Skład Katusha-Alpecin w sezonie 2019

Kolarze Katushy w samochodzie ekipy

Zespół Katusha-Alpecin skompletował skład na sezon 2019. W drużynie znalazło miejsce 24 kolarzy.

Ekipa Wiaczesława Jekimowa jest przykładem na to, że dziesiątki milionów euro co roku pakowane w projekt na poziomie WorldTour nie bardzo przekłada się na wzrost poziomu kolarstwa w danym kraju, gdy podstawa sportowa piramidy jest krótka i krucha. Co więcej, rosyjski zespół ze szwajcarską licencją z roku na rok prezentuje się słabiej. Ostatni zakończył zaledwie z pięcioma zwycięstwami, w tym dwiema wiktoriami w worldtourze, zdobytymi przez Marcela Kittela w Tirreno-Adriatico.

Niemiecki sprinter okazał się największym rozczarowaniem Katushy, ale na swoim normalnym poziomie nie startowali też inni liderzy, Ilnur Zakarin, Simon Spilak czy Tony Martin.

Tego ostatniego grupa się pozbyła, odeszli również Robert Kišerlovski (koniec kariery), Maurits Lammertink (Roompot-Charles), Tiago Machado (Sporting Tavira), Marco Mathis (Cofidis), Baptiste Planckaert (WB Veranclassic Aqua Protect) i Jhonatan Restrepo (Manzana Postobon). W ich miejsce zostali pozyskani Enrico Battaglin (LottoNL-Jumbo), Jens Debusschere (Lotto Soudal), Ruben Guerreiro (Trek-Segafredo), Daniel Navarro (Cofidis), Dmitry Strakhov (Lokosphinx) i Harry Tanfield (Canyon-Eisberg).

Skład Katusha-Alpecin w sezonie 2019:

Enrico Battaglin, Jenthe Biermans, Ian Boswell, Steff Cras, Jens Debusschere, Alex Dowsett, Matteo Fabbro, José Gonçalves, Ruben Guerreiro, Nathan Haas, Marco Haller, Reto Hollenstein, Marcel Kittel, Pavel Kochetkov, Viacheslav Kuznetsov, Daniel Navarro, Nils Polit, Simon Špilak, Dmitry Strakhov, Mads Würtz Schmidt, Willie Smit, Harry Tanfield, Rick Zabel, Ilnur Zakarin.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: