Vuelta a Andalucia 2019: etap 1. Powtórka Tim Wellensa

Tim Wellens

Tim Wellens (Lotto Soudal) wygrał na ściance w Alcalá de los Gazules pierwszy etap 65. Vuelta a Andalucia i tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Na drugim i trzecim miejscu przyjechali kolarze Astany Jakob Fuglsang i Ion Izagirre.

Początek rywalizacji przebiegał na lekko pagórkowatej trasie, a główną atrakcją był sam finał, gdyż średnia końcowych 1200 metrów wynosiła 10,8%, sięgając maksymalnie 21%.

W akcji dnia pokazali się Álvaro Cuadros (Caja Rural - Seguros RGA), Michael Van Staeyen (Roompot - Charles), Unai Cuadrado (Fundación Euskadi), Jetse Bol (Burgos-BH), Sergio Samitier (Euskadi - Murias), Corentin Ermenault (Vital Concept) i Alessandro Pessot (Bardiani – CSF). Śmiałkowie dużej przewagi nie zdobyli, maksimum wyniosła 3 minuty.

40 kilometrów przed metą pozostało z tego niewiele, ledwo ponad minuta. Wysokie tempo forsowały ekipy Mitchelton-Scott, Astana, włączyła się również Bahrain-Merida. Bol, a później Samitier odskoczyli z ucieczki, ale to były akcje już tylko pod kamery.

Na dojeździe do końcowego podejścia zaatakowali Matteo Montaguti (Androni Giocattoli) i Dries Van Gestel (Sport Vlaanderen), jednak przerzedzony peleton z łatwością ich przystopował.

Inicjatywę na ściance przejęli Astanowcy, tempo narzucił Fuglsang, a po ostatnim wypłaszczeniu przyspieszył Izagirre. Najlepszy w tym samym miejscu przed rokiem Wellens kontrolował te poczynania, by wreszcie łatwo się oderwać i finiszować po zwycięstwo.

Wyniki 1. etapu Vuelta a Andalucia 2019 (2.HC), Sanlúcar de Barrameda – Alcalá de los Gazules (170,5 km):

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         4:24:12
  2 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                     00:05
  3 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
  4 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma                 00:09
  6 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
  7 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
  8 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
  9 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo-Visma
 10 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert                      00:13
 11 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                       00:14
 12 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Equipo Euskadi        00:16
 13 Rafael Valls (Spa) Movistar Team
 14 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert                      00:19
 15 Carlos Verona (Spa) Movistar Team                        00:21
 16 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi--Murias           00:22
 17 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi--Murias
 18 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 19 Eduard Prades (Spa) Movistar Team
 20 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural                00:25
 21 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural               00:31
 22 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 23 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi
 24 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                     00:33
 25 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 26 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 27 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 28 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 29 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida                         00:36
 30 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling                      00:37
 31 José Rojas (Spa) Movistar Team
 32 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         00:42
 33 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles
 34 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles                   00:44
 35 Ivan Rovny (Rus) Gazprom–Rusvelo                         00:46
 36 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH            00:47
 37 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles                          00:49
 38 Cyril Barthe (Fra) Euskadi--Murias                       00:52
 39 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi        00:54
 40 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma                         00:55
 41 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi--Murias             00:59
 42 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 43 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept-B&B Hotel
 44 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
 45 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 46 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Nippo-Vini Fantini-Faizane
 47 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert                  01:01
 48 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 49 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 50 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
 51 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 52 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise              01:05
 53 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 54 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       01:15
 55 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 56 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                      01:18
 57 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane          01:24
 58 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team                     01:27
 59 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles                 01:30
 60 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 61 Daan Olivier (Ned) Team Jumbo-Visma                      01:40
 62 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 63 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 64 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural                    01:51
 65 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Charles                     01:59
 66 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                    02:10
 67 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 68 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 69 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Faizane           02:13
 70 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 71 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert                         02:15
 72 Xavier Ca?ellas Sanchez (Spa) Caja Rural                 02:17
 73 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                    02:20
 74 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        02:21
 75 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
 76 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma                  02:28
 77 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept-B&B Hotel         02:34
 78 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                    02:51
 79 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                     02:53
 80 Sean De Bie (Bel) Roompot-Charles                        02:56
 81 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                    03:05
 82 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural                    03:10
 83 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling                  03:13
 84 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling                       03:18
 85 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling
 86 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott                    03:25
 87 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept-B&B Hotel          03:27
 88 Danny van Poppel (Ned) Team Jumbo-Visma                  03:42
 89 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF                           04:56
 90 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom–Rusvelo
 91 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                      06:22
 92 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         06:25
 93 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        06:30
 94 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert                  06:38
 95 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                          06:41
 96 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal                        06:59
 97 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi--Murias                 07:14
 98 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi--Muria     07:18
 99 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi             07:20
100 Moreno Moser (Ita) Nippo-Vini Fantini-Faizane
101 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       08:56
102 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                  09:26
103 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert                      09:36
104 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling
105 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles                09:46
106 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
107 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Gobert
108 Alexandr Kulikovskiy (Rus) Gazprom–Rusvelo               09:48
109 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH                                09:51
110 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept-B&B Hotel              10:10
111 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
112 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi
113 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi                    10:12
114 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma                  10:15
115 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH
116 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            10:22
117 Marc Fournier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
118 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling
119 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                          10:26
120 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi
121 Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                       10:31
122 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling                      10:33
123 Bert De Backer (Bel) Vital Concept-B&B Hotel             10:48
124 José Fernandes Neves (Por) Burgos-BH                     12:04
125 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural                           12:45
126 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi--Murias           13:42
127 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF                     13:44
128 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural                   14:12
129 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                            14:31

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: