidis                              09:55
 55 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                   10:49
 56 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert
 57 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                     11:16
 58 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano                   11:19
 59 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates                11:38
 60 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep                  11:44
 61 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                          12:08
 62 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                       12:51
 63 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma                    12:59
 64 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
 65 António Barbio (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport          13:04
 66 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Vito-Feirense-PNB        13:21
 67 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb                        13:32
 68 Henrique Casimiro (Por) Efapel                           13:34
 69 Daniel Silva (Por) Radio Popular-Boavista
 70 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Efapel                     13:55
 71 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                  14:25
 72 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                         14:51
 73 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural               14:56
 74 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                        15:04
 75 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural
 76 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                 15:05
 77 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin                   15:37
 78 Emanuel Duarte (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport          15:57
 79 Taco van der Hoorn (Ned) Team Jumbo-Visma                16:34
 80 Sergio Vega Merodio (Spa) Miranda- Mortágua              17:15
 81 Jonas Koch (Ger) CCC Team                                17:51
 82 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma                       18:33
 83 Rafael Lourenço (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild          18:36
 84 Riccardo Zoidl (Aut) CCC Team
 85 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                          19:20
 86 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                       19:59
 87 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 88 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
 89 Daniel José Pereira Mestre (Por) W52-FC Porto            20:29
 90 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) Radio Popular-Boavista
 91 Ian Stannard (GBr) Team Sky                              20:35
 92 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista             20:42
 93 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal                           20:45
 94 Will Barta (USA) CCC Team                                20:48
 95 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                         21:11
 96 Ivo Pinheiro (Por) Miranda- Mortágua                     21:24
 97 António Ferreira (Por) Vito-Feirense-PNB
 98 Hugo Sancho (Por) Miranda- Mortágua
 99 Gaspar Gonçalves (Por) Miranda- Mortágua                 21:43
100 Jono Barbosa (Por) Vito-Feirense-PNB                     21:49
101 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52-FC Porto        22:05
102 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep                22:15
103 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
104 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
105 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural
106 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
107 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
108 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
109 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                       22:33
110 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                      22:35
111 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                            22:37
112 Daniel Freitas (Por) Miranda- Mortágua
113 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                 22:47
114 Pedro Lopes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild              23:05
115 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                       23:06
116 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck-QuickStep             23:20
117 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
118 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
119 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal
120 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Gobert
121 Venceslau Fernandes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild      23:50
122 Rafael Ferreira Reis (Por) W52-FC Porto
123 Vicente Garcia de Mateos Rubio (Spa) Aviludo-Louletano
124 José Sousa (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild
125 Filipe Duarte Sousa Cardoso (Por) Vito-Feirense-PNB      24:03
126 Pedro Lopes (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild
127 Francisco Garcia Rus (Spa) Aviludo-Louletano
128 Fábio Oliveira (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport          24:09
129 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Vito-Feirense-PNB
130 André Crispim (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport           24:12
131 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert                         24:21
132 Hélder Gonçalves (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild         24:24
133 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting-Tavira                  24:56
134 Bruno Silva (Por) Efapel                                 25:17
135 Nikolay Mihaylov (Bul) Efapel
136 André Ramalho (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport           25:26
137 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
138 Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano         25:44
139 Ricardo Jorge Correia Mestre (Por) W52-FC Porto
140 Paweł Bernas (Pol) CCC Team
141 Marvin Scheulen (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport         25:48
142 Jesus Angel Nanclares Herraiz (Spa) Miranda- Mortágu     26:20
143 Marco Mathis (Ger) Cofidis                               26:26
144 Jo?o Leite (Por) Vito-Feirense-PNB
145 David Ribeiro (Por) L.A. Aluminios- L.A. Sport
146 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
147 Tiago Leal (Por) Miranda- Mortágua
148 Nuno Meireles (Por) Aviludo-Louletano
149 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira
150 Sérgio Paulinho (Por) Efapel                             27:53
151 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                28:04
152 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma             29:05
153 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma
154 Mads Schmidt Würtz (Den) Katusha-Alpecin                 29:38
155 Márcio Fernando Santos Barbosa (Por) Aviludo-Louletano
156 Jo?o Carlos Araújo Matias (Por) Vito-Feirense-PNB        30:32
157 Fábio Fernandes Costa (Por) UD Oliveirense-Inoutbuild    31:27
158 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                      31:52
159 Lars Bak (Den) Dimension Data
160 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
161 Josef Cerny (Cze) CCC Team
162 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural                        34:06
163 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural                      35:24
164 Pedro Paulinho (Por) Efapel                              36:51

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: