Wout Poels celuje w Ardeny

Wout Poels

Wout Poels po raz pierwszy w karierze rozpocznie sezon w Australii na trasie Tour Down Under. Holender liczy na udane otwarcie i jeszcze lepsze kolejne miesiące.

Zawsze pierwszy wyścig wiąże się z pewną niepewnością, ale mam za sobą dobry okres treningowy. Cała zima minęła zgodnie z planem. Mam nadzieję coś zdziałać z drużyną na TDU. Taki jest nasz cel

 - powiedział 31-letni kolarz Team Sky.

Poels po zakończeniu Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race Poels wróci do Europy i prawdopodobnie pojedzie na Volta ao Algarve i Tirreno-Adriatico. Głównym jego celem będą jednak ardeńskie klasyki. W 2016 roku wygrał tam Liege-Bastogne-Liege, zostając pierwszym kolarzem, który dla Team Sky wywalczył monument. Dwa ostatnie sezony klasyków nie poszły po jego myśli, za każdym razem z powodu kontuzji.

Uwielbiam ścigać się w Ardenach, chociaż w zeszłym roku wróciłem tam bezpośrednio po kontuzji obojczyka. Oczywiście ponownie chciałbym znaleźć się w składzie Tour de France, ale mam plan jechać dobrze w każdym wyścigu. Lubię posiadać jeden wyraźny cel, co nie oznacza, że inne starty się u mnie nie liczą

 - dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: