Tour of Oman 2019: etap 5. Alexey Lutsenko poza zasięgiem rywali

Alexey Lutsenko

Mistrz Kazachstanu Alexey Lutsenko (Astana) wygrał po wspinaczce na Zielonej Górze królewski odcinek Tour of Oman.

Lider wyścigu wyprzedził w samej końcówce Fabiena Grelliera (Direct Energie). Trzeci przyjechał Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida). 44. lokatę wywalczył Łukasz Wiśniowski (CCC Team).

Płaski etap, z końcówką na Al Jabal Al Akhdar (5,7 km, 10,5%), przebiegał pod znakiem ucieczki w składzie Julien Duval (AG2R La Mondiale) Romain Cardis, Fabien Grellier (obaj Direct Energie), Stijn Steels (Roompot-Charles), Julien Mortier (Wallonie Bruxelles) i Kenneth van Rooy (Sport Vlaanderen).

W połowie drogi przewaga szóstki dobiła do 6 minut, a ostatnie 15 kilometrów przed metą harcownicy rozpoczęli trzymając w zapasie 4:20.

Cała akcja była bardzo blisko sukcesu, gdyż Lutsenko wyprzedził ostatniego uciekiniera - Fabiena Grelliera - dopiero na ostatnich 50 metrach etapu.

Wyniki 5. etapu Tour of Oman 2019 (2.HC), Samayil - Al Jabal Al Akhdar (152 km):

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                3:44:03
  2 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   00:07
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:11
  4 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      00:19
  5 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic
  6 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
  7 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     00:23
  8 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert                       00:30
  9 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   00:39
 10 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    00:44
 11 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles
 12 Darwin Atapuma (Col) Cofidis                           00:46
 13 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles
 14 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling                00:51
 15 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       01:03
 16 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension      01:06
 17 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel           01:07
 18 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                01:36
 19 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida                    01:39
 20 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      01:43
 21 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert
 22 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 23 Michael Schär (Swi) CCC Team                           01:50
 24 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles               01:58
 25 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       02:05
 26 Jesper Hansen (Den) Cofidis                            02:08
 27 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data
 28 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 29 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM         02:26
 30 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
 31 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles                     02:32
 32 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team                       02:40
 33 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 34 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel           02:42
 35 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 02:48
 36 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 37 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        03:12
 38 Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles                     03:19
 39 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Countr     03:29
 40 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 03:36
 41 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert                       03:48
 42 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        03:50
 43 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               04:16
 44 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team                       04:42
 45 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles                  05:02
 46 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country   05:07
 47 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country
 48 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        05:19
 49 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team                05:43
 50 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
 51 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               06:07
 52 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 53 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling
 55 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   06:25
 56 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    06:39
 57 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 58 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   06:44
 59 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles           06:49
 60 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team                    06:56
 61 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               07:01
 62 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            07:08
 63 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin                 07:16
 64 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale              07:25
 65 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       07:37
 66 Clément Russo (Fra) Arkéa Samsic                       07:55
 67 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic
 68 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM       08:06
 69 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles                  08:08
 70 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                     08:28
 71 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                      08:35
 72 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       08:46
 73 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team                 08:56
 74 Benoit Jarrier (Fra) Arkéa Samsic                      09:01
 75 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 76 Jerome Baugnies (Bel) Wanty-Gobert                     09:12
 77 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 78 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 79 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 80 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 81 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 82 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
 83 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 84 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  09:26
 85 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 86 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling                   09:49
 87 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            10:03
 88 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                10:12
 89 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles
 90 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  10:16
 91 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie                 10:25
 92 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team              10:42
 93 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           10:48
 94 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                           10:53
 95 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 96 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling
 97 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 98 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM       10:57
 99 Robert Thomas Wagner (Ger) Arkéa Samsic                11:06
100 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
101 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      12:18
102 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles              12:27
103 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  12:49
104 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
105 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling
106 Kamil Gradek (Pol) CCC Team
107 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Countr     12:53
108 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert                        12:58
109 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling                    13:12
110 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling
111 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence     13:22
112 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
113 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
114 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
115 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles                   13:24
116 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel           13:27
117 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data                   13:28
118 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provenc     13:40
119 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Cou     15:11
DNS Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles

Klasyfikacja generalna po 5. etapie

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               18:38:39
  2 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:44
  3 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            00:47
  4 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      00:53
  5 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic                        01:03
  6 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     01:14
  7 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles                 01:25
  8 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert                       01:31
  9 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling                01:43
 10 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel           01:51
 11 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       01:53
 12 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension      01:54
 13 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    02:00
 14 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   02:18
 15 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      02:23
 16 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   02:27
 17 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team                       03:04
 18 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM         03:18
 19 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       03:35
 20 Michael Schär (Swi) CCC Team                           05:20
 21 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data                 05:27
 22 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team                       06:00
 23 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country      06:49
 24 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 07:00
 25 Darwin Atapuma (Col) Cofidis                           07:38
 26 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   08:31
 27 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                08:52
 28 Jesper Hansen (Den) Cofidis                            09:08
 29 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                 09:42
 30 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert                       10:12
 31 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 10:23
 32 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                     10:58
 33 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel           11:04
 34 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin                 11:06
 35 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               11:07
 36 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles               12:14
 37 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       12:17
 38 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles                     12:36
 39 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles                  12:48
 40 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   12:58
 41 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles           13:54
 42 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   14:41
 43 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            14:54
 44 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  15:13
 45 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling                    15:34
 46 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team                         16:55
 47 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             17:53
 48 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert                      18:24
 49 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 50 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team
 51 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       19:31
 52 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              19:46
 53 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
 54 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     20:16
 55 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           20:28
 56 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  20:31
 57 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               20:59
 58 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles                   21:12
 59 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team                 21:13
 60 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        21:30
 61 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                      22:16
 62 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           22:17
 63 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               22:19
 64 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team                22:24
 65 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team              22:28
 66 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida                    22:37
 67 Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles                     22:53
 68 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        24:04
 69 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic                       24:14
 70 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   24:31
 71 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    24:40
 72 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM       24:50
 73 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie                 24:52
 74 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic                      26:32
 75 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     26:44
 76 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  27:10
 77 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    27:15
 78 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      27:21
 79 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          27:33
 80 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  28:52
 81 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling                    29:11
 82 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles                   29:40
 83 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Count     29:57
 84 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling                   30:55
 85 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence     31:39
 86 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Countr     32:13
 87 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            32:34
 88 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles                  32:46
 89 Kamil Gradek (Pol) CCC Team                            33:26
 90 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  33:59
 91 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            34:23
 92 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           34:34
 93 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                35:16
 94 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                           36:05
 95 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel               36:11
 96 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling                   37:03
 97 Jerome Baugnies (Bel) Wanty-Gobert
 98 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       38:35
 99 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Countr     39:45
100 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling                40:09
101 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        40:34
102 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        41:23
103 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM       41:33
104 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            41:47
105 Clément Russo (Fra) Arkéa Samsic                       42:57
106 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence     43:27
107 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale              44:08
108 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles                 44:23
109 Benoit Jarrier (Fra) Arkéa Samsic                      44:25
110 Robert Thomas Wagner (Ger) Arkéa Samsic                46:10
111 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles              49:54
112 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling                    49:55
113 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data                   50:11
114 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Cou     51:26
115 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM       52:05
116 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             53:00
117 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provenc     55:17
118 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel           56:40
119 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert                        56:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: