Trasa Tour de Yorkshire 2019

Pagórkowata trasa, tysiące kibiców i wizyta na rundzie mistrzostw świata to w skrócie program 5. edycji Tour de Yorkshire.

Piąta edycja wyścigu Tour de Yorkshire rozegrana zostanie w dniach 2-5 maja 2019 roku, natomiast Asda Women's Tour de Yorkshire zaplanowano na 3-4 maja. Tradycyjnie trasy pokryją się - na wyścig kobiet, po raz drugi rozgrywany w formacie etapowym, złożą się bowiem odcinek drugi i trzeci wyścigu mężczyzn.

Tour de Yorkshire w sezonie 2019 rozegrany zostanie jako impreza 2.HC, a nie jak dotychczas 2.1. To nie koniec atrakcji - drugi etap wyścigu panów i pierwszy etap wyścigu pań zahaczy za to o rundę mistrzostw świata, które we wrześniu 2019 roku podejmie właśnie rejon Yorkshire.

Czterodniowy wyścig w północnej Anglii rozpocznie się w Doncasterze i stosunkowo sprzyjającą sprinterom trasą poprowadzi do Selby. Drugiego dnia w programie tylko 132 kilometry, a głównym punktem programu będzie rozpoczynająca się na 75. kilometrze wyścigu runda wyścigu ze startu wspólnego mistrzostw świata.

Etap trzeci poprowadzi na wybrzeże. Na krótkim, 132-kilometrowym odcinku między Bridlington i Scarborough wyznaczono pięć kategoryzowanych podjazdów. Finał wyścigu zaplanowano na pagórkowatej trasie między Halifax a Leeds.

Wyścig kobiet po raz drugi z rzędu odbędzie się w formacie dwudniowym, a dwa 132-kilometrowe odcinki na pagórkach i wzdłuż chłostanego wiatrami wybrzeża powinny zapewnić spore emocje.

Trasa Tour de Yorkshire 2019:

2 maja - etap 1: Doncaster – Selby (178,5 km)

3 maja - etap 2: Barnsley – Bedale (132 km)

4 maja - etap 3: Bridlington – Scarborough (132 km)

5 maja - etap 4: Halifax – Leeds (175 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: