Daniel - odzież kolarska

Filip Maciejuk młodzieżowym mistrzem Polski na czas

Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling) sięgnął dziś po tytuł młodzieżowego mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas.

W pierwszy weekend września polscy orlicy stanęli do walki o medale szosowych mistrzostw Polski U23. W sobotnie popołudnie rywalizowali w konkurencji jazdy indywidualne na czas. Rozegrana została ona w Godzieszach Wielkich, na trasie liczącej 29 kilometrów.

Bezkonkurencyjny podczas sobotniej próby okazał się Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling / KS Pogoń Mostostal Puławy), co raczej nie stanowiło niespodzianki. Nie pierwszy raz pokazał on, że ma zadatki na znakomitego czasowca i potwierdził to również tym razem. Zdeklasował on wszystkich rywali i pewnie sięgnął po złoty medal i tytuł mistrza Polski.

Drugi tego dnia Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) stracił do Maciejuka nieco ponad minutę, a miejsca na podium dopełnił Adrian Kaiser (GKS Cartusia Kartuzy).

Wyniki Mistrzostw Polski 2018 - jazda indywidualna na czas orlików (NC), Godziesze Wielkie (29 km):

1 Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling)        34:31
2 Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice)       01:03
3 Adrian Kaiser (GKS Cartusia Kartuzy)        01:05
4 Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice)       01:20
5 Bartosz Rudyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) 01:34

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. Sherkuś

  2 września 2018, 10:50 o 10:50

  Może Maciejuk do nowego CCC. Póki co niewielu Polaków w składzie. Jeśli skończy się na 3-4 to nasze kolarstwo nie zrobi kroku do przodu.

  • choou

   2 września 2018, 14:52 o 14:52

   Dyrektor sportowy nie jest Polakiem, wątpię że uda się go zmusić do zatrudnienia więcej niż 4 Polaków.

   • Martyna Maria Kobylińska

    2 września 2018, 17:18 o 17:18

    Jim Ochowicz, jeśli o niego Ci chodzi, nie jest dyrektorem sportowym drużyny BMC/CCC. Jest jej menadżerem generalnym, a to zupełnie inna funkcja. To tak gwoli ścisłości. I póki co nie ma żadnych wiarygodnych informacji o ewentualnej liczbie Polaków w składzie.

    Natomiast jeśli o Filipa Maciejuka chodzi, to taki transfer dobrym posunięciem by dla niego nie był i jest raczej mało prawdopodobny (o ile w ogóle o jakimś prawdopodobieństwie może być tu mowa).

  • wojciech szlachetka - Abramów

   9 września 2018, 23:16 o 23:16

   Moje gratulacje Filip, Zyczę Ci dalszych sukcesów, idź dalej tą drogą- aż do Tokio i dalej...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: