Tour of Britain 2018: etap 2. Cameron Meyer najlepszy

Cameron Meyer (Mitchelton-Scott) wygrał po skutecznej ucieczce drugi etap wyścigu Tour of Britain.

30-letni Australijczyk na mecie w angielskim Barnstaple pokonał Alessandro Tonelliego (Bardiani-CSF), który przejął koszulkę lidera. Drugą grupę przyprowadził Patrick Bevin (BMC Racing).

W drugim dniu kolarzom przeszło zmierzyć się na dystansie 174 kilometrów, pokonując w drugiej części premie górskie Bratton Fleming (120 km; 6,8 km; 3,4%) i Challacombe Hill (153 km; 1,9 km; 8,9%).

Ucieczkę zawiązało pięciu zawodników Alessandro Tonelli, Erick Rowsell (Madison-Genesis), Scott Davies (Dimension Data), Matthew Teggart (Team Wiggins) i Cameron Meyer, wypracowując następnie 6:30 przewagi.

Na zmoczonej deszczem, krętej trasie peleton prowadził zespół Lotto Soudal, a później Team Sky. Podjazd Bratton Fleming odciął z ucieczki Teggarta, a różnica stopniała do 3:40.

Skontrował Hugh Carthy (EF Education First-Drapac), do którego na Challacombe Hill przeskoczył Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), a następnie Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), Bob Jungels (Quick-Step Floors), Patrick Bevin (BMC Racing), Wout Poels (Team Sky), Chris Hamilton (Team Sunweb) i Jasha Sütterlin (Movistar). Z przodu na ściance oderwał się Davies.

Kolarz Dimension Data pod koniec zapłacił za włożony wysiłek, zostając wyprzedzonym przez Tonelliego i Meyera. Dwójka ta ostatnie 3000 metrów rozpoczęła z przewagą 19 sekund nad grupą pościgową. To im wystarczyło na dowiezienia prowadzenia do mety.

Wyniki 2. etapu OVO Energy Tour of Britain 2018 (2.HC), Cranbrook - Barnstaple (174 km):

  1 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                 4:14:46
  2 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  00:01
  3 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    00:02
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
  5 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
  6 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
  7 Wout Poels (Ned) Team Sky
  8 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
  9 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 10 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            00:09
 11 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      00:14
 12 Mads W?rtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               00:39
 13 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 14 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 15 Connor Swift (GBr) Madison Genesis
 16 Ethan Hayter (GBr) Great Britain
 17 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 18 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 19 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 20 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 21 Tom Pidcock (GBr) Team Wiggins
 22 Max Stedman (GBr) Canyon-Eisberg
 23 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 24 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
 25 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 26 Stephen Williams (GBr) Great Britain
 27 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 28 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 29 Dmitry Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 30 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 31 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 32 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
 33 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 34 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 35 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       03:22
 36 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 37 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 38 Ryan Christensen (NZl) Canyon-Eisberg
 39 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 40 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling
 41 James Fouché (NZL) Team Wiggins
 42 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 43 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins
 44 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 45 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 46 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 47 Stefan Kung SWI BMC Racing Team
 48 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 49 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 50 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 51 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
 52 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling
 53 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 54 Fred Wright (GBr) Great Britain
 55 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 56 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 57 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 58 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 59 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 60 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 61 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 62 Ben Swift (GBr) Great Britain
 63 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 64 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 65 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 66 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 67 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 68 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
 69 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 70 Richard Handley (GBr) Madison Genesis
 71 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 72 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
 73 Robert Power (Aus) Mitchelton-Scott
 74 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo
 75 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       06:26
 76 Matthew Bostock (GBr) Great Britain
 77 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 78 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 79 Mark Downey (Irl) Team Wiggins
 80 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
 81 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 82 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 83 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                   11:24
 84 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      11:54
 85 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins
 86 Dexter Gardias (GBr) Canyon-Eisberg
 87 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
 88 Alex Paton (GBr) Canyon-Eisberg
 89 George Pym (GBr) Madison Genesis
 90 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 91 Chris Froome (GBr) Team Sky
 92 Joe Nally (GBr) Great Britain
 93 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
 94 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 95 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 96 José Neves Fernandes (Por) EF Education First-Drapac
 97 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 98 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling
 99 Andrew Tennant (GBr) Canyon-Eisberg
100 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
101 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
102 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
103 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis
104 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
105 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
106 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
107 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
108 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
109 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
110 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
111 Jonathan Mould (GBr) JLT Condor
112 Rory Townsend (GBr) Canyon-Eisberg
113 Thomas Stewart (GBr) JLT Condor
114 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
115 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      28:05
116 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
DNF Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
DNF Joey Walker (GBr) Team Wiggins
DNF Edward Theuns (Bel) Team Sunweb

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                8:15:30
  2 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
  3 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    00:08
  4 Wout Poels (Ned) Team Sky                              00:12
  5 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
  6 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
  8 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
  9 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 10 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            00:19
 11 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      00:22
 12 Ethan Hayter (GBr) Great Britain                       00:49
 13 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 14 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 15 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 16 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 17 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 18 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 19 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 20 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 21 Tom Pidcock (GBr) Team Wiggins
 22 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 23 Max Stedman (GBr) Canyon-Eisberg
 24 Mads W?rtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 25 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
 26 Dmitry Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 27 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
 28 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 29 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 30 Stephen Williams (GBr) Great Britain
 31 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 32 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 33 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          01:14
 34 Connor Swift (GBr) Madison Genesis                     01:42
 35 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               03:28
 36 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             03:32
 37 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins
 38 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling
 39 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 40 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 41 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 42 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 43 Ben Swift (GBr) Great Britain
 44 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 45 Stefan Kung SWI BMC Racing Team
 46 Ryan Christensen (NZl) Canyon-Eisberg
 47 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 48 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 49 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo
 50 Fred Wright (GBr) Great Britain
 51 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 52 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
 53 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 54 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 55 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 56 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 57 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 58 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling
 59 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 60 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 61 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 62 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 63 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 64 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 65 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
 66 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 67 Robert Power (Aus) Mitchelton-Scott
 68 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     06:26
 69 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      06:30
 70 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       06:36
 71 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 72 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 73 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 74 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       07:27
 75 James Fouché (NZL) Team Wiggins
 76 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 77 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 78 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 79 Richard Handley (GBr) Madison Genesis                  08:18
 80 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 81 Matthew Bostock (GBr) Great Britain                    11:16
 82 Mark Downey (Irl) Team Wiggins                         11:22
 83 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins                     11:55
 84 Joe Nally (GBr) Great Britain                          12:04
 85 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 86 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 87 Thomas Stewart (GBr) JLT Condor
 88 Jonathan Mould (GBr) JLT Condor
 89 Chris Froome (GBr) Team Sky
 90 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 91 Andrew Tennant (GBr) Canyon-Eisberg
 92 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
 93 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 94 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 95 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 96 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 97 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 98 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     12:57
 99 George Pym (GBr) Madison Genesis                       14:30
100 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
101 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
102 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling
103 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
104 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
105 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                   15:19
106 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                          15:55
107 Dexter Gardias (GBr) Canyon-Eisberg                    15:59
108 Alex Paton (GBr) Canyon-Eisberg
109 Rory Townsend (GBr) Canyon-Eisberg                     16:47
110 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  16:51
111 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis
112 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
113 Graham Briggs (GBr) JLT Condor                         17:42
114 José Neves Fernandes (Por) EF Education First-Drap     18:42
115 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   28:15
116 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: