Mitchelton-Scott skompletował skład na sezon 2019

25 zawodników liczy skład grupy Mitchelton-Scott na następny sezon. Rok 2018 zapisał się szczególnie w historii australijskiej formacji, która łącznie zgromadziła 38 zwycięstw.

Mitchelton w siódmym sezonie swojej działalności po raz pierwszy zdobył Wielki Tour, za sprawą triumfu Simona Yatesa w Vuelta a Espana. Brytyjczyk wyrósł na niekwestionowanego lidera drużyny, zapisując również trzy etapy Giro d'Italia i po jednym w Paryż-Nicea i Tour de Pologne.

W Wielkich Tourach zawiedli Esteban Chaves i Adam Yates. Dobry rok miał za to zwycięzca Tour Down Under Daryl Impey, a Matteo Trentin pomimo kłopotów zdrowotnych zdobył mistrzostwo Europy.

Grupa do nowego sezonu przystąpi osłabiona brakiem Caleba Ewana i Romana Kreuzigera. Odeszli również Svein Tuft, Robert Power i Carlos Verona. W zamian ściągnięto aż czterech obiecujących neo-pro Roberta Stannarda, Calluma Scotsona, Nicholasa Schultza i Edoardo Affiniego, a także Diona Smitha, Tsgabu Grmaya i Brenta Bookwaltera.

Tracimy kilku doświadczonych zawodników, jednak każdy zespół musi przez to przejść. Długo nie koncentrowaliśmy się na Wielkich Tourach, ale to się zmieniło. Wciąż posiadamy też zawodników na Flandrię i Ardeny, a klasyki pozostają naszym ważnym celem. Z pewnością obecny skład ma większe zasoby, co udowodniliśmy wynikami w ostatnich 10 miesiącach

 - powiedział dyrektor sportowy Matt Whitte.

Skład Mitchelton-Scott w sezonie 2019:

Edoardo Affini, Michael Albasini, Jack Bauer, Sam Bewley, Brent Bookwalter, Esteban Chaves, Luke Durbridge, Alex Edmondson, Tsgabu Grmay, Jack Haig, Lucas Hamilton, Michael Hepburn, Damien Howson, Daryl Impey, Chris Juul-Jensen, Cameron Meyer, Luka Mezgec, Mikel Nieve, Nick Schultz, Callum Scotson, Dion Smith, Robert Stannard, Matteo Trentin, Adam Yates, Simon Yates.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: