Karpacki Wyścig Kurierów rusza za 3 miesiące

Za niespełna trzy miesiące wystartuje Karpacki Wyścig Kurierów - jeden z najważniejszych wyścigów etapowych dla orlików rozgrywany w Europie.

Póki co organizatorzy wyścigu nie ujawniają szczegółów związanych z kolejną, 36. odsłoną "Kurierów". Większość kluczowych informacji przedstawią dopiero 14 lutego podczas oficjalnej prezentacji, która - jak co roku - odbędzie się w Tarnowie.

To, czego możemy być pewni na teraz, to to, że wyścig rozegrany zostanie w terminie 30 kwietnia - 5 maja. Rywalizacja rozpocznie się w Polsce, z której kolarze skierują się na Słowację i dalej na Węgry, gdzie poznamy zwycięzcę. Do zmagań przystąpi 25 zespołów w 5-osobowych składach, pośród których część stanowić będą narodowe reprezentacje.

Przed rokiem najlepszym zawodnikiem klasyfikacji generalnej został Filip Maciejuk z narodowej reprezentacji Polski. Jeden z największych talentów młodego pokolenia wygrał w pięknym stylu, mocno wspierany przez pozostałą czwórkę biało-czerwonych - Kamila Małeckiego, Szymona Tracza, Marceliego Bogusławskiego i Szymona Krawczyka. Obok Maciejuka na podium wyścigu stanęli dwaj Holendrzy - Jens Van den Dool (Delta Cycling) oraz Sven Burger (Wielerploeg Groot Amsterdam).

Karpacki Wyścig Kurierów silnie nawiązuje także do "podziemnej" historii II Wojny Światowej. Od 2014 roku rozgrywany był ku pamięci Jana Karskiego, legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego. W tym roku bohaterem, którego pamięć chcą przywołać organizatorzy, jest inny z kurierów Rządu RP na Uchodźstwie, Wacław Felczak.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: