Daniel - odzież kolarska

Mistrzostwa świata MTB 2018. Nino Schurter z siódmym tytułem

Szwajcar Nino Schurter zdobył przed własną publiczności a w Lenzerheide tytuł mistrza świata w kolarstwie górskim cross-country.

32-latek zdobył swój siódmy w karierze tytuł mistrza świata, na mecie meldując się 11 sekund przed Włochem Gerhardem Kerschbaumerem. Brązowy medal wywalczył Holender Mathieu van der Poel.

Polacy - Bartłomiej Wawak i Marek Konwa - uplasowali się w piątej dziesiątce.

Trasa w Lenzerheide nie była górska, a choć marszczyły ją dwie niewielkie wspinaczki, największą trudność stanowiły techniczne sekcje na wszechobecnych korzeniach oraz brak odcinków płaskich.

Schurter prowadził od samego początku wyścigu, już na pierwszym kółku uzyskując kilkusekundową przewagę. za jego plecami na podiumowe pozycje stopniowo przebijali się Kerschbaumer oraz van der Poel.

Włoch dojechał do prowadzącego Szwajcara na drugim kółku i dwójka utrzymywała niewielką przewagę nad grupką prowadzoną przez Brazylijczyka Henrique'a Avanciniego. Do pierwszej dziesiątki przebijał się w tym czasie van der Poel, na trzecie miejsce wskakując w połowie wyścigu, ale nie potrafiąc przeskoczyć do rozgrywającej wyścig dwójki.

Holender na piątym kółku tracił 12 sekund, ale Schurter i Kerschbaumer nie zwalniali. Holendrowi pozostało dowiezienie brązu, natomiast Schurter rywala pozbył się na początku ostatniego kółka i przed własną publicznością wykonał paradę zwycięstwa.

Wyniki Mistrzostw świata w kolarstwie górskim cross-country - wyścigu elity mężczyzn (CM), Lenzerheide (8 x 4,2 km - 33,6 km):

1. Nino Schurter (Szwajcaria)          1:29:21
2. Gerhard Kerschbaumer (Włochy)         00:11
3. Mathieu van der Poel (Holandia)        01:14
4. Henrique Avancini (Brazylia)          01:53
5. Florian Vogel (Szwajcaria)           01:54
6. Mathias Flückiger (Szwajcaria)         02:00
7. Titouan Caroud (Francja)            02:16
8. Jordan Sarrou (Francja)            02:38
9. Daniele Braidot (Włochy)            02:45
10. Thomas Litscher (Szwajcaria)         03:04
...
40. Bartłomiej Wawak (Polska)           07:24
43. Marek Konwa (Polska)             07:37

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: