Tour of Oman 2019: etap 2. Alexey Lutsenko ograł Alexandra Kristoffa

Alexey Lutsenko

Kazach Alexey Lutsenko (Astana) wygrał na mecie drugiego odcinka Tour of Oman.

26-latek w Al Bustan zameldował się przed Alexandrem Kristoffem (UAE Team Emirates) oraz Ryanem Gibbonsem (Dimension Data).

Łukasz Wiśniowski finiszował 14., tuż przed Gregiem van Avermaetem (obaj CCC Team).

Kristoff, który triumfował na pierwszym odcinku, zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

157-kilometrowy odcinek do Al Bustan zapowiadał się na batalię zgromadzonych w Omanie klasykowców. Na trasie, po 50 kilometrach, wyrastała Climb of Fanja (1 km, 9,5%), a na 108. kilometrze wspinaczka na Al Jabal Street (3,4 km, 8,8%). W finale, 23 kilometry przed metą czekał podjazd na Al Hamariyah (800 m, 9,8%) a potem, na 5 km przed metą, Al Jissah (1,4 km; 9%).

Tuż po starcie w ucieczce znaleźli się Jerome Baugnies (Wanty-Groupe Gobert), Lionel Taminiaux (Wallonie-Bruxelles), Aritz Bagues (Euskadi Basque Country-Murias) i Preben van Hecke (Sport Vlaanderen-Baloise).

Czwórka z przewagą 4:30 nad peletonem minęła pierwszą górską premię. Praca kolarzy UAE-Team Emirates, CCC Team i Astany ustabilizowała jednak różnicę na poziomie nieco ponad dwóch minut i wyścig w takim układzie wjechał na ostatnie 60 kilometrów.

Na Al Jabal Street przycisnął Van Hecke, odjeżdżając towarzyszom ucieczki. Peleton nie reagował gwałtownie - przewaga z poziomu 40 sekund podskoczyła do dwóch minut. Na zjeździe Van Hecke poczekał na Baugniesa i Baguesa, ale trójka nie miała specjalnych szans na dojechanie do mety przed peletonem.

Van Hecke zaatakował ponownie przed Al Hamariyah, ale prowadzony przez kolarzy CCC Team peleton zakończył jego akcję na 16 kilometrów przed metą.

Ostatnia wspinaczka nie podzieliła grupy wystarczająco by strząsnąć sprinterów i w rozgrywce o zwycięstwo liczył się m.in. Kristoff. Asa w rękawie miał jednak Alexey Lutsenko, któremu udało się odskoczyć i  ograć norweskiego sprintera.

Wyniki 2. etapu Tour of Oman 2019 (2.HC), Royal Cavalry Oman - Al Bustan (156,5 km):

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                4:07:19
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             00:03
  3 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
  4 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM
  5 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
  6 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  7 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin
  8 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  9 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team
 11 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
 12 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 13 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
 14 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team
 15 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
 16 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 17 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
 18 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles
 19 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic
 20 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling
 21 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert
 22 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 23 Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles
 24 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 25 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie
 26 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 27 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 28 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 29 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 30 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 31 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 32 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 33 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling
 34 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 35 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 36 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 37 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 38 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data                 00:18
 39 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country      00:30
 40 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions      00:33
 41 Darwin Atapuma (Col) Cofidis, Solutions Credits
 42 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert                      01:01
 43 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles
 44 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 45 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 46 Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles                     01:13
 47 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles                   01:25
 48 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 49 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles
 50 Michael Schär (Swi) CCC Team
 51 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling
 52 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert
 53 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 54 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 55 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 56 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
 57 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic
 58 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 59 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel
 60 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 61 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles
 62 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 63 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 64 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits        01:45
 65 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
 66 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  01:57
 67 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   02:28
 68 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team                 02:33
 69 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
 70 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 71 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 72 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 73 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles
 74 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
 75 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 76 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 77 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM       03:10
 78 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  03:45
 79 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles
 80 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           04:11
 81 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
 82 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 83 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida
 84 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Countr     04:28
 85 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            04:36
 86 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 87 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team                05:00
 88 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team
 89 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles
 90 Kamil Gradek (Pol) CCC Team
 91 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles
 92 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling
 93 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling
 94 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 95 Clément Russo (Fra) Arkéa Samsic
 96 Robert Thomas Wagner (Ger) Arkéa Samsic
 97 Benoit Jarrier (Fra) Arkéa Samsic
 98 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 99 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                      05:04
100 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
101 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Country
102 Niccolo Bonifazio (Ita) Direct Energie
103 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling                   07:32
104 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling
105 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale
106 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
107 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country
108 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
109 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data
110 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
111 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
112 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence     08:00
113 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles              08:21
114 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles                   10:40
115 Jerome Baugnies (Bel) Wanty-Gobert
116 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM       11:40
117 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provence KTM
118 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
119 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             13:10
120 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert
121 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
122 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel
123 Mario Gonzalez Salas (Spa) Euskadi Basque Country      13:20
124 Alfdan De Decker (Bel) Wanty-Gobert
DNS Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

  1 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates           7:01:56
  2 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  00:03
  3 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      00:12
  4 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               00:16
  5 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM
  6 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team
  7 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
  8 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
  9 Elie Gesbert (Fra) Arkéa Samsic
 10 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 11 Jesper Hansen (Den) Cofidis, Solutions Credits
 12 Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles
 13 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 14 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling
 15 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin
 16 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 17 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 18 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 19 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 20 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 21 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 22 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 23 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Gobert
 24 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 25 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling
 26 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 27 Thomas Degand (Bel) Wanty-Gobert
 28 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 29 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 30 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team
 31 Huub Duijn (Ned) Roompot-Charles
 32 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 33 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 34 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 35 Enrico Gasparotto (Ita) Dimension Data                 00:31
 36 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   00:33
 37 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi Basque Country      00:43
 38 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions      00:46
 39 Darwin Atapuma (Col) Cofidis, Solutions Credits
 40 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles                01:14
 41 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 42 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 43 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Gobert
 44 Niki Terpstra (Ned) Direct Energie                     01:17
 45 Arjen Livyns (Bel) Roompot-Charles                     01:26
 46 Michael Schär (Swi) CCC Team                           01:33
 47 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:37
 48 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles                   01:38
 49 André Greipel (Ger) Arkéa Samsic
 50 Kevin Reza (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 51 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 52 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 53 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 54 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles
 55 Patrick Müller (Swi) Vital Concept-B&B Hotel
 56 Rob Britton (Can) Rally UHC Cycling
 57 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 58 Maurits Lammertink (Ned) Roompot-Charles
 59 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 60 Bart De Clercq (Bel) Wanty-Gobert
 61 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 62 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits        01:54
 63 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    01:55
 64 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  01:58
 65 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  02:10
 66 Laurent Pichon (Fra) Arkéa Samsic                      02:31
 67 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   02:41
 68 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team                 02:46
 69 Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles
 70 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 71 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 72 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
 73 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 74 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 75 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        03:20
 76 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM       03:23
 77 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     03:47
 78 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles                     03:58
 79 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 80 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           04:21
 81 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        04:23
 82 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team                         04:24
 83 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida
 84 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Countr     04:41
 85 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            04:43
 86 Julien Morice (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            04:49
 87 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles                 05:13
 88 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team
 89 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling
 90 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 91 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team
 93 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling
 94 Niccol? Bonifazio (Ita) Direct Energie                 05:17
 95 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi Basque Country
 96 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie
 97 Kamil Gradek (Pol) CCC Team                            05:36
 98 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  05:38
 99 Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles                05:47
100 Clément Russo (Fra) Arkéa Samsic                       06:04
101 Robert Thomas Wagner (Ger) Arkéa Samsic                06:06
102 Benoit Jarrier (Fra) Arkéa Samsic                      06:26
103 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Count     07:43
104 Giacomo Nizzolo (Ita) Dimension Data                   07:45
105 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling
106 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling
107 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
108 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale
109 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence     08:13
110 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      08:19
111 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles              08:29
112 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       09:06
113 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Countr     09:45
114 Jerome Baugnies (Bel) Wanty-Gobert                     11:09
115 Pieter Weening (Ned) Roompot-Charles                   11:14
116 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko Marseille Provenc     11:53
117 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
118 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM       12:10
119 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept-B&B Hotel           13:23
120 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert
121 Mario Gonzalez Salas (Spa) Euskadi Basque Country      13:33
122 Alfdan De Decker (Bel) Wanty-Gobert
123 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        14:08
124 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             14:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: