Trofeo Palma 2019. Przebudzenie Marcela Kittela

Marcel Kittel

Marcel Kittel (Katusha-Alpecin) wygrał na Majorce Trofeo Palma, ostatni akt cyklu Challenge Mallorca.

Niemiecki sprinter pokonał na finiszu z peletonu Belga Timothy'ego Duponta (Wanty-Groupe Gobert) i Francuza Hugo Hofstettera (Cofidis).

Dla 30-letniego Kittela jest to pierwsze zwycięstwo od 11 miesięcy. Sprinter z Erfurtu poprzednio triumfował na odcinku Tirreno-Adriatico w marcu 2018 roku.

Alan Banaszek (Caja Rural) zajął 42. miejsce, Rafał Majka (Bora-hansgrohe) został sklasyfikowany na 60. miejscu. Obaj w czasie zwycięzcy.

Ostatni wyścig Chalenge Mallorca najbardziej odpowiadał sprinterom, którzy na 160-kilometrowej trasie przetrwać musieli tylko wspinaczkę na Coll Sa Creu (7 km, 4%) na 35 kilometrów przed metą.

Wyniki Trofeo Palma 2019 (1.1), Playa de Plama - Palma (159,6 km):

  1 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                  3:45:23
  2 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
  3 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Credits
  4 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  5 André Greipel (Ger) Team Arkea-Samsic
  6 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
  7 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir
  8 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  9 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
 10 José Rojas (Spa) Movistar Team
 11 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 12 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias
 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 14 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 15 Sasha Weemaes (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 16 Mikel Alonso Flores (Spa) Equipo Euskadi
 17 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy
 18 Robert-Jon Mccarthy (Irl) Canyon Dhb P / B Bloor Homes
 19 Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Euskadi-Murias
 20 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 21 Lucas Carstensen (Ger) Bike Aid
 22 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
 23 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 24 Eugenio Alafaci (Ita) Evopro Racing
 25 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 26 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot-Charles
 27 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Vito-Feirense-PNB
 28 Daire Feeley (Irl) Evopro Racing
 29 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling
 30 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 31 Joan Marti Bennassar Rossello (Spa) Spain
 32 Sean De Bie (Bel) Roompot-Charles
 33 Seid Lizde (Ita) Evopro Racing
 34 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis Solutions Credits
 35 Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling
 36 Mark Downey (Irl) Evopro Racing
 37 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 38 Xavier Canellas Sanchez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 39 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles
 40 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 41 Marco Mathis (Ger) Cofidis Solutions Credits
 42 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural-Seguros RGA
 43 Senne Leysen (Bel) Roompot-Charles
 44 Gotzon Martin Sanz (Spa) Equipo Euskadi
 45 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 46 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Movistar Team
 47 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi-Murias
 48 Jan-André Freuler (Swi) Amore & Vita-Prodir
 49 Alex Colman (Bel) Canyon Dhb p/b Bloor Homes
 50 Maris Bogdanovics (Lat) Interpro Cycling Academy
 51 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles
 52 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias
 53 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
 54 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic
 55 Alex Paton (GBr) Canyon Dhb p/b Bloor Homes
 56 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
 57 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 58 Per Christian Münstermann (Ger) Team Sauerland NRW
 59 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi
 60 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 61 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Gobert Cycling Team
 62 Jon Knolle (Ger) Team Sauerland NRW
 63 Cormac Mcgeough (Irl) Evopro Racing
 64 Jacob Hennessy (GBr) Canyon Dhb p/b Bloor Homes
 65 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 66 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 67 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 68 Aleksejs Saramotins (Lat) Interpro Cycling Academy
 69 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 70 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling
 71 Romain Le Roux (Fra) Team Arkea-Samsic
 72 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland NRW                  00:11
 73 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Charles
 74 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy
 75 Samuel Ponce Alvarez (And) Interpro Cycling Academy
 76 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Equipo Euskadi
 77 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi-Murias
 78 Ludwig De Winter (Bel) Wanty - Gobert Cycling Team
 79 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 80 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal
 81 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert Cycling Team
 82 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy
 83 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 84 Benoit Jarrier (Fra) Team Arkea-Samsic
 85 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 86 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits
 87 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid
 88 Florian Hudry (Fra) Interpro Cycling Academy
 89 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland NRW
 90 Justin Wolf (Ger) Bike Aid
 91 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 92 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 93 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 94 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles
 95 Sebastian Mora Vedri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 96 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin
 97 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 98 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 99 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          00:23
100 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    00:25
101 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
102 Rui Filipe Alves Oliveira (Por) UAE Team Emirates
103 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
104 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA      00:29
105 Pim Ligthart (Ned) Direct Energie                      00:35
106 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Credits          00:42
107 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      00:46
108 Matthew Bostock (GBr) Canyon Dhb p/b Bloor Homes       00:48
109 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert Cycling Team
110 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                01:00
111 Robert Britton (Can) Rally UHC Cycling                 01:10
112 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Equipo Euskadi          01:13
113 Pau Llaneras Casas (Spa) Spain
114 Markel Irizar Aramburu (Spa) Trek-Segafredo
115 Mario Gonzalez Salas (Spa) Euskadi-Murias
116 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
117 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
118 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
119 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
120 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
121 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi-Murias
122 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits
123 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
124 Evan Huffman (USA) Rally UHC Cycling
125 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
126 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           01:51
127 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling                    02:09
128 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                     04:18
129 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea-Samsic
130 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     04:53
131 Albert Torres Barcelo (Spa) Spain                      05:03
132 Iltjan Nika (Alb) Amore & Vita-Prodir                  06:48
133 Eugert Zhupa (Alb) Evopro Racing
134 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid
135 Unai Iribar Jauregi (Spa) Spain
136 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Equipo Euskadi
137 Felix Intra (Ger) Team Sauerland NRW
138 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi
139 Marc Buades Ferriol (Spa) Spain
140 Robert Thomas Wagner (Ger) Team Arkea-Samsic
141 Alfdan De Decker (Bel) Wanty-Gobert Cycling Team
142 Stijn De Bock (Bel) Canyon Dhb p/b Bloor Homes
143 Dominic Mestre (Por) Evopro Racing                     09:08
144 David Casanovas Alegri (Spa) Interpro Cycling Academy
145 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
146 Julio Alberto Amores Palacios (Spa) Spain

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: