Peter Sagan: "porozmawiajmy o tym za rok"

Peter Sagan ściska Alejandro Valverde

Peter Sagan podczas spotkania we włoskim Feltre w związku z wydaniem jego książki, potwierdził, że rozważa start w Giro d'Italia, ale dał do zrozumienia, że nie w przyszłym roku.

Zawodnik Bora-hansgrohe w minionym tygodniu przedłużył umowę z niemiecką grupą do 2021 roku. Przy tej okazji pojawił się temat nowych wyzwań przed byłym mistrzem świata, jak "Corsa Rosa". Sagan wydaje się być zainteresowany zdobyciem różowej koszulki, lecz na przeszkodzie ku temu stoi początek przyszłorocznego Giro, który zaprowadzi na wzgórze Św. Łukasza w Bolonii.

Pomyślę o Giro w listopadzie, gdyż chcę pojechać w tym wyścigu przed końcem kariery, ale w przyszłym roku pierwszy etap to górska jazda na czas, więc może nadrobimy to w kolejnym roku. Chyba, że odwrócimy trasę i pojedziemy na złamanie karku

 - powiedział Sagan w swoim stylu.

28-letni zawodnik do końca kariery ma jeszcze dobrych kilka lat, a to co go nadal pociąga to zielona koszulka Tour de France. Dlaczego akurat zielona?

Na białą jestem za stary, na żółtą za gruby, a ta w kropki jest poza moim zasięgiem.

Sagan opowiedział jak to się stało, że w Innsbrucku wręczył na podium złoty medal mistrza świata swojemu następcy Alejandro Valverde.

Zrobiłem to, ponieważ w ten sposób mogłem dotknąć nowej koszulki mistrza świata, która przez trzy lata należała do mnie i zaczęła mi ciążyć. Pomysł przyszedł w ostatniej chwili. Zapytałem UCI, czy wchodzi to w grę. Byłem dumny, że mogę przekazać koszulę Alejandro, on też był z tego zadowolony. Powiedziałem mu, by cieszył się koszulką i nosił ją na całym świecie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Greek

  3 października 2018, 18:16 o 18:16

  "Peter Sagan podczas spotkania we włoskim Feltre w związku z wydaniem książki Słowaka, potwierdził, że rozważa start w Giro d'Italia, ale dał do zrozumienia, że nie w przyszłym roku."

  Jakiego Słowaka? Juraja Sagana? Prezydenta? Janosika? Jeśli Petera Sagana, to po prostu "swojej" 🙂

  • Xedron

   3 października 2018, 19:48 o 19:48

   "Peter Sagan podczas spotkania we włoskim Feltre w związku z wydaniem własnej książki" brzmiałoby najlepiej, ale każdy kto jest w temacie zrozumiał, że Słowak odnosi się do osoby wymienionej z początku zdania.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: