Marek Konwa o przełajowym Pucharze Świata w Szwajcarii

Marek Konwa

Marek Konwa, z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, wziął udział w swoich pierwszych w tym sezonie zawodach z cyklu Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Pojechał do Szwajcarii, gdzie na bardzo szybkiej trasie zmierzył się z najlepszymi kolarzami na świecie, zajmując 38. pozycję.

Rywalizacja na najwyższym poziomie była okazją do zdobycia doświadczenia i zaprezentowania swoich umiejętności.

Puchar Świata w kolarstwie przełajowym to dla mnie w tym roku duże wyzywanie. Start z końca stawki raczej nie ułatwił zadania na tak wysokim poziomie. Walka od startu do mety przez 65 min. ścigania w trupa, to wysiłek nie do opisania, ale to właśnie lubię najbardziej. Kolejna bardzo szybka trasa, tym razem w Bernie, z kilkoma sztywnymi podjazdami rozłożyła na łopatki wielu zawodników, a zdradliwy pył na trasie dodawał smaczku rywalizacji. Wyprzedziłem tylu zawodników ilu byłem w stanie, a 38. miejsce dziś było tym, na co mnie obecnie stać na świecie. Za tydzień kolejny start, tym razem w Czechach UCI C1

 - powiedział Konwa po starcie w Szwajcarii.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. jarek996

    22 października 2018, 18:17 o 18:17

    Stara fotka , czy on dalej NIE jezdzi na tarczach ?

  2. TomAsz

    22 października 2018, 20:37 o 20:37

    Jeździ na tarczówkach.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: