Iljo Keisse odesłany do domu przez organizatora Vuelta a San Juan

Iljo Keisse

Organizatorzy Vuelta a San Juan postanowili wykluczyć z wyścigu Iljo Keisse za "zachowanie, które wystawiło na szwank reputację i honor Vuelta a San Juan, UCI oraz całego kolarstwa".

We wtorek kolarz Deceuninck-Quick Step przeprosił za symulowanie aktu seksualnego za kelnerką z lokalnego baru, gdy pozowała do zdjęcia z zespołem. Kobieta złożyła oficjalną skargę na policji i rozmawiała z lokalnymi mediami. Keisse został przesłuchany, otrzymując grzywnę w wysokości 3000 pesos (80 USD).

36-letni Belg ukończył na 29. miejscu 12-kilometrową jazdę indywidualną na czas, ale po powrocie do hotelu dowiedział się, że nie będzie mógł pomóc Julianowi Alaphilippe w obronie koszulki lidera wyścigu. Organizatorzy Vuelta a San Juan wydali komunikat prasowy, informując o wydaleniu zawodnika.

Keisse przed wtorkowym etapem przeprosił za swój czyn. Przyznał się do nieobyczajnej pozy, ale zaprzeczył jakiemukolwiek kontaktowi z kelnerką.

Popełniłem błąd - zdaję sobie z tego sprawę, to się już nie powtórzy, Chcę też przeprosić wszystkich Argentyńczyków, ale nie tylko ich, każdego, kto czuje się urażony tym co zrobiłem. Sprawiłem kłopot mojemu zespołu, właściwie ... pragnę przeprosić wszystkich, to było naprawdę głupie, chciałbym cofnąć czas. Teraz mogę już tylko przeprosić i obiecuję, że takie rzeczy już się nie powtórzą.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: