Przełajowy Puchar Polski 2018/2019 #2. Kostecki wygrywa w Białymstoku

Patryk Kostecki (Domin Sport) i Marta Turoboś (Hurom LKK Luks Sławno Accent) okazali się najlepsi na przełaju w Białymstoku.

W niedzielne popołudnie w Białymstoku rozegrała została druga seria przełajowego Pucharu Polski. Pogoda ponownie dopisywała, ale mimo to uczestników rywalizacji było nieco mniej niż przed tygodniem w Kluczewsku, gdzie zainaugurowany został przełajowy sezon.

W wyścigu mężczyzn (open elita + orlik + junior) najlepszy tym razem okazał się Patryk Kostecki z Domin Sport, który na metę dotarł na kilka sekund przed Pawłem Królem z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Trzeci finiszował Tomasz Bala z Mayday Team Lublin. Najlepszym orlikiem w tym wyścigu okazał się Krzysztof Domin (Domin Sport), finiszując na 6. miejscu w klasyfikacji open. Miejsce wyżej sklasyfikowany został z kolei najszybszy z juniorów, Szymon Pomian (UKS "Wygoda" Białystok).

W przypadku kobiet trudno mówić niestety o jakiejś szczególnej rywalizacji, wszak do wyścigu pań open (elita + orliczka + juniorka) wystartowały zaledwie cztery zawodniczki. Pierwsza na mecie zameldowała się Marta Turoboś (Hurom LKK Luks Sławo Accent), o ponad minute pokonując Anne Wiese. Blisko 2 minuty straciła trzecia z przedstawicielek elity, Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper), zaś równo 5 i pół minut za zwyciężczynią finiszowała jedyna w tym gronie juniorka, Julita Zięba (Hurom LKK Luks Sławo Accent).

PEŁNE WYNIKI 2. SERII PRZEŁAJOWEGO PUCHARU POLSKI 2018/2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: