Oryginalne zakończenie sezonu Thomasa De Gendta i Tima Wellensa

Thomas De Gendt

Thomas De Gendt oraz Tim Wellens postanowili w bardzo oryginalny sposób zakończyć sezon 2018. Kolarze Lotto Soudal po wyścigu Il Lombardia, który zostanie rozegrany 13 października, do Belgii wrócą... na rowerach.

Październik to w kolarstwie miesiąc kończący trwający od stycznia sezon. Większość zawodników myśli już najczęściej o tym aby jak najszybciej móc odstawić rower na pewien czas i odpocząć. Jak się okazuje, są jednak kolarze, którzy mimo przejechanych w tym roku kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, wcale nie zamierzają śpieszyć się z porzuceniem dwóch kółek. Belgowie z ekipy Lotto Soudal: Thomas De Gendt oraz Tim Wellens postanowili, że początek urlopu wykorzystają na... rowerową wycieczkę z Włoch do Belgii. 

De Gendt, który nie ścigał się od zakończenia Vuelty, oraz Wellens, uczestnik niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata w Innsbrucku, tegoroczny sezon zakończą starem 13 października w klasyku Il Lombardia. Dzień po jego zakończeniu udadzą się w rowerową podróż do domu. Trasa z Como do Semmerzake zajmie im sześć dni. Łącznie przejadą oni 1000 kilometrów i zaliczą blisko 15 kilometrów przewyższeń. Jak napisał na Twitterze 31-latek, pomysł na taką podróż zrodził się w maju, a pierwsze przygotowania nastąpiły w sierpniu. Zaplanowano i zarezerwowano wówczas noclegi oraz doposażono ich rowery szosowe w specjalne sakwy. 

Zapakujemy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy na nasze rowery i będziemy przemieszczać się od hotelu do hotelu. Na spokojnie i bez żadnego pośpiechu

 - wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzami "Het Nieuwsblad" De Gendt.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo oryginalny sposób zakończenia sezonu, a jednocześnie rozpoczęcia wakacji. Szczególnie dla De Gendta, który ma w nogach ponad 12 500 kilometrów wyścigowych, a sezon rozpoczął pod koniec stycznia. W jego trakcie zdołał wygrać po jednym etapie Tour de Romandie oraz Volta Cyclista a Catalunya. Na Vuelcie udało mu się z kolei triumfować w klasyfikacji górskiej, w której o 12 punktów pokonał Bauke Mollemę.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Czeslaw

    4 października 2018, 22:49 o 22:49

    Szanuję mocno.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: