Mateusz Taciak ostatnim wzmocnieniem Voster ATS Team

Mateusz Taciak

W 2019 roku skład Voster ATS Team będzie liczył 10 zawodników. Ostatnim transferem ekipy z Podkarpacia jest Mateusz Taciak.

Dla Taciaka to spora zmiana, ponieważ osiem ostatnich sezonów ścigał się w zespole CCC Sprandi. W swojej karierze wygrywał najważniejsze wyścigi etapowe w Polsce: Szlakiem Walk Majora Hubala, Szlakiem Grodów Piastowskich, Małopolski Wyścig Górski, Dookoła Mazowsza czy Bałtyk Karkonosze Tour. Wygrał etap Tour of Qinghai Lake i był trzeci w klasyfikacji generalnej tego wyścigu. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w indywidualnej jeździe na czas oraz górskim mistrzem Polski z 2017 roku.

To była mocno przemyślana decyzja. Ogólnie jestem dobrej myśli, zarówno jeśli chodzi o ekipę, jak i o moje przygotowanie pod kątem nowego sezonu. Wydaje mi się, że w zespole Voster ATS brakowało wcześniej typowego sprintera, a teraz czasowca, co na wielu wyścigach decydowało o walce w klasyfikacji generalnej. Teraz, gdy Voster mocno się wzmocnił, powinno to się zmienić i na pewno jako zawodnicy będziemy się dobrze uzupełniali. Chciałbym swoją osobą wnieść do ekipy coś pozytywnego. 8 lat byłem w CCC Sprandi i bardzo dużo się przez ten czas nauczyłem. Mam nadzieję, że nie raz pomogę kolegom z drużyny w walce, bo to przeważnie dobrze mi wychodzi. Nie ukrywam też, że będę szukał szans dla siebie. Mam jeszcze motywację i wiem po co tu jestem

– zadeklarował Mateusz Taciak.

 Zależało mi, żeby Mateusz dołączył do ekipy. Znamy się jeszcze z czasów ścigania w Mróz ActiveJet i wiem, że jest to zawodnik, który dużo wniesie do zespołu. Wzmocni nas bardzo w górach, a jego możliwości jazdy na czas będą mogły decydować o losach klasyfikacji generalnej. Poza tym jest zawodnikiem, który na płaskich etapach potrafi nadawać mocne tempo przez wiele kilometrów

 - powiedział dyrektor sportowy ekipy Mariusz Witecki.

Od pewnego czasu co roku w kuluarach mówiono, że Taciak może zakończyć kolarską karierę. 

 To prawda, przez jakiś czas myślałem o zakończeniu. Było kilka czynników, które musiałem rozważyć. Ekipa Voster ATS była mocno zainteresowana moją osobą i to przekonało mnie, że jeszcze nie czas, by kończyć. Cieszę się także, że do zespołu razem ze mną dołączyli Leszek Pluciński i Paweł Franczak. Bardzo zżyłem się z nimi i to również był dla mnie duży argument

 - dodał 34-letni zawodnik.

Skład Voster ATS Team na rok 2019:

Adrian Banaszek, Paweł Franczak, Mateusz Grabis, Sylwester Janiszewski, Mateusz Komar, Szymon Krawczyk, Krzysztof Parma, Leszek Pluciński, Mateusz Taciak, Adam Stachowiak.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    14 listopada 2018, 12:47 o 12:47

    to na razie jeden tylko wylądował w proconti, reszta liga niżej....no nie wygląda to dobrze. Ale z drugiej strony to dobrze bo wniosą jakieś doświadczenie do nowych polskich projektów.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: