Niki Terpstra cieszy się na nową przygodę

Niki Terpstra w koszulce Direct Energie

Przenosiny Niki Terpstry do Direct Energie dla wielu stanowiły niespodziankę. Ubiegłoroczny zwycięzca E3 i Ronde van Vlaanderen mógł pozostać w Quick-Step, jednak na końcówkę kariery wybrał przygodę w zespole prokontynentalnym.

Na początku sam byłem zaskoczony złożoną ofertą, ale zainteresowali mnie. Jestem zadowolony z wyboru i podekscytowany tym co mnie teraz czeka. To coś nowego

 - powiedział 34-letni Holender w "De Telegraf".

Terpstra na trasach brukowych klasyków będzie teraz musiał się odnaleźć w całkiem nowych realiach i udowodnić, że jest sporo wart bez wsparcia Quick-Stepu. Latem liczy na zaproszenie do Tour de France i tym samym szansę na wygranie pierwszego etapu w Wielkim Tourze.

Quick-Step było ciepłym gniazdem, z przyjazną atmosferą, ale przy tym wkradła się rutyna. W Direct Energie nie mamy lidera na klasyfikację generalną, ani klasowego sprintera, więc pozostanie nam atakować, a ja nie mam z tym problemu

 - zaznaczył.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: