Tour of Oman 2019: etap 3. Rozpędzony Alexey Lutsenko

Alexey Lutsenk

Mistrz Kazachstanu Alexey Lutsenko po podjeździe na wzgórze w Qurayyat triumfował na mecie trzeciego etapu Tour of Oman, przejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zawodnik Astany wyprzedził Jesusa Herradę (Cofidis) i Grega van Avermaeta (CCC Team). 20 miejsce wywalczył Łukasz Wiśniowski.

W kolejnym dniu na arabskich piaskach kolarzom przyszło rywalizować w niełatwym, pagórkowatym i wystawionym na wiatr terenie. Krótko po starcie wyrosła premia Al Jabal Street (3,4 km; 8,8%), gdzie zawiązała się akcja w składzie Kevin Reza (Vital Concept-B&B Hotel), Julien Duval (AG2R La Mondiale), Niccolo Bonifazio (Direct Energie), Evan Huffman (Rally UHC Cycling), Maurits Lammertink, Arjen Livyns (obaj Roompot Charles), Lukas Spengler (Wallonie Bruxelles), Jose Viejo (Euskadi Basque Country), Piet Allegaert i Preben Van Hecke (obaj Sport Vlaanderen-Baloise).

Dziesiątka odskoczyła na 6 minut, utrzymując taką przewagę przez wiele kilometrów. Silny czołowy wiatr nie sprzyjał akcji, co więcej, gdy dmuchnęło z boku peleton rozpadł się na kilka części. W czołowej czternastce zameldowała się czwórka z CCC: Greg van Avermaet, Łukasz Wiśniowski, Kamil Gradek i Guillaume van Keirsbulck.

42 kilometry przed metą kolarze po raz pierwszy zapoznali się z finałowym podjazdem (2,8 km; 6,5%). Czołówka zmniejszyła się do Van Hecke'a i Bonifazio. Dwójka na ostatnie 20 kilometrów wpadła półtorej minuty przed około 30-osobową grupą zasadniczą.

10 kilometrów przed metą było po ucieczce. Peleton zjechał się w 80-osobową grupę, ale tylko na krótko, przed ponownie oderwało się 25 zawodników. Ostatnie słowo ponownie należało do Lutsenki, który o kilka metrów wyprzedził Herradę i Van Avermaeta.

Wyniki 3. etapu Tour of Oman 2019 (2.HC), Shati Al Qurum – Qurayyat (192,5 km):

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                4:35:48
  2 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits         00:01
  3 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
  4 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:04
  6 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles                 00:06
  7 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   00:11
  8 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
  9 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic
 10 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 11 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension      00:15
 12 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       00:17
 13 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     00:18
 14 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM         00:19
 15 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling
 16 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert                       00:28
 17 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                     00:40
 18 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country      00:42
 19 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    00:43
 20 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team                       00:45
 21 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       00:57
 22 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   01:06
 23 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           01:14
 24 Michael Schär (Swi) CCC Team                           01:18
 25 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 01:29
 26 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles
 27 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:55
 28 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data
 29 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 30 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team                03:14
 31 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin                 03:17
 32 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               03:37
 33 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               03:52
 34 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     03:57
 35 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles           04:02
 36 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  04:12
 37 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             04:14
 38 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic                       05:27
 39 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team
 40 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                05:46
 41 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team
 42 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 43 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 44 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel           05:51
 45 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 46 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 47 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles
 48 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 49 Darwin Atapuma (Col) Cofidis, Solutions Credits
 50 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 51 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 52 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 53 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 54 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
 55 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 56 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles
 57 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
 58 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 59 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 60 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
 61 Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles
 62 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
 63 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 64 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                06:09
 65 Kamil Gradek (Pol) CCC Team                            06:47
 66 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            07:13
 67 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 68 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie
 69 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling
 70 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling                   07:39
 71 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    07:41
 72 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 73 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles               08:21
 74 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles
 75 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie                 08:53
 76 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team                 09:14
 77 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 78 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 79 Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles                     09:55
 80 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          11:21
 81 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 82 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel               12:23
 83 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence     14:46
 84 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert
 85 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        15:49
 86 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 87 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 88 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic
 89 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
 90 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
 91 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida
 92 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
 93 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling
 94 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 95 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles
 96 Jerome Baugnies (Bel) Wanty-Gobert
 97 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 98 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles
 99 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data
100 Clément Russo (Fra) Arkéa Samsic
101 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale
102 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
103 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
104 Robert Thomas Wagner (Ger) Arkéa Samsic
105 Benoit Jarrier (Fra) Arkéa Samsic
106 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
107 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling
108 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
109 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling
110 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling
111 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country
112 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM
113 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
114 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles
115 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
116 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provenc     16:35
117 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel           16:41
118 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
119 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert                        17:19
120 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Cou     17:49
DNS Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
DNF Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
DNF Alfdan De Decker (Bel) Wanty-Gobert
DNF Mario Gonzalez Salas (Spa) Euskadi Basque Country

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               11:37:37
  2 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits         00:18
  3 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team                       00:20
  4 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      00:24
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:27
  6 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles                 00:29
  7 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      00:30
  8 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic                        00:34
  9 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 10 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 11 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension      00:38
 12 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       00:40
 13 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     00:41
 14 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM         00:42
 15 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling
 16 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert                       00:51
 17 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    01:06
 18 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team                       01:08
 19 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:20
 20 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   01:29
 21 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country      01:32
 22 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                     02:04
 23 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data                 02:33
 24 Michael Schär (Swi) CCC Team                           02:58
 25 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles                   03:14
 26 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 27 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  03:39
 28 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin                 03:40
 29 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               04:00
 30 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             04:21
 31 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   04:43
 32 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           05:42
 33 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team              05:50
 34 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              06:14
 35 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
 36 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 37 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
 38 Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles
 39 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 40 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   06:31
 41 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions      06:44
 42 Darwin Atapuma (Col) Cofidis, Solutions Credits
 43 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               06:45
 44 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles           06:55
 45 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                07:07
 46 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic                       07:12
 47 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 48 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            07:36
 49 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel
 50 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles
 51 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 52 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     07:51
 53 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  07:56
 54 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       08:04
 55 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  08:08
 56 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team                08:34
 57 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM       08:39
 58 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling                    08:58
 59 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  09:51
 60 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles                     09:56
 61 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  09:57
 62 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles               10:06
 63 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        10:21
 64 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team                         10:22
 65 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       10:35
 66 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team                    11:06
 67 Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles                     11:27
 68 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                12:02
 69 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team                 12:07
 70 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 71 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            12:09
 72 Kamil Gradek (Pol) CCC Team                            12:30
 73 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     12:33
 74 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                      12:37
 75 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling                   12:59
 76 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    13:01
 77 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          13:02
 78 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel               14:08
 79 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie                 14:17
 80 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 81 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling                    16:12
 82 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 83 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert                      16:31
 84 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 85 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert                      17:10
 86 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   17:34
 87 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits        17:50
 88 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    17:51
 89 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic                      18:27
 90 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles                  18:42
 91 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 92 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        19:16
 93 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM       19:19
 94 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles                   19:42
 95 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida                    20:20
 96 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Countr     20:37
 97 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles                 21:09
 98 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling
 99 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            21:31
100 Clément Russo (Fra) Arkéa Samsic                       22:00
101 Robert Thomas Wagner (Ger) Arkéa Samsic                22:02
102 Benoit Jarrier (Fra) Arkéa Samsic                      22:22
103 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Cou     23:13
104 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        23:15
105 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Count     23:39
106 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data                   23:41
107 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling
108 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling
109 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale
110 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence     24:09
111 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles              24:25
112 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       25:02
113 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Countr     25:41
114 Jerome Baugnies (Bel) Wanty-Gobert                     27:05
115 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM       28:06
116 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provenc     28:35
117 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        30:04
118 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel           30:11
119 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             30:46
120 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert                        30:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: