Tour of Oman 2019: etap 6. Giacomo Nizzolo na Matrah Corniche

Giacomo Nizzolo finiszuje po zwycięstwo na ostatnim etapie Tour of Oman

Giacomo Nizzolo zwyciężył na mecie ostatniego etapu 10. Tour of Oman. W klasyfikacji końcowej zeszłoroczny sukces powtórzył Mistrz Kazachstanu Alexey Lutsenko (Astana).

Włoch z Dimension Data wyprzedził po sprincie z peletonu swoich rodaków Sonny'ego Colbrellego (Bahrain Merida) i Davida Balleriniego (Astana).

Łukasz Wiśniowski (CCC Team) ukończył wyścig na 22. pozycji.

Na pożegnanie z Omanem organizatorzy przygotowali trasę pod sprinterów. Nie wszystkim ekipom odpowiadał zakładany scenariusz, dlatego akcję podjął Nathan van Hooydonck (CCC Team), do którego następnie przeskoczyli Stijn Vandenbergh (Ag2R La Mondiale), Alexis Guerin (Delko Marseille) i Adam de Vos (Rally).

Czwórka została odpuszczona na ponad 2 minuty. W peletonie doszło do poważnej kraksy, a Alexander Kristoff (UAE Team Emirates) ucierpiał na tyle, że opuścił trasę i tym samym stracił szansę na czwarte kolejne zwycięstwo na Matrah Corniche.

Uciekinierom 20 kilometrów przed metą pozostała niespełna minuta. Walczyli dzielnie, jednak ulegli sile grupy na końcowych 4 kilometrach. Po zaciętym finiszu pierwszy sukces w barwach Dimension Data odniósł Giacomo Nizzolo.

Wyniki 6. etapu Tour of Oman 2019 (2.HC), Al Mouj Muscat - Matrah Corniche (135,5 km):

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data                 3:07:12
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  3 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team
  4 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
  5 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
  6 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert
  7 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
  8 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  9 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 10 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
 11 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin
 12 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles
 13 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country
 14 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Country
 15 Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles
 16 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 17 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 18 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling
 19 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling
 20 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille
 21 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles
 22 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles
 23 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles
 24 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling
 25 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie
 26 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 27 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles
 28 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
 29 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 30 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 31 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
 32 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 33 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale
 34 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 35 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 36 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 37 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles
 38 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 39 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 40 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
 41 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 42 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 43 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert
 44 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data
 45 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
 46 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles
 47 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 48 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 49 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic
 50 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 51 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis
 52 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 53 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 54 Jesper Hansen (Den) Cofidis
 55 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 56 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
 57 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 58 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 59 Michael Schär (Swi) CCC Team
 60 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
 61 Darwin Atapuma (Col) Cofidis
 62 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
 63 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
 64 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel
 65 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 66 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert
 67 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 68 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 69 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles
 70 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 71 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille
 72 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 73 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie
 74 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling
 75 Jerome Baugnies (Bel) Wanty-Gobert
 76 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 77 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles              00:12
 78 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team
 79 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 80 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  00:33
 81 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                     00:37
 82 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida
 83 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic                      00:53
 84 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:02
 85 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 86 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 87 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel           01:10
 88 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 89 Robert Thomas Wagner (Ger) Arkéa Samsic                01:18
 90 Clément Russo (Fra) Arkéa Samsic
 91 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team                    01:51
 92 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team
 93 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 94 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 95 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
 96 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 97 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 98 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 99 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille
100 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling
101 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling
102 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
103 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
104 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
105 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
106 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling                   01:56
107 Kamil Gradek (Pol) CCC Team                            03:02
108 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles
109 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team              03:31
110 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country
111 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       04:13
112 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles
113 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille                    06:53
114 Benoit Jarrier (Fra) Arkéa Samsic                      07:43
115 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
116 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   09:05
DNF Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
DNF Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               21:45:51
  2 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:44
  3 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            00:47
  4 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      00:53
  5 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic                        01:03
  6 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     01:14
  7 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles                 01:25
  8 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert                       01:31
  9 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling                01:43
 10 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel           01:51
 11 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       01:53
 12 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension      01:54
 13 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    02:00
 14 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   02:18
 15 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      02:23
 16 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   02:27
 17 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team                       03:04
 18 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille                      03:18
 19 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       03:35
 20 Michael Schär (Swi) CCC Team                           05:20
 21 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data                 05:27
 22 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team                       06:12
 23 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country      06:49
 24 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 07:00
 25 Darwin Atapuma (Col) Cofidis                           07:38
 26 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                08:52
 27 Jesper Hansen (Den) Cofidis                            09:08
 28 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                 09:42
 29 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert                       10:12
 30 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 10:23
 31 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin                 11:06
 32 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               11:07
 33 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                     11:35
 34 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles               12:14
 35 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel
 36 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles                     12:36
 37 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles                  12:48
 38 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   12:52
 39 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       14:08
 40 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   14:53
 41 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            14:54
 42 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  15:13
 43 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling                    15:41
 44 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles           15:45
 45 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team                         16:55
 46 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   17:36
 47 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert                      18:24
 48 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              19:46
 49 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
 50 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team                    20:11
 51 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      20:15
 52 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           20:28
 53 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  21:04
 54 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team                 21:09
 55 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles                   21:12
 56 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     21:26
 57 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                      22:23
 58 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        22:32
 59 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               22:48
 60 Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles                     22:53
 61 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida                    23:14
 62 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       23:44
 63 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               24:10
 64 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic                       24:14
 65 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team                24:15
 66 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   24:38
 67 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille                    24:50
 68 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie                 24:52
 69 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        25:55
 70 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team              25:59
 71 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    26:31
 72 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     26:44
 73 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  27:10
 74 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    27:15
 75 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      27:21
 76 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic                      27:25
 77 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          27:33
 78 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  28:59
 79 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles                   29:40
 80 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling                    30:59
 81 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 82 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Countr     32:13
 83 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            32:34
 84 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles                  32:46
 85 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling
 86 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille              33:30
 87 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           34:34
 88 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  35:50
 89 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                           36:05
 90 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel               36:11
 91 Kamil Gradek (Pol) CCC Team                            36:28
 92 Jerome Baugnies (Bel) Wanty-Gobert                     37:10
 93 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                38:18
 94 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       38:35
 95 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling                   38:59
 96 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling                40:09
 97 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille                    41:33
 98 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        41:36
 99 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            41:47
100 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        43:14
101 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country    43:16
102 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille              43:27
103 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale              44:08
104 Clément Russo (Fra) Arkéa Samsic                       44:15
105 Robert Thomas Wagner (Ger) Arkéa Samsic                47:28
106 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles                 48:36
107 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling                    49:55
108 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data                   50:01
109 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles              50:06
110 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque         51:26
111 Benoit Jarrier (Fra) Arkéa Samsic                      52:08
112 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel           56:40
113 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert                        56:49
114 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille             57:08
115 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille                    58:55
116 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept-B&B Hotel           1:00:44

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: