Ranking Światowy kobiet na zakończenie sezonu 2018

Peleton kobiet na trasie Tour of California

Holenderka Annemiek van Vleuten ponowne zwyciężyła w Rankingu Światowym, który obejmuje punkty wszystkich wyścigów z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

36-letnia kolarka pokonała swoje rodaczki Marianne Vos i mistrzynię świata Annę van der Breggen.

Van Vleuten w tym roku m. in. triumfowała w Giro Rosa, La Course by Le Tour de France oraz zdobyła tęczową koszulkę w wyścigu indywidualnym na czas.

W czołowej dziesiątce pozostała Katarzyna Niewiadoma, zajmując 9. lokatę, natomiast mistrzyni Polski i 5. zawodniczka na świecie Małgorzata Jasińska poprawiła się rok do roku o ponad 200 pozycji, lądując na 21. miejscu.

W zestawieniu narodów najlepsze Holenderki wyprzedziły o dwie długości Włochy i Stany Zjednoczone. Polska zachowała 6. pozycję.

Klasyfikację zespołową obroniły zawodniczki Boels Dolmans, o zaledwie 2 punkty wyprzedzając Mitchelton-Scott. W najlepszej trójce utrzymał się Team Sunweb.

Ranking Światowy kobiet na zakończenie sezonu 2018:

Klasyfikacja indywidualna:

    1 VAN VLEUTEN Annemiek               MTS      1923 pkt
    2 VAN DER BREGGEN Anna               DLT      1912
    3 VOS Marianne                       WAD      1764
    4 SPRATT Amanda                      MTS      1628
    5 MOOLMAN-PASIO Ashleigh             CBT      1507
    6 PIETERS Amy                        DLT      1291
    7 RIVERA Coryn                       SUN      1265
    8 VAN DIJK Ellen                     SUN      1252
    9 NIEWIADOMA Katarzyna               CSR      1131
   10 BASTIANELLI Marta                  ALE      1065
   11 D'HOORE Jolien                     MTS       968
   12 SIERRA Arlenis                     ASA       958
   13 HOSKING Chloe                      ALE       866
   14 WIEBES Lorena                      PHV       833
   15 MAJERUS Christine                  DLT       830
   16 BLAAK Chantal                      DLT       800
   17 LONGO BORGHINI Elisa               WHT       777
   18 GUARNIER Megan                     DLT       750
   19 BALSAMO Elisa                      VAL       742
   20 BRAND Lucinda                      SUN       738
   21 JASIŃSKA Małgorzata                MOV       728
   22 FAHLIN Emilia                      WHT       706
   23 WILD Kirsten                       WHT       692
   24 BUJAK Eugenia                      BTC       685
   25 CONFALONIERI Maria Giulia          VAL       679
   26 BRENNAUER Lisa                     WHT       668
   27 ZABELINSKAYA Olga                  CGS       665
   28 RYAN Alexis                        CSR       603
   29 BRONZINI Giorgia                             594
   30 LUDWIG Cecilie Uttrup              CBT       558
   31 KIRCHMANN Leah                     SUN       556
   32 CECCHINI Elena                     CSR       547
   33 LEPISTÖ Lotta Pauliina             CBT       540
   34 THOMAS Leah                        UHC       524
   35 MACKAIJ Floortje                   SUN       521
   36 CORDON RAGOT Audrey                WHT       521
   37 HALL Katharine                     UHC       484
   38 KLEIN Lisa                         CSR       483
   39 NGUYEN Thi That                              478
   40 LIPPERT Liane                      SUN       476
   41 WILES Tayler                       DRP       473
   42 LELEIVYTE Rasa                     VAI       434
   43 JACKSON Alison                     TIB       432
   44 ROWE Danielle                      WAD       392
   45 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane           ALE       392
   46 IAKOVENKO Anastasiia               BTC       391
   47 CANUEL Karol-Ann                   DLT       389
   48 ROY Sarah                          MTS       375
   49 KOPECKY Lotte                      LSL       354
   50 BIANNIC Aude                       MOV       347
   51 GARCIA CANELLAS Margarita Victoria MOV       342
   52 WILLIAMS Georgia                   MTS       339
   53 MAGNALDI Erica                     BPK       332
   54 FOURNIER Roxane                    FDJ       328
   55 BECKER Charlotte                   HPU       327
   56 MALLING SIGGAARD Christina         TVC       324
   57 BARNES Hannah                      CSR       324
   58 AMIALIUSIK Alena                   CSR       323
   59 STULTIENS Sabrina                  WAD       307
   60 KESSLER Nina                       HPU       303
   61 NEBEN Amber Leone                            301
   62 PATERNOSTER Letizia                ASA       299
   63 ELVIN Gracie                       MTS       290
   64 MUSTONEN Sara                      EXP       288
   65 DIDERIKSEN Amalie                  DLT       287
   66 MALSEED Shannon                    TIB       279
   67 WINDER Ruth                        SUN       274
   68 BERTIZZOLO Sofia                   ASA       274
   69 DE VUYST Sofie                     DVE       274
   70 BROWN Grace                                  272
   71 ENSING Janneke                     ALE       271
   72 MERINO CORTAZAR Eider              MOV       269
   73 GUDERZO Tatiana                    BPK       266
   74 GUARISCHI Barbara                  TVC       261
   75 BUURMAN Eva                        DRP       260
   76 NA Ahreum                                    260
   77 JEULAND Pascale                    DVE       256
   78 GILLOW Shara                       FDJ       254
   79 MARKUS Riejanne                    WAD       249
   80 HEINE Vita                         HPU       244
   81 KOREVAAR Jeanne                    WAD       243
   82 WORRACK Trixi                      CSR       243
   83 KENNEDY Lucy                       MTS       240
   84 JORGENSEN Emma Cecilie Norsgaard   CBT       236
   85 LUCAS Sharlotte                              233
   86 KOSTER Anouska                     WAD       220
   87 POIDEVIN Sara                      RLW       213
   88 CHAPMAN Brodie                     TIB       208
   89 VAN DE REE Monique                 WAD       207
   90 HANNES Kaat                                  206
   91 VAN DER MEER Janine                HCT       203
   92 GUTIERREZ RUIZ Sheyla              CPC       202
   93 CONSONNI Chiara                    VAL       200
   94 VAN 'T GELOOF Marjolein            LSL       198
   95 DUVAL Eugénie                      FDJ       197
   96 FERRAND PREVOT Pauline             CSR       196
   97 DUYCK Ann-Sophie                   CBT       190
   98 DRUYTS Kelly                       DVE       187
   99 NOVOLODSKAYA Maria                 CGS       185
  100 SANGUINETI Ilaria                  VAL       180
...
  173 PAWŁOWSKA Katarzyna                TVC        90
  240 SKALNIAK Agnieszka                 EXP        50
  241 PŁOSAJ Nikol                                  50
  340 WILKOS Katarzyna                              26
  411 PIKULIK Daria                                 20
  420 PLICHTA Anna                       DLT        19
  483 KARASIEWICZ Karolina                          15
  677 GRACZEWSKA Monika                              5
  721 PIKULIK Wiktoria                               3
  823 LACH Marta                                     2
  831 JASKULSKA Marta                                1
  
Klasyfikacja narodów:

  1 HOLANDIA                         8144 pkt
  2 WŁOCHY                           3858
  3 STANY ZJEDNOCZONE                3627
  4 AUSTRALIA                        3441
  5 NIEMCY                           2198
  6 POLSKA                           2049
  7 BELGIA                           1993
  8 KANADA                           1766
  9 RPA                              1716
 10 FRANCJA                          1651
 11 DANIA                            1506
 12 HISZPANIA                        1384
 13 KUBA                             1383
 14 SZWECJA                          1220
 15 WIELKA BRYTANIA                  1091
 16 SŁOWENIA                          981
 17 ROSJA                             957
 18 NOWA ZELANDIA                     953
 19 LUKSEMBURG                        935
 20 UZBEKISTAN                        680
 21 FINLANDIA                         642
 22 NORWEGIA                          588
 23 WIETNAM                           578
 24 BIAŁORUŚ                          564
 25 LITWA                             506
 
Klasyfikacja drużynowa:
 
  1 BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM                       DLT    4984 pkt
  2 MITCHELTON SCOTT                                MTS    4982
  3 TEAM SUNWEB                                     SUN    3938
  4 CANYON // SRAM RACING                           CSR    2966
  5 WIGGLE HIGH5                                    WHT    2945
  6 CERVELO - BIGLA PRO CYCLING TEAM                CBT    2844
  7 WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM                      WAD    2715
  8 ALE CIPOLLINI                                   ALE    2629
  9 VALCAR PBM                                      VAL    1853
 10 MOVISTAR TEAM WOMEN                             MOV    1686
 11 ASTANA WOMEN'S TEAM                             ASA    1621
 12 BTC CITY LJUBLJANA                              BTC    1419
 13 UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM               UHC    1305
 14 COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM               CGS    1139
 15 HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT                     HPU    1048
 16 TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK                TIB    1018
 17 PARKHOTEL VALKENBURG                            PHV    1015
 18 FDJ NOUVELLE - AQUITAINE FUTUROSCOPE            FDJ     960
 19 BEPINK                                          BPK     950
 20 TREK - DROPS                                    DRP     824
 21 TEAM VIRTU CYCLING                              TVC     822
 22 DOLTCINI - VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING     DVE     798
 23 LOTTO SOUDAL LADIES                             LSL     761
 24 RALLY CYCLING                                   RLW     652
 25 AROMITALIA VAIANO                               VAI     528
 26 CYLANCE PRO CYCLING                             CPC     524
 27 EXPERZA - FOOTLOGIX                             EXP     463
 28 HEALTH MATE - CYCLELIVE TEAM                    HCT     389
 29 TEAM ILLUMINATE                                 ILU     345
 30 SERVETTO - STRADALLI CYCLE - ALURECYCLING       SER     337
 31 SWAPIT AGOLICO                                  SWA     333
 32 TWENTY20 p/b SHO - AIR                          T20     314
 33 S.C. MICHELA FANINI                             MIC     285
 34 WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM                      WNT     272
 35 HAGENS BERMAN / SUPERMINT                       HBS     243
 36 MINSK CYCLING CLUB                              MCC     241
 37 CHINA LIV PRO CYCLING                           GPC     223
 38 BIZKAIA DURANGO - EUSKADI MURIAS                BDM     184
 39 EUROTARGET - BIANCHI - VITASANA                 SBT     139
 40 THAILAND WOMEN'S CYCLING TEAM                   TWC     106
 41 TEAM DUKLA PRAHA WOMEN                          TDP      95
 42 TOP GIRLS FASSA BORTOLO                         TOP      80
 43 ALASAYL CYCLING TEAM                            ACT      71
 44 SOPELA WOMEN'S TEAM                             SWT      41
 45 STOREY RACING                                   STR      34
 46 CONCERIA ZABRI - FANINI                         CZF      29
 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: