Tour of Guangxi Women 2018. Arlenis Sierra na zakończenie sezonu

Kubanka Arlenis Sierra (Astana Women’s Team) wygrała w Guilin kobiece wydanie chińskiego Tour of Guangxi.

25-latka pokonała na finiszu Brytyjkę Hannah Barnes (Canyon-SRAM) oraz Szwedkę Sarę Mustonen (Experza-Footlogix).

Kobiecy wyścig został rozegrany na 145,8-kilometrowej trasie. W drugiej połowie wyrosły dwa podjazdy, jeden w okolicach miejscowości Tanglang (2,1 km; 5,7%), a drugi obok zbiornika retencyjnego Xitang (4,3 km; 4,4%), po którym czekał 10-kilometrowy zjazd i trzydzieści kilometrów płaskiego dojazdu do Gullin.

Sierra wygrała po raz piąty w sezonie po raz pierwszy za to w wyścigu klasyfikowanym jako impreza Women’s WorldTour. Kubanka triumfowała wcześniej w wyścigu ze startu wspólnego podczas Igrzysk Panamerykańskich, etapy Tour of California i Tour de l’Ardeche oraz wyścig jazdy na czas podczas Młodziezowych Mistrzostw Ameryki Centralnej i Karaibów.