Tour of Turkey 2018: etap 6. Wyścig da Pradesa, ostatni etap dla Bennetta

Eduard Prades (Euskadi-Murias) triumfował w 54. edycji Tour of Turkey. Ostatni etap w Stambule na swoją korzyść rozstrzygnął Sam Bennett (Bora-hansgrohe).

Irlandczyk na mecie zameldował się samotnie, po ataku na ostatnich 1500 metrach. Pogoń przyprowadził właśnie Pradesa, a trzeci był Jempy Drucker (BMC Racing). Wysokie 5. miejsce zajął Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice).

Dzięki drugiemu miejscu i 6 sekundom bonifikaty Prades został triumfatorem całego wyścigu. Drugie miejsce zajął Alexey Lutsenko (Astana), a trzecie Nathan Haas (Katusha-Alpecin).

Ostatniego dnia ścigania w Turcji kolarze podróżowali wzdłuż wybrzeży Morza Marmara, kierując się do leżącego nad cieśniną Bosfora Stambułu. 166-kilometrowy etap zaprojektowany był z myślą o sprinterach, choć między 57. a 69. kilometrem wyrastały dwa niewielkie podjazdy.

Ucieczkę dnia po 50 kilometrach udało się w końcu sformować Danilo Wyssowi (BMC Racing), Louisowi Vervaeke (Team Sunweb) oraz Prebanowi Van Hecke (Sport Vlaanderen-Baloise). Trójka z dwiema minutami przewagi pokonała dwa podjazdy w pierwszej fazie odcinka, natomiast z peletonu przy tej okazji wyskoczyli jeszcze Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice), Nikolay Mihaylov (Delko Marseille Provence KTM), Benat Txoperena (Euskadi-Murias), Christophe Masson (WB Aqua Protect Veranclassic) oraz Muhammed Atalay (Reprezentacja Turcji).

Cieślik i spółka po 110 kilometrach ścigania dołączyli do prowadzących i ósemka razem ruszyła na metę, broniąc 3 minut przewagi nad peletonem prowadzonym przez kolarzy Quick-Step Floors.

Przewaga ucieczki systematycznie spadała. Na 8 kilometrów przed metą była już minimalna i wtedy na ostatni zryw zdecydował się Vervaeke. Belg samotnie na czele wytrzymał kilometr. 6 kilometrów przed metą rozpoczęło się ustawianie pociągów sprinterskich.

Na 1,5 kilometra przed metą niczym rakieta odpalił Sam Bennett. Irlandczyk był nie do zatrzymania i zaskoczył rywali w krętej końcówce. Goniących sprinterów nie mogli wspomagać rozprowadzający i na wąskiej trasie Bennett utrzymywał przewagę i na kresce sięgnął po swoje trzecie etapowe zwycięstwo w tureckim wyścigu. Peleton, a raczej to co z niego zostało po kraksie na 300 metrów przed metą, ze stratą 5 sekund przyprowadził Eduard Prades.

Wyniki 6. etapu Presidential Tour of Turkey 2018 (2.WT), Bursa - Stambuł (166,7 km):

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                     3:36:28
  2 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias            00:06
  3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  4 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
  5 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  6 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural
  7 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
  8 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
  9 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 10 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 11 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 12 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 13 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 14 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 15 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 16 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 17 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 18 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 19 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 20 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 21 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 22 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 23 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 24 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 25 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille
 26 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 27 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 28 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 29 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 30 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 31 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 32 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
 33 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 34 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 35 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 36 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
 37 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 38 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 39 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon
 40 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 41 José Mendes (Por) Burgos BH
 42 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team
 43 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 44 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 45 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 46 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 47 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 48 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 49 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 50 Rafael Reis (Por) Caja Rural
 51 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 52 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban
 53 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 54 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 55 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 56 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 57 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 58 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon
 59 James Mitri (NZL) Burgos BH
 60 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 61 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team
 62 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 63 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 64 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team
 65 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 66 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 67 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo               00:38
 68 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 69 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural
 70 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         00:51
 71 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
 72 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 73 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 74 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              00:57
 75 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 76 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:02
 77 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
 78 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 79 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 80 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic        00:06
 81 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon      01:11
 82 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                00:06
 83 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        01:19
 84 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 85 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
 86 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 87 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 88 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 89 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 90 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  01:37
 91 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
 92 David Per (Slo) Bahrain-Merida
 93 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias                00:06
 94 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       01:58
 95 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
 96 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 97 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team
 98 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     02:08
 99 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias
100 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
101 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi-Murias
102 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team
103 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias
104 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
105 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
106 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
107 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
108 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             02:15
109 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
110 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
111 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
112 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
113 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
114 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
115 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
116 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
117 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Murias
118 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
119 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
120 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
121 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team
122 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
123 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
124 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
125 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       02:24
126 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin
127 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:36
128 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        03:18
129 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
130 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       03:37
131 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         04:12
132 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille
133 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi-Murias
134 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      04:40
135 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team            08:19

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi-Murias         22:26:16
  2 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
  3 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      00:04
  4 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
  5 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:09
  6 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   00:10
  7 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
  8 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
  9 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 10 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 11 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 12 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 13 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       00:19
 14 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana Postobon
 15 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:22
 16 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana Postobon      00:24
 17 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          00:25
 18 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 19 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 00:33
 20 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     00:36
 21 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural              00:39
 22 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     00:41
 23 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 24 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 25 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural             00:49
 26 José Mendes (Por) Burgos BH                            00:53
 27 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   01:10
 28 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 29 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana Postoban     01:23
 30 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:28
 31 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         01:42
 32 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              01:43
 33 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     01:45
 34 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana Postobon      01:52
 35 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic       01:55
 36 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 37 Sergei Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    02:04
 38 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice              02:19
 39 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 40 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclass     02:31
 41 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural                     02:43
 42 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille                  02:44
 43 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                      03:04
 44 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice              03:15
 45 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon                  03:36
 46 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    03:39
 47 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       03:53
 48 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 49 Mustafa Sayar (Tur) Turkish National Team              04:06
 50 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille              04:29
 51 James Mitri (NZL) Burgos BH                            04:31
 52 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              04:38
 53 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       05:08
 54 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  05:14
 55 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           05:15
 56 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic        05:21
 57 Rafael Reis (Por) Caja Rural                           05:30
 58 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      05:37
 59 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      05:41
 60 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        05:42
 61 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 62 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    05:55
 63 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                              06:02
 64 Nazim Bakirci (Tur) Turkish National Team              06:29
 65 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      06:35
 66 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo               07:04
 67 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       07:31
 68 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    07:40
 69 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        07:50
 70 Joaquim Silva (Por) Caja Rural                         08:05
 71 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   08:09
 72 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   08:15
 73 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                08:17
 74 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      08:36
 75 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        08:51
 76 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi-Murias              09:05
 77 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               09:06
 78 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  09:16
 79 Ahmet Orken (Tur) Turkish National Team                09:28
 80 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        09:32
 81 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 09:38
 82 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille
 83 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           09:52
 84 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH                        09:55
 85 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 09:57
 86 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        10:18
 87 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      10:21
 88 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              10:32
 89 Onur Balkan (Tur) Turkish National Team                10:50
 90 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi-Murias                11:08
 91 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       11:26
 92 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice              11:42
 93 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     12:17
 94 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               12:19
 95 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe               12:32
 96 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural                   12:45
 97 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         12:55
 98 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       13:01
 99 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  13:06
100 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              13:14
101 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                     13:28
102 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            13:43
103 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi-Murias           13:53
104 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     14:34
105 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       14:38
106 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
107 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    15:11
108 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    15:21
109 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 15:34
110 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        15:47
111 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana Postobon     15:50
112 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         15:54
113 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     15:59
114 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       16:41
115 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Murias         16:50
116 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice               17:10
117 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      17:35
118 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      17:49
119 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         18:08
120 Ahmet Akdilek (Tur) Turkish National Team              19:36
121 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   20:06
122 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi-Murias            20:07
123 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon            20:19
124 Mads Schmidt Wurtz (Den) Katusha-Alpecin               20:27
125 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             20:39
126 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia       21:26
127 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      21:43
128 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina-Selle Ita     22:14
129 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi-Murias         24:14
130 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        25:15
131 Feritcan Samli (Tur) Turkish National Team             26:09
132 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      26:44
133 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates              26:54
134 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 28:52
135 Muhammed Atalay (Tur) Turkish National Team            30:21

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Piter

    15 października 2018, 22:47 o 22:47

    Niemiec piękne zakończenie kariery.125 na 135 klasyfikowanych

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: