Torowy Puchar Świata 2018/2019 #4. Polacy blisko podium w sprincie

Torowy Puchar Świata w swojej czwartej odsłonie gości na londyńskim welodromie Lee Valley Velopark. Za kolarzami pierwsze finały.

W piątkowy wieczór najlepsi torowcy świata rywalizowali o pierwsze medale czwartej rundy Torowego Pucharu Świata na sezon 2018/2019. Tym razem areną ich zmagań jest londyński welodrom. O dobrym otwarciu mówić mogą m.in. Polacy, którym niewiele zabrakło do sięgnięcia po brąz w sprincie drużynowym.

PEŁNE WYNIKI - sprint drużynowy M
PEŁNE WYNIKI - sprint drużynowy K

W męskiej odsłonie rywalizacji w sprincie drużynowym Polacy startowali w składzie: Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel i Rafał Sarnecki. Do 1. rundy nasz zespół awansował z 4. miejsca, a następnie odniósł pewne zwycięstwo nad rywalami z Trynidadu i Tobago. W "małym finale" o brąz polscy sprinterzy zmierzyli się z Niemcami, którym tym razem nie dali rady. Po złoto sięgnęli Holendrzy, pokonując w finale Brytyjczyków.

Wśród kobiet najmocniejszym składem okazały się Chinki, które w walce o pierwsze miejsce pewnie pokonały Niemki. Miejsca na podium dopełniły Holenderki, zaś Polki - Marlena Karwacka i Urszula Łoś - zajęły 10. pozycję.

PEŁNE WYNIKI - wyścig drużynowy na dochodzenie M
PEŁNE WYNIKI - wyścig drużynowy na dochodzenie K

Całkiem nieźle w piątek radzili sobie także nasi średniodystansowcy w wyścigach drużynowych na dochodzenie tak kobiet, jak i mężczyzn. Nasza kobieca czwórka - Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik i Nikol Płosaj - zajęły 5. miejsce. Tu triumfowały Brytyjki przed Amerykankami i Włoszkami.

Z kolei Polacy - Szymon Krawczyk, Dawid Czubak, Adrian Kaiser i Bartosz Rudyk - wykręcili czas, pozwalający im na zajęcie 6. lokaty. W męskiem wyścigu na dochodzenie najlepsi tym razem byli Brytyjczycy z Huub Wattbike Test Team, pokonując Belgów i swoich rodaków z kadry narodowej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: