Gree-Tour of Guangxi 2018: etap 6. Gianni Moscon zwycięski, Fabio Jakobsen na 73

Fabio Jakobsen

Włoch Gianni Moscon (Team Sky) triumfował w drugiej edycji wyścigu Tour of Guangxi. Ostatni etap wygrał Holender Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors).

Zawodnik belgijskiej ekipy pokonał na ostatnich metrach mistrza Niemiec Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe) oraz jego drużynowego kolegę Rudigera Seliga.

W klasyfikacji generalnej ostatniego wyścigu cyklu WorldTour Moscon pokonał Felixa Grosschartnera (Bora-hansgrohe) i Sergieja Chernetskiego (Astana).

Finałowa rywalizacja toczyła się na dużej rundzie wokół Guilin (169 km) i prowadziła przez Huilong (116 km; 3,5 km; 4,1%) i Paohan (138 km; 5 km i 3,8%).

Na trasie uciekali Wang Meiyin (Bahrain-Merida), Nathan Van Hooydonck (BMC Racing), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Jose Goncalves (Katusha-Alpecin), Tosh Van der Sande (Lotto-Soudal) i Lennard Hofstede (Team Sunweb), zyskując 3:30 przewagi.

Team Sky, a następnie Quick-Step Floors i Bora-hansgrohe kontrolowały akcję, zakończoną około 5 kilometrów przed kreską. Ostatni finisz sezonu 2018 należał do Fabio Jakobsena, który tym samym do 73 podwyższył rekord zwycięstw ekipy Quick-Step Floor podczas jednego roku.

Wyniki 6. etapu Gree-Tour of Guangxi 2018 (2.WT), Guilin - Guilin (169 km):

  1 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors               3:42:53
  2 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
  3 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
  4 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
  5 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
  6 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  7 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
  8 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
  9 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 10 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
 11 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 12 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 13 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 14 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 15 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 17 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
 18 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 19 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 21 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 22 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 23 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 24 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 25 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 26 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 27 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
 28 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 29 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 30 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 31 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 32 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 33 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 34 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 35 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
 36 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 37 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 38 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 39 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 40 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 41 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 42 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 43 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 44 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 45 Owain Doull (GBr) Team Sky
 46 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 47 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 48 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 49 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 50 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 51 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 52 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 53 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 54 Jose GonŤalves (Por) Katusha-Alpecin
 55 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 57 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 58 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 59 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 60 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 61 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 62 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 63 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 64 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 65 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 66 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 69 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 70 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
 71 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 72 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 75 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 76 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 77 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 78 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 79 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 80 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 81 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 82 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
 83 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 84 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
 85 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 86 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 87 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
 88 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 89 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 90 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 91 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 92 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    00:25
 93 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         00:28
 94 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
 95 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 96 Yousif Mirza (UAE) UAE Team Emirates
 97 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 98 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:31
 99 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
100 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapa     00:39
101 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          00:50
102 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        00:58
103 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 01:05
104 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
105 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    01:07
106 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
107 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
108 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
109 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      01:26
110 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
111 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          01:30
112 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
113 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        01:38
114 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
115 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            01:47
116 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         11:17
DNS Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
DNS Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
DNS Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
DNS Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
DNS Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
DNS Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                        20:39:56
  2 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:09
  3 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                00:14
  4 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   00:17
  5 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   00:21
  6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
  7 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    00:25
  8 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
  9 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 00:27
 10 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   00:28
 11 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 12 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 13 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
 14 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 16 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    00:30
 17 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             00:32
 18 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      00:38
 19 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 20 Jose GonŤalves (Por) Katusha-Alpecin                   00:40
 21 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  00:41
 22 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 23 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            00:43
 24 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                    00:45
 26 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    00:48
 27 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           00:56
 28 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               00:59
 30 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               01:07
 31 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 32 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 33 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 34 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 35 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 36 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          01:09
 37 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 38 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     01:13
 39 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     01:17
 40 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       01:20
 41 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               01:27
 42 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     01:29
 43 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:35
 44 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    02:19
 45 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  02:20
 46 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 02:23
 47 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    03:46
 48 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team                      04:03
 49 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      04:56
 50 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  04:57
 51 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    05:21
 52 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  05:43
 53 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 06:06
 54 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo                    06:08
 55 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
 56 Owain Doull (GBr) Team Sky                             06:11
 57 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        06:19
 58 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      06:36
 59 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     06:38
 60 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                          06:43
 61 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               06:44
 62 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               06:47
 63 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 64 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 65 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida                     07:14
 66 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 67 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       07:20
 68 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   07:22
 69 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          07:25
 70 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               07:27
 71 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    07:34
 72 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida                       07:42
 73 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                07:43
 74 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 75 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
 76 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     08:14
 77 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal                      08:19
 78 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    08:26
 79 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  08:46
 80 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      08:55
 81 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       09:30
 82 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      09:33
 83 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        09:47
 84 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   10:12
 85 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  10:21
 86 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   10:46
 87 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 11:17
 88 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    11:22
 89 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     11:27
 90 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              11:31
 91 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  11:35
 92 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           11:49
 93 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 94 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 95 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
 96 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         11:58
 97 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   12:17
 98 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      12:38
 99 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            13:15
100 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac          14:41
101 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       17:11
102 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    17:44
103 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    18:12
104 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapa     18:18
105 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     18:46
106 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 18:53
107 Yousif Mirza (UAE) UAE Team Emirates                   19:51
108 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     21:26
109 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     21:57
110 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        22:05
111 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      22:06
112 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        22:09
113 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe                        23:01
114 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        26:07
115 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          26:57
116 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         45:27

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: