Okolo Jiznich Cech 2018: Zwycięstwo Michaela Kukrle’a, dobry Maciej Paterski

Maciej Paterski

Michael Kukrle (Elkov Author) wygrał klasyfikację generalną czeskiego wyścig etapowego Okolo Jiznich Cech (2.2).

Drugie miejsce w generalce zajął Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), a podium dopełnił Stan Dewulf (Lotto-Soudal U23).

Kolarze mieli do pokonania 5 etapów, rozpoczynając od czasówki drużynowej. Na niej najlepsi okazali się kolarze Lotto-Sodal U23, pokonując o setne części sekundy drużynę Elkov-Author. Trzecie miejsce zajęła ekipa Team Voralrberg Santic. Drużyna Wibatech Merx 7R sklasyfikowana została na 4. pozycji.

Na drugim etapie z metą w Novej Bystricy, po sprincie z peletonu wygrał Alois Kankovsky (Elkov-Author), przed Vitaliym Butsem (Team Hurom) oraz Rokiem Korosecem (My Bike – Stevens).

Kolejnym etapem była jazdy indywidualna na czas pod górę. Z dystansem 10,7-kilometra najlepiej poradził sobie Patrick Schelling (Team Voralrberg Santic). Drugi był Kukrle, a trzeci Janos Pelikan (My Bike -Stevens). Najwyżej sklasyfikowanym polakiem był Paterski, tracąc 49 sekund do Schellinga.

Czwarty odcinek także zakończył się sprintem z peletonu i ponownie ostatnie metry zdominowali kolarze Elkov-Author. Wygrał Josef Cerny, a drugi był Kankovsky. podium dopełnił Paterski. Łącznie w “top 10” uplasowało się czterech Polaków – czwarty był Adrian Banaszek (Wibatech Merx 7R), siódmy Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R), a dziesiąty Jakub Kaczmarek (Team Hurom).

Ostatni, piąty etap był decydujący dla losów generalki. Od peletonu odjechała czwórka kolarzy, z której najszybciej finiszował Jannik Steimle (Team Voralrberg Santic). Za nim na metę wpadli Dewulf oraz Paterski. Czwarty uplasował się Kukrle wygrywając tym samym wyścig. Peleton na 5. pozycji przyprowadził Janiszewski.