10 zawodniczek Mitchelton-Scott na sezon 2019

Zespół Mitchelton-Scott w sezonie 2019 operował będzie 10 zawodniczkami. Formację poprowadzą Annemiek van Vleuten i Amanda Spratt.

Holenderka i Australijka w roku 2018 zdominowały największe wyścigi kalendarza - Van Vleuten wygrała Giro Rosa, La Course i Boels Ladies Tour oraz mistrzostwo świata w jeździe indywidualnej na czas, natomiast Spratt triumfowała w Santos Tour Down Under i Euskal Emakumeen Bira oraz zdobyła srebro mistrzostw świata i zajęła 3. miejsce w Giro Rosa.

Zespół prowadzony przez dyrektora sportowego Matta Vestby'ego na koncie zapisał w sumie 25 zwycięstw, choć przez dłuższe okresy sezonu z rywalizacji przez kontuzje wykluczone były Lucy Kennedy oraz Georgia Williams.

Wydaje mi się, że znaleźliśmy balans między zawodniczkami o różnych specjalizacjach. Dziewczyny znają swoje mocne strony. Dwie nowe zawodniczki wpasowują się w naszą strukturę i zapewnią kluczowe wsparcie dla naszych liderek

 - tłumaczył Vestby, odnosząc się do pozyskania Grace Brown oraz Moniek Tenniglo w miejsce Jenelle Crooks i Jolien D'Hoore.

Sezon 2019 zapowiada się ekscytująco. Będzie trudno poprawić wyniki z 2018, ale przy odrobinie szczęścia i mniejszej ilości kontuzji, będziemy mogli wystawiać najlepszy skład na największe wyścigi. Będziemy mogli także dokonywać większej rotacji, by nie przemęczyć żadnej z zawodniczek. Największym wyzwaniem będą sprinterskie końcówki, ale udowodniliśmy, że mamy nieźle przećwiczone rozprowadzanie i potrafimy wygrać z różnymi liderkami

 - wyjaśniał.

Udało nam się wypracować procesy zarządzania zespołem i rutynowe mechanizmy, które bardzo nam pomogły. Zawsze można coś poprawić, także indywidualnie. Praca z tą grupką, która rozumie się i rozwija się razem to nasz plan. W zespole jest troszkę zdrowej rywalizacji, dziewczyny rozwijają się i chcą walczyć o indywidualne wyniki. To duży kop motywacji i zachęta do podnoszenia swojego poziomu

 - dodał.

Skład Mitchelton-Scott na sezon 2019: Jessica Allen, Grace Brown, Gracie Elvin, Lucy Kennedy, Alexandra Manly, Sarah Roy, Amanda Spratt, Moniek Tenniglo, Annemiek van Vleuten, Georgia Williams.

Amanda Spratt na dłużej w Mitchelton-Scott

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: