Dramat Kristiny Vogel

Kristina Vogel, najlepsza niemiecka kolarska torowa w historii, po nieszczęśliwym wypadku na torze w Cottbus, prawdopodobnie do końca życia będzie musiała poruszać się w wózku inwalidzkim.

Pod koniec czerwca Vogel, wielokrotna złota medalistka mistrzostw świata w keirinie i sprincie, dwukrotna mistrzyni olimpijska, trenowała na welodromie, kiedy zderzyła się z holenderskim młodzieżowcem. Od razu została przetransportowana do szpitala w Berlinie, poddała się kilku operacjom.

Lekarze stwierdzili złamanie mostka oraz kręgosłupa, przenieśli ją w stan śpiączki farmakologicznej. Po miesiącu mogła opuścić oddział intensywnej terapii. Koledzy i koleżanki Vogel zorganizowali w Cottbus zawody „#staystrongkristina”, z których dochód (ok. 120 tys. euro) ze sprzedaży t-shirtów i opasek został przeznaczony dla rodziny urodzonej w byłym Związku Radzieckim zawodniczki.

Początkowo nikt o niczym nie wiedział, ponieważ nie chciałam, żeby ktoś widział mnie w takim stanie. A teraz: co mam zrobić? Muszę zaakceptować sytuację, w której się znalazłam. Im szybciej to zrobię, tym lepiej

– powiedziała Vogel w rozmowie z magazynem Der Spiegel.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: