Giro d’Italia 2019. „Grande Partenza” na wzgórzu Św. Łukasza

RCS Sport przedstawił szczegóły pierwszego etapu Giro d‘Italia 2019 oraz pozostałych odcinków zaplanowanych w leżącym na północy Włoch regionie Emilia-Romania.

Wyścig 11 maja rozpocznie w Bolonii jazda indywidualna o długości 8,2 kilometra. Kolarze będą wyruszać z centrum miasta i finiszować na wzgórzu przy kościele Św. Łukasza. Średnia ostatnich 2,1 kilometra wyniesie 9,7%, sięgając 16%.

Giro 19 maja powróci do Emilia-Romania na etap 9., zarazem drugi w jeździe indywidualnej na czas. Trasa o długości 34,7 kilometra poprowadzi z Riccione. Pierwsza część będzie zasadniczo płaska, a po wjeździe na 20 kilometrze do San Marino, zyska górski charakter, o przewyższeniu ponad 500 metrów. To będzie jedyna wizyta Giro poza granicami Italii.

Po pierwszym dniu przerwy, 10. etap Ravenna – Modena (147 km), pozostanie całkowicie płaski, przecinając Nizinę Padańską.

Nieoficjalnie, wyścig ma zakończyć trzecia w programie jazda indywidualna w Weronie (12,5 km). Wiadomo już, że na starcie powinniśmy zobaczyć Simona Yatesa i Alejandro Valverde.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: