Maja Włoszczowska trzecia na Mistrzostwach Świata w maratonie MTB

Maja Włoszczowska wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim, we włoskim Auronzo  di Cadore zajmując trzecie miejsce w maratonie.

Polka na co dzień reprezentująca ekipę Kross Racing na trasie o długości 89 kilometrów i łącznym przewyższeniu 3400 metrów w Wenecji Euganejskiej uległa tylko Dunce Annice Langvad oraz Austriaczce Christinie Kollmann-Forster.

Langvad prowadziła od startu i zwyciężyła z przewagą ponad 7 minut nad drugą z zawodniczek. Włoszczowska straciła do mistrzyni świata ponad 12 minut.

25. miejsce zajęła Michalina Ziółkowska, 45. Iwona Szmyd,51. Anna Urban, a zmagań nie ukończyła Anna Sadowska.

Tytuł w wyścigu elity mężczyzn wywalczył Brazylijczyk Henrique Avancini, ogrywając w finale Austriaka Daniela Geismayra oraz Kolumbijczyka Hectora Paeza Leona.