Ranking Światowy na zakończenie sezonu 2018

logo Międzynarodowej Unii Kolarskiej

Mistrz świata Alejandro Valverde został zwycięzcą Rankingu Światowego, który obejmował wszystkie wyścigi z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej w sezonie 2018.

38-letni Hiszpan z Movistar Team wyprzedził zwycięzcę Vuelta a Espana Simona Yatesa (Mitchelton-Scott) oraz najskuteczniejszego zawodnika - 18 zwycięstw - Elię Vivianiego (Quick-Step Floors).

Michał Kwiatkowski (Team Sky) został sklasyfikowany na 17. pozycji, w porównaniu z 8. na zakończenie zeszłorocznego zestawienia. Rafał Majka (Bora-hansgrohe) spadł z 43. na 86. lokatę.

Belgia ponownie wygrała klasyfikację narodów, a Francja zamieniła się z Włochami na podium. Ósemka najlepiej punktujących polskich kolarzy zgromadziła 4609 punktów, o 950 mniej niż w 2017, co dało 12. miejsce w zestawieniu.

Ranking Światowy na zakończenie sezonu 2018:

Klasyfikacja indywidualna:

   1 VALVERDE Alejandro                 MOV     4168 pkt
   2 YATES Simon                        MTS     3160
   3 VIVIANI Elia                       QST     3106
   4 SAGAN Peter                        BOH     3092
   5 ALAPHILIPPE Julian                 QST     2991
   6 THOMAS Geraint                     SKY     2777
   7 VAN AVERMAET Greg                  BMC     2744
   8 DUMOULIN Tom                       SUN     2693
   9 WELLENS Tim                        LTS     2663
  10 BARDET Romain                      ALM     2545
  11 MATTHEWS Michael                   SUN     2459
  12 ROGLIČ Primož                      TLJ     2375
  13 PINOT Thibaut                      GFC     2340
  14 LOPEZ MORENO Miguel Angel          AST     2273
  15 FROOME Chris                       SKY     2111
  16 STUYVEN Jasper                     TFS     2093
  17 KWIATKOWSKI Michał                 SKY     2071
  18 VALGREN ANDERSEN Michael           AST     1998
  19 DEMARE Arnaud                      GFC     1983
  20 NAESEN Oliver                      ALM     1866
  21 TERPSTRA Niki                      QST     1803
  22 COLBRELLI Sonny                    TBM     1732
  23 KRISTOFF Alexander                 UAD     1712
  24 MOLLEMA Bauke                      TFS     1708
  25 ACKERMANN Pascal                   BOH     1677
  26 QUINTANA Nairo                     MOV     1588
  27 FUGLSANG Jakob                     AST     1554
  28 KRUIJSWIJK Steven                  TLJ     1539
  29 IZAGIRRE INSAUSTI Ion              TBM     1509
  30 POZZOVIVO Domenico                 TBM     1492
  31 GILBERT Philippe                   QST     1465
  32 MOSCON Gianni                      SKY     1451
  33 IMPEY Daryl                        MTS     1444
  34 BERNAL GOMEZ Egan Arley            SKY     1427
  35 BENOOT Tiesj                       LTS     1424
  36 MOHORIC Matej                      TBM     1424
  37 PORTE Richie                       BMC     1398
  38 WOODS Michael                      EFD     1368
  39 MAS NICOLAU Enric                  QST     1346
  40 URAN Rigoberto                     EFD     1338
  41 DENNIS Rohan                       BMC     1307
  42 JUNGELS Bob                        QST     1276
  43 TEUNS Dylan                        BMC     1241
  44 ULISSI Diego                       UAD     1237
  45 NIBALI Vincenzo                    TBM     1172
  46 YATES Adam                         MTS     1167
  47 DEGENKOLB John                     TFS     1166
  48 LUTSENKO Alexey                    AST     1128
  49 MARTIN Daniel                      UAD     1121
  50 BENNETT George                     TLJ     1106
  51 KREUZIGER Roman                    MTS     1100
  52 ŠTYBAR Zdenek                      QST     1088
  53 KONRAD Patrick                     BOH     1087
  54 GROENEWEGEN Dylan                  TLJ     1067
  55 LANDA MEANA Mikel                  MOV     1056
  56 CARAPAZ Richard                    MOV     1039
  57 HOFSTETTER Hugo                    COF     1028
  58 SOLER Marc                         MOV     1009
  59 LAPORTE Christophe                 COF     1008
  60 PASQUALON Andrea                   WGG     1006
  61 DUPONT Timothy                     WGG     1004
  62 PRADES REVERTER Eduard             EUS      978
  63 LATOUR Pierre                      ALM      976
  64 VANMARCKE Sep                      EFD      971
  65 HERMANS Ben                        ICA      969
  66 SCHACHMANN Maximilian              QST      959
  67 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka           TBM      953
  68 PEDERSEN Mads                      TFS      949
  69 CARUSO Damiano                     BMC      945
  70 TRENTIN Matteo                     MTS      937
  71 LAMPAERT Yves                      QST      928
  72 JAKOBSEN Fabio                     QST      927
  73 SANCHEZ Luis León                  AST      922
  74 VAN AERT Wout                               922
  75 EWAN Caleb                         MTS      920
  76 BENNETT Sam                        BOH      905
  77 KELDERMAN Wilco                    SUN      887
  78 BUCHMANN Emanuel                   BOH      856
  79 GAVIRIA RENDON Fernando            QST      836
  80 GASPAROTTO Enrico                  TBM      827
  81 ROOSEN Timo                        TLJ      825
  82 HAGEN Edvald Boasson               DDD      825
  83 VAN POPPEL Danny                   TLJ      824
  84 COSTA Rui                          UAD      817
  85 FORMOLO Davide                     BOH      807
  86 MAJKA Rafał                        BOH      795
  87 GREIPEL André                      LTS      769
  88 OOMEN Sam                          SUN      763
  89 DILLIER Silvan                     ALM      758
  90 MADOUAS Valentin                   GFC      757
  91 CANOLA Marco                       NIP      739
  92 VISCONTI Giovanni                  TBM      732
  93 SOSA CUERVO Ivan Ramiro            ANS      715
  94 TRATNIK Jan                        CCC      700
  95 DEBUSSCHERE Jens                   LTS      692
  96 SKUJINS Toms                       TFS      690
  97 HAAS Nathan                        TKA      687
  98 VANENDERT Jelle                    LTS      686
  99 CALMEJANE Lilian                   TDE      680
 100 KRAGH ANDERSEN Soren               SUN      674
...
 197 OWSIAN Łukasz                      CCC      393
 235 PATERSKI Maciej                    WIB      344
 257 WIŚNIOWSKI Łukasz                  SKY      308
 294 SAJNOK Szymon                      CCC      268
 361 STĘPNIAK Grzegorz                  WIB      226
 394 TACIAK Mateusz                     CCC      203
 396 MAŁECKI Kamil                      CCC      202
 399 GRADEK Kamil                       CCC      201
 429 BODNAR Maciej                      BOH      186
 485 MACIEJUK Filip                     LPC      164
 524 BERNAS Paweł                       CCC      151
 529 JANISZEWSKI Sylwester              WIB      151
 627 CIEŚLIK Paweł                      CCC      125
 654 FRANCZAK Paweł                     CCC      120
 683 GOŁAŚ Michal                       SKY      114
 706 LATOŃ Eryk                         THU      111
 714 PLUCIŃSKI Leszek                   CCC      108
 730 RUTKIEWICZ Marek                   WIB      106
 833 GRABIS Mateusz                     VOS       90
 894 BANASZEK Alan                      CCC       80
 993 STOSZ Patryk                       CCC       68
 995 DOMAGALSKI Karol                   ONE       68
 997 ZIELIŃSKI Kamil                    THU       68
1036 BANASZEK Adrian                    VOS       64
1065 KUREK Adrian                       CCC       60
1106 STACHOWIAK Adam                    VOS       58
1109 REKITA Szymon                      LPC       58
1117 POLJAŃSKI Paweł                    BOH       57
1262 PODLASKI Michał                    VOS       48
1271 BROŻYNA Piotr                      CCC       47
1413 PAWLAK Tobiasz                               38
1429 PALUTA Michał                      CCC       36
1446 KOMAR Mateusz                      VOS       36
1505 SYKAŁA Wojciech                    WIB       33
1553 BIAŁOBŁOCKI Marcin                           30
1615 KACZMAREK Jakub                    THU       28
1736 WARCHOŁ Bartosz                    WIB       23
1900 KONWA Piotr                        ELA       17
2233 BARTKIEWICZ Andrzej                THU       10
2318 NIEMIEC Przemysław                 UAD        8
2332 MARCZYŃSKI Tomasz                  LTS        7
2403 MARYCZ Jarosław                    WIB        6
2495 BOGUSŁAWSKI Marceli                WIB        5
2498 BANASZEK Norbert                   WIB        5
2545 KASPERKIEWICZ Przemysław           DMP        5
2596 WOJTANEK Bartłomiej                           5
2617 KRAWCZYK Szymon                    VOS        4
2693 TEKLIŃSKI Adrian                              3
2799 PĘKALA Piotr                                  3
3022 HONKISZ Adrian                     WIB        2
3071 SŁAWEK Damian                                 1
3126 MIGAS Dawid                                   1
3127 TRACZ Szymon                       ONE        1
3129 DETKO Artur                                   1
3213 ZIÓŁKOWSKI Wojciech                           1

Klasyfikacja narodów:

  1 BELGIA                        14502 pkt
  2 FRANCJA                       13628
  3 WŁOCHY                        12142
  4 HISZPANIA                     11942
  5 HOLANDIA                      11451
  6 WIELKA BRYTANIA               10585
  7 KOLUMBIA                       9470
  8 AUSTRALIA                      8339
  9 DANIA                          6984
 10 NIEMCY                         6859
 11 SŁOWENIA                       6146
 12 POLSKA                         4609
 13 AUSTRIA                        4007
 14 NORWEGIA                       3893
 15 SZWAJCARIA                     3786
 16 CZECHY                         3758
 17 SŁOWACJA                       3706
 18 IRLANDIA                       3259
 19 PORTUGALIA                     3012
 20 ROSJA                          2761
 21 KANADA                         2700
 22 STANY ZJEDNOCZONE              2638
 23 LUKSEMBURG                     2593
 24 NOWA ZELANDIA                  2455
 25 RPA                            2238
 26 ESTONIA                        2221
 27 KAZACHSTAN                     2173
 28 ŁOTWA                          2066
 29 EKWADOR                        1895
 30 ERYTREA                        1627
 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: