Tour of Britain 2018: etap 3. Kolejny sukces Juliana Alaphilippe’a

Julian Alaphilippe

Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) wygrał po finiszu z czołowej grupy trzeci odcinek Tour of Britain.

Francuz na ostatniej prostej pokonał Patricka Bevina (BMC Racing) i Emilsa Liepinsa (One Pro Cycling). Bevin został liderem wyścigu.

Trzeci etap był mniej pagórkowaty od wczorajszego, za to 5,5 kilometra przed metą leżała górska premia Providence Line (1 km; 8%).

Na trasie nie zawiązała się żadna groźna akcja, pod koniec, z przewagą niespełna minuty, uciekali Tony Martin (Katusha-Alpecin), Angelo Tulik (Direct Energie), Jonathan Mould (JLT Condor) i Ben Swift (Wielka Brytania).

Akcję kontrolowali kolarze Quick-Step Floors, kończąc te harce 9 kilometrów przed finiszem. Na Providence Line zaatakował Tom Pidcock (Team Wiggins), jednak młodemu kolarzowi nie udało się odskoczyć. Wyłoniła się za to około 30-osobowa czołówka, w której zabrakło lidera Alessandro Tonelliego (Bardiani-CSF).

W samym finale zadziałał Bob Jungels, na ostatniej prostej wyprowadzając Alaphillippe'a po etapowy triumf.

Wyniki 3. etapu OVO Energy Tour of Britain 2018 (2.HC), Bristol - Bristol (125 km):

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors          02:47:41
  2 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
  3 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling
  4 Ethan Hayter (GBr) Great Britain
  5 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  6 Connor Swift (GBr) Madison Genesis
  7 Mads W?rtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
  8 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
  9 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 10 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 11 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 12 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
 13 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 14 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 15 Wout Poels (Ned) Team Sky
 16 Max Stedman (GBr) Canyon-Eisberg
 17 Tom Pidcock (GBr) Team Wiggins
 18 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 19 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 20 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
 21 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 22 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
 23 Dmitry Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 24 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 25 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 26 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 27 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 28 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 29 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 30 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 31 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
 32 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 33 Mark Downey (Irl) Team Wiggins                         00:06
 34 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 35 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
 36 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 37 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 38 Robert Power (Aus) Mitchelton-Scott
 39 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          00:10
 40 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:19
 41 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                       00:40
 42 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       00:51
 43 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 44 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 45 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 46 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling
 47 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 48 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 49 Ryan Christensen (NZl) Canyon-Eisberg                  01:02
 50 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     01:23
 51 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 52 José Neves Fernandes (Por) EF Education First-Drapac
 53 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 54 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins
 55 Stefan Kung SWI BMC Racing Team
 56 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 57 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 58 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 59 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 60 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 61 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            01:46
 62 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    02:01
 63 Stephen Williams (GBr) Great Britain                   02:06
 64 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 65 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins                     02:59
 66 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 67 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 68 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 69 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 70 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 71 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 72 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
 73 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 74 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 75 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 76 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 77 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 78 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 79 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 80 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
 81 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
 82 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 83 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                          03:58
 84 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   05:36
 85 Alex Paton (GBr) Canyon-Eisberg
 86 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 87 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 88 Thomas Stewart (GBr) JLT Condor
 89 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 90 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 91 Rory Townsend (GBr) Canyon-Eisberg
 92 Joe Nally (GBr) Great Britain
 93 Chris Froome (GBr) Team Sky
 94 Ben Swift (GBr) Great Britain
 95 Matthew Bostock (GBr) Great Britain
 96 Andrew Tennant (GBr) Canyon-Eisberg
 97 Fred Wright (GBr) Great Britain
 98 Richard Handley (GBr) Madison Genesis
 99 James Fouché (NZL) Team Wiggins
100 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
101 George Pym (GBr) Madison Genesis
102 Jonathan Mould (GBr) JLT Condor
103 Dexter Gardias (GBr) Canyon-Eisberg
104 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis
105 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
106 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
107 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
108 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
109 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
110 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling               06:45
111 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      07:04
112 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     07:31
113 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
114 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
115 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       09:31
DNS Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                 11:03:11
  2 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
  3 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:02
  4 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                    00:12
  5 Wout Poels (Ned) Team Sky
  6 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
  7 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
  8 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
  9 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            00:19
 10 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      00:22
 11 Mads W?rtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               00:46
 12 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 13 Dmitry Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 14 Ethan Hayter (GBr) Great Britain                       00:49
 15 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 16 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 17 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 18 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 19 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 20 Tom Pidcock (GBr) Team Wiggins
 21 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 22 Max Stedman (GBr) Canyon-Eisberg
 23 Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
 24 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 25 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  00:51
 26 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               01:08
 27 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          01:24
 28 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    01:40
 29 Connor Swift (GBr) Madison Genesis                     01:42
 30 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    02:49
 31 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:55
 32 Stephen Williams (GBr) Great Britain
 33 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling                    03:28
 34 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 03:32
 35 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 36 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 37 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
 38 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     03:38
 39 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 40 Robert Power (Aus) Mitchelton-Scott
 41 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                   03:48
 42 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 43 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                       04:12
 44 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       04:23
 45 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 46 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling
 47 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 48 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 49 Ryan Christensen (NZl) Canyon-Eisberg                  04:34
 50 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             04:55
 51 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins
 52 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 53 Stefan Kung SWI BMC Racing Team
 54 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 55 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 56 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 57 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               06:27
 58 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      06:30
 59 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       06:31
 60 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 61 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 62 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 63 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 64 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 65 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       07:27
 66 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 07:59
 67 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       08:50
 68 Ben Swift (GBr) Great Britain                          09:08
 69 Fred Wright (GBr) Great Britain
 70 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
 71 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            09:13
 72 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     09:35
 73 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  10:26
 74 Mark Downey (Irl) Team Wiggins                         11:28
 75 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     12:02
 76 Alistair Slater (GBr) JLT Condor                       12:10
 77 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 78 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       12:12
 79 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
 80 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       13:03
 81 James Fouché (NZL) Team Wiggins
 82 Richard Handley (GBr) Madison Genesis                  13:53
 83 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 84 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins                     14:54
 85 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        15:03
 86 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 87 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 88 Matthew Bostock (GBr) Great Britain                    16:52
 89 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling                    17:29
 90 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 91 Jonathan Mould (GBr) JLT Condor                        17:37
 92 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      17:38
 93 Joe Nally (GBr) Great Britain                          17:40
 94 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 95 Thomas Stewart (GBr) JLT Condor
 96 Chris Froome (GBr) Team Sky
 97 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
 98 Andrew Tennant (GBr) Canyon-Eisberg
 99 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                   18:18
100 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      19:07
101 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                          19:53
102 José Neves Fernandes (Por) EF Education First-Drap     20:05
103 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      20:06
104 George Pym (GBr) Madison Genesis
105 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
106 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     20:28
107 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling               21:15
108 Alex Paton (GBr) Canyon-Eisberg                        21:35
109 Dexter Gardias (GBr) Canyon-Eisberg
110 Rory Townsend (GBr) Canyon-Eisberg                     22:23
111 Jonathan McEvoy (GBr) Madison Genesis                  22:27
112 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    24:22
113 Graham Briggs (GBr) JLT Condor                         25:13
114 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      29:38
115 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   33:51

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: