Skład CCC-Liv w sezonie 2019

Jedenaście zawodniczek tworzy skład grupy CCC-Liv, która w sezonie 2019 będzie kontynuować historię WaowDeals Pro Cycling.

Liderką ekipy Erica van den Booma pozostanie Marianne Vos, drugą główną postacią powinien stać się nowy nabytek Ashleigh Moolman-Pasio. W drużynie miejsce znalazły dwie Polki, Agnieszka Skalniak i rozpoczynająca karierę na profesjonalnym poziomie Marta Lach.

Miniony sezon dla Moolman-Pasio był najlepszy w karierze, zawodniczka z RPA wdarła się do ścisłej światowej czołówki, m. in. zajmując 2. miejsce w Giro Rosa i Fleche Wallonne oraz 4. w Ronde van Vlaanderen i Liege-Bastogne-Liege.

Zdaję sobie sprawę, że to dobre wyniki, ale patrzę na nie trochę inaczej w kontekście sezonu 2019. Przyszłam do CCC-Liv, aby odnosić więcej zwycięstw, przede wszystkim w wiosennych klasykach. Ścigam się już wiele lat, jednak wciąż czuję, że stać mnie na więcej. W ambitnym, profesjonalnym zespole będę dążyć do pełnej realizacji

 - powiedziała 33-letnia kolarka.

CCC-Liv zaprezentuje się już w styczniu na australijskich drogach Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race, jednak pierwsze ważne dla grupy wyścigi nadejdą dopiero w marcu.

Skład CCC-Liv w sezonie 2019:

Valerie Demey, Inge van der Heijden, Jeanne Korevaar, Evy Kuijpers, Marta Lach, Riejanne Markus, Ashleigh Moolman-Pasio, Pauliena Rooijakkers, Agnieszka Skalniak, Sabrina Stultiens, Marianne Vos.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: