Vuelta a Espana 2018: etap 7. Tony Gallopin z zaskoczenia, problemy Kwiatkowskiego

Tony Gallopin

Francuz Tony Gallopin (AG2R La Mondiale) triumfował w Pozo Alcon na siódmym etapie Vuelta a Espana.

Gallopin zaatakował niespełna 2 kilometry przed metą, wyprzedzając grupę przyprowadzoną przez Petera Sagana (Bora-hansgrohe) i Alejandro Valverde (Movistar).

Liderem w klasyfikacji generalnej pozostał Francuz Rudy Molard (Groupama-FDJ). W konsekwencji kraksy na 6. lokatę spadł Michał Kwiatkowski (Team Sky). Rafał Majka (Bora-hansgrohe) jest 21.

Siódmego dnia zmagań na Półwyspie Iberyjskim 186-kilometrowy odcinek prowadził z okolic Murcji w głąb lądu, zmierzając do położnego w prowincji Jean miasteczka Pozo Alcon. Na pagórkowatej trasie suma przewyższeń znów przekraczała 2000 metrów, a do pokonania były dwie premie górskie trzeciej kategorii. Z tej drugiej do mety pozostawało 13 kilometrów nieco wznoszącego się terenu.

Zaraz po starcie w ucieczce zameldowali się Alexis Gougeard (AG2R-La Mondiale), Michael Woods (Education First-Drapac), Floris De Tier (LottoNL-Jumbo), Nicola Conci (Trek-Segafredo), Edward Ravasi (UAE Team Emirates), Alex Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA) i Oscar Rodriguez (Euskadi-Murias). Kontrolowaniem poczynań siódemki początkowo najbardziej zainteresowane były ekipy Groupama-FDJ i Bora-hansgrohe, później Movistar. Przewaga harcowników nie dobiła do 4 minut.

Im kolarze byli bliżej decydujących fragmentów etapu tym tempo było wyższe, rosła też nerwowość. Na samym początku Alto de Ceal (173 km; kat. 3; 4,5 km; 5,4%) w peletonie doszło do kraksy, która spowodowała trochę zamieszania Na prowadzeniu pozostał Woods, którego doścignięto 500 metrów przed górską premią.

Po jej minięciu i krótkim zjeździe, wąska droga już do końca utrzymywała tendencję wzrostową, niecałe 9 ostatnich kilometrów miało średnie nachylenie 2,8%, w tym 1,8-km odcinek przesmyku przy 7,9%.

Na krętym zjeździe odskoczył Luis Mas (Caja Rural), natomiast jadąc na trzeciej pozycji w peletonie, razem z dwoma kolegami z zespołu, upadł w tym miejscu Michał Kwiatkowski. Polak wrócił na rower, starając się odrobić sporą stratę.

Na krótkiej ściance Mas został doścignięty. W czołówce pozostało około 30 zawodników. 6 kilometrów przed metą zaatakował Jesus Herrada (Cofidis). Kwiatkowski, pozbawiony wsparcia Team Sky, ciągnął drugą grupę. 2 kilometry przed Pozo Alcon pozostało mu do odrobienia 20 sekund.

Herrada osłabł, a do ataku przeszedł Tony Gallopin. Prędkość czołowej grupy wzrosła, Rafał Majka pracował na rzecz Petera Sagana. Gallopin odskoczył jednak zbyt daleko, dlatego niezagrożony wpadł na metę. Kwiatkowski finiszował ze stratą 25 sekund do grupy faworytów.

Wyniki 7. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Puerto Lumbreras - Pozo Alcon (185,7 km):

  1 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                  4:18:20
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                        00:05
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  4 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
  5 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
  6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
  7 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
  8 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
  9 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 10 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 11 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 13 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 14 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 16 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 17 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 18 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 19 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 20 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 21 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 22 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 23 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 24 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 25 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 26 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 27 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 28 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 29 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 30 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 31 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       00:24
 32 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                       00:27
 33 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      00:30
 34 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 35 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 36 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 37 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 38 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 39 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 40 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 41 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 42 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 43 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 44 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 45 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 46 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      01:06
 47 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates               01:48
 48 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 49 Benjamin King (USA) Dimension Data
 50 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 51 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 52 José Mendes (Por) Burgos BH
 53 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 54 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 56 Sergio Henao (Col) Team Sky
 57 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       02:52
 58 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country     04:12
 59 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 60 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     04:27
 61 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 62 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 63 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 64 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     05:40
 65 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         05:41
 66 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 67 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 68 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                    06:56
 69 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 70 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                    07:49
 71 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 72 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 73 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 74 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     07:52
 75 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 76 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 77 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac        08:07
 78 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 79 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 80 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 81 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 82 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 83 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 84 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 85 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 86 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 87 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 88 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 89 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 90 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 91 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 92 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 93 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 95 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 96 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 97 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 98 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 99 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
100 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                 10:06
101 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                       10:33
102 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
103 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
104 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
105 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
106 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
107 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
108 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
109 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
110 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
111 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
112 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
113 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
114 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                     12:46
115 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
116 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
117 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
118 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
119 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                    12:49
120 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                   13:32
121 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                       14:50
122 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                  15:11
123 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
124 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
125 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
126 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
127 Loic Chetout (Fra) Cofidis
128 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
129 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
130 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
131 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
132 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
133 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
134 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
135 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
136 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
137 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
138 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
139 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
140 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
141 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
142 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
143 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
144 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
145 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
146 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
147 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
148 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
149 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
150 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
151 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
152 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
153 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
154 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
155 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
156 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
157 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
158 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
159 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
160 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
161 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
162 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
163 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
164 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
165 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
166 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
167 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
168 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
169 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
170 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      15:23
171 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
172 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
173 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                          15:26
174 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac         18:47
175 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   20:18
176 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                       24:55

Punkty

  1 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       25 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           20
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     16
  4 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country        14
  5 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                          12
  6 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             10
  7 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                           9
  8 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                           8
  9 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                           7
 10 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                               6
 11 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                       5
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                     4
 13 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                    3
 14 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                     2
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                           1

Lotna premia

  1 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural                   4 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      2
  3 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                     1

Premie górskie

Alto Collado de Laude - 117km
  1 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                          3 pkt
  2 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C         2
  3 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                      1

Alto de Ceal - 173km
  1 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                            3 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                          2
  3 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team LottoNl-Jumbo                                   12:55:15
  2 Bora-Hansgrohe
  3 Bahrain-Merida
  4 Astana Pro Team                                         00:25
  5 Dimension Data                                          00:44
  6 Caja Rural                                              00:47
  7 Lotto Soudal                                            00:50
  8 Movistar Team                                           01:43
  9 Team Sky                                                02:08
 10 Groupama-FDJ                                            04:07
 11 Euskadi Basque Country, Murias                          04:32
 12 UAE Team Emirates                                       06:05
 13 Trek-Segafredo                                          06:37
 14 BMC Racing Team                                         07:09
 15 Team Sunweb                                             07:19
 16 Katusha-Alpecin                                         07:43
 17 Quick-Step Floors                                       07:44
 18 Mitchelton-Scott                                        08:02
 19 EF Education First-Drapac                               08:27
 20 AG2R La Mondiale                                        09:40
 21 Burgos-BH                                               10:17
 22 Cofidis                                                 12:36

Klasyfikacja generalna po 7. etapie:

  1 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                       26:44:40
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  00:47
  3 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   00:48
  4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      00:51
  5 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    00:59
  6 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       01:06
  7 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       01:11
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      01:14
  9 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:18
 10 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:23
 11 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      01:26
 12 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                01:27
 13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       01:28
 14 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          01:29
 15 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         01:34
 16 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 01:46
 17 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       02:50
 18 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        03:08
 19 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        03:25
 20 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     03:56
 21 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        04:28
 22 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                04:45
 23 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             04:50
 24 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     05:07
 25 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                     05:35
 26 Benjamin King (USA) Dimension Data                      06:34
 27 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   06:39
 28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 07:54
 29 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      07:59
 30 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              08:02
 31 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           09:00
 32 Sergio Henao (Col) Team Sky                             09:57
 33 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    10:06
 34 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     10:38
 35 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                   10:46
 36 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 37 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      11:28
 38 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     11:46
 39 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     11:48
 40 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              12:26
 41 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   12:29
 42 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               13:05
 43 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            13:24
 44 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     13:57
 45 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     14:21
 46 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            14:26
 47 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           14:48
 48 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                      15:19
 49 Winner Anacona (Col) Movistar Team                      15:20
 50 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           16:27
 51 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                       16:53
 52 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    17:36
 53 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       17:47
 54 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           18:49
 55 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      18:52
 56 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         19:05
 57 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                       20:36
 58 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          21:56
 59 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     21:57
 60 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       22:01
 61 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                         22:23
 62 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         22:27
 63 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      24:50
 64 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                   24:58
 65 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   25:07
 66 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  25:19
 67 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                  25:43
 68 José Mendes (Por) Burgos BH                             25:50
 69 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                      25:56
 70 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin                25:58
 71 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 26:32
 72 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  26:35
 73 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                       26:39
 74 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          26:55
 75 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    27:16
 76 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                         27:29
 77 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     27:56
 78 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     28:11
 79 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country     28:27
 80 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                       28:45
 81 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                       29:02
 82 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac        29:04
 83 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       29:45
 84 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                  30:27
 85 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      31:16
 86 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates            32:33
 87 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     33:28
 88 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     33:45
 89 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                       33:52
 90 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates               33:57
 91 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                  35:38
 92 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                     36:14
 93 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                    36:19
 94 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                    36:35
 95 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C     36:57
 96 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                        37:21
 97 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      38:29
 98 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                         38:37
 99 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              38:59
100 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                       40:10
101 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      40:53
102 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      41:57
103 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                        42:29
104 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                      42:31
105 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                       43:15
106 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                 44:29
107 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                    44:32
108 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 44:34
109 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                        44:40
110 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                   44:49
111 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                 44:56
112 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                   45:02
113 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                   45:20
114 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    46:29
115 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                        47:33
116 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                               47:57
117 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                  47:59
118 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                         48:07
119 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                        50:19
120 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                     50:34
121 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         50:35
122 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                       50:57
123 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural               51:34
124 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                            51:37
125 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                 51:39
126 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                    52:10
127 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                            52:31
128 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       52:32
129 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                    52:41
130 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                  52:58
131 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                        53:04
132 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                    53:06
133 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                       53:15
134 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country         54:01
135 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                  54:31
136 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                 54:54
137 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                       55:22
138 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                     55:28
139 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                   55:32
140 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                   55:54
141 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count     56:00
142 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                      56:10
143 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                      56:11
144 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                      56:16
145 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                  56:17
146 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                     56:23
147 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                    57:16
148 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                  57:50
149 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                       58:13
150 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country       58:45
151 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                          59:40
152 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac     59:51
153 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                         59:54
154 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                01:00:14
155 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                      01:00:17
156 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           01:00:55
157 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      01:00:56
158 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                   01:01:45
159 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                   01:01:55
160 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                01:02:38
161 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                  01:03:52
162 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors               01:04:47
163 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                01:05:16
164 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors               01:05:59
165 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                      01:08:12
166 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                  01:08:55
167 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                    01:11:46
168 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                   01:12:07
169 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             01:13:11
170 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      01:14:00
171 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                01:14:03
172 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural         01:14:40
173 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                01:16:41
174 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                01:17:51
175 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        01:20:54
176 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  01:41:49

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     51 pkt
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          48
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           43
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       41
  5 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       35
  6 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               30
  7 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       30
  8 Benjamin King (USA) Dimension Data                         29
  9 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 28
 10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          27
 11 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                    26
 12 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                         25
 13 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       25
 14 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                               24
 15 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                          21
 16 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         20
 17 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                       20
 18 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                      20
 19 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             19
 20 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     19

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     42 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             20
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         12
  4 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
  5 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                          6
  6 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
  7 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                          5
  8 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac                4
  9 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                          4
 10 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                          4
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      3
 12 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                            3
 13 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                          3
 14 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                             3
 15 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  3
 16 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                      3
 17 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                          2
 18 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                           2
 19 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                         2
 20 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C         2

Klasyfikacja kombinowana

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     14 pkt
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          26
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         37
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         58
  5 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    60
  6 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               60
  7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         66
  8 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             79
  9 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                        80
 10 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                           86
 11 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                        101
 12 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                      116
 13 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                123
 14 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                    156
 15 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                       172
 16 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                           174
 17 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    210
 18 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                        245

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                      80:12:58
  2 Team LottoNl-Jumbo                                      02:39
  3 Movistar Team                                           04:41
  4 Bora-Hansgrohe                                          06:25
  5 Bahrain-Merida                                          07:38
  6 Dimension Data                                          10:38
  7 EF Education First-Drapac                               12:37
  8 Team Sky                                                12:50
  9 UAE Team Emirates                                       17:50
 10 AG2R La Mondiale                                        23:02
 11 Euskadi Basque Country, Murias                          23:41
 12 Groupama-FDJ                                            23:58
 13 Cofidis                                                 27:16
 14 Mitchelton-Scott                                        27:31
 15 Lotto Soudal                                            30:12
 16 BMC Racing Team                                         34:45
 17 Quick-Step Floors                                       34:49
 18 Caja Rural                                              35:12
 19 Trek-Segafredo                                          35:46
 20 Katusha-Alpecin                                         39:08
 21 Team Sunweb                                             43:12
 22 Burgos-BH                                               48:01

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

17 Comments

  1. Karol

    31 sierpnia 2018, 17:32 o 17:32

    Niestety dla Kwiatka, Sky na tej Vuelcie to ekipa śmiechu, zero wsparcia. Nie pamiętam kiedy ostatni raz prezentowali się tak słabo. W generalce nic nie powalczy, a na wygranie etapu jest za wysoko, bo go nie puszczą.

    • maerkx

      31 sierpnia 2018, 18:04 o 18:04

      Tylko, że Kwiatkowski ma to do siebie, że aby wygrać etap nikt nie musi go puszczać w odjazd. To jest zawodnik, który prawie wszystkie wygrane ma w bezpośredniej walce z najlepszymi.
      Zgadzam się jednak co do Sky. Liczyłem szczególnie na Harta. Pewnie ta kraksa też był spowodowana przez pomocników Kwiatkowskiego.
      Szkoda tej kraksy. To był etap idealny dla Michała, aby wygrać.
      Ps. czy Pan Probosz faktyczniei liczy, że Kwiatkowski może włączyć się walkę o wygraną Vuelty? Ja jako wielki fan Polaka nie potrafię zrozumieć tego optymizmu. Wg mnie sukcesem byłaby pierwsza dziesiątka. Jednak realistycznie myśląc, to Kwiato, gdy straci na którymś etapie dużo czasu, odpuści walkę w klasyfikacji generalnej.

      • Bedrzich

        31 sierpnia 2018, 18:42 o 18:42

        Chciałem zapytać jak to jest naprawdę, bo słyszę różne opinie. Ekspertem nie jestem - lubię kolarstwo, często staram się dużo oglądać, ale dopiero od 3 lat, więc za dobrze się nie znam. Sam dużo jeżdżę, choć zupełnie amatorsko
        Jak to w końcu jest - czy Kwiatek jest już gotowy na wygrywanie 3-tygodniowych wyścigów czy jeszcze nie?
        Innymi słowy - czy SKY rzeczywiście liczy, że Kwiatek ma realne szanse na wygrana we Vuelcie, czy tylko go wyznaczyli, bo chcą sprawdzić na ile go stać?

        • Karol

          31 sierpnia 2018, 19:10 o 19:10

          Nie jest.
          Zauważ, że w obecnym peletonie jest tylko kilku zawodników którzy mają wygrane takie wyścigi, to naprawdę wyczyn dla elity.
          Przy odpowiedniej trasie, przy świetnym składzie Sky, przy ich możliwościach farmaceutycznych, ma szanse kiedyś być w Top5, może się uda wyrwać najniższe miejsce na podium. Ale bardzo bym się zdziwił gdyby wygrał. Właściwie jego jedyną szansą jest to, że w TdF jest coraz mniej gór, a niedługo może się ostać jeden lub dwa takie etapy. Wtedy będzie łatwiej ale pomimo tego uważam, że nigdy nie wygra GT.

          • ja? jacek

            1 września 2018, 18:47 o 18:47

            Jasne, jasne - to tak jakby powiedzieć, że jakiś czasowiec wygra kiedyś jakiś GT. Albo na dwóch w jednym roku będzie drugi. Bzdura! A..., zaraz...

    • taki tam

      31 sierpnia 2018, 19:49 o 19:49

      Dokładnie, lider leży i nie ma nikogo do pomocy. Sam musi ciągnąć grupę.
      Zresztą z Majką było to samo. Niby liderzy, a firmy się z nimi nie liczą.

      • Bedrzich

        31 sierpnia 2018, 21:54 o 21:54

        A liderem Bory nie był raczej Buchmann?

        • taki tam

          1 września 2018, 09:07 o 09:07

          Bora ma dwóch liderów. Ale jak Buchmann leżał to miał od razu pomoc. Dziwna polityka...

          • Bedrzich

            1 września 2018, 11:52 o 11:52

            No mi się wydawało, że Rafał sam przed wyścigiem wspominał, że jedzie, aby pomagać Buchmannowi, no chyba, że mam omamy. W wywiadzie, który wtedy czytałem wspominał raczej o tym, ze chciałby wygrać jakieś etapy. I kto wie, czy ta nieszczęsna guma, to nie jest szczęście w nieszczęściu. Skoro Rafał ma większą stratę to może najważniejsi łatwiej przełkną atak Rafała w górach i to co nie udało się na TdF wyjdzie na Vuelcie. Czego Rafałowi życzę...

    • Apollo

      31 sierpnia 2018, 23:51 o 23:51

      Może SKY stawia tylko kolarzy jeżdżących z brytyjską licencją ?

      • maerkx

        1 września 2018, 09:16 o 09:16

        Przecież Kwiatkowski jest liderem na wiosenne klasyki i tam ma 100% wsparcia.
        Trudno porównywać pozycję Kwiatkowskiego i Majki. Kwiatkowski jest faworytem wielu wyścigów i poszczególnych etapów.

  2. Karol

    31 sierpnia 2018, 18:20 o 18:20

    Probosz to jest fanatyk kolarstwa, a nie żaden ekspert. On myśli sercem, a nie głową i opowiada takie bajki dla naiwnych. Pompują w Eurosporcie balonik bez sensu,a później na antenie płaczą, że kibice są zawiedzeni brakiem wygranych i dają temu wyraz. W dodatku każdy głos rozsądku traktują jako hejt wobec polskich zawodników. Tak było chociażby z Majką na TdF.

    • Bedrzich

      31 sierpnia 2018, 18:33 o 18:33

      Fanatycy też są potrzebni, ale chyba masz rację, że to w jaki sposób pompują balonik na Eurosporcie powoduje, że ludziom w głowach robi się mętlik... Pewnie Probosz powinien trochę spuścić z tonu...

      • Apollo

        31 sierpnia 2018, 23:47 o 23:47

        Fanatycy są raczej zawsze niebezpieczni !

        • Bruno

          1 września 2018, 09:08 o 09:08

          Nawet jeśli to pompowanie balonika, to i tak racjonalne z umuatem, i fachowe. Nie przesadzaj z tym fanatykiem.

  3. Enao

    31 sierpnia 2018, 19:23 o 19:23

    Pompowanie idzie przeżyć ale gorzej a reklamami na eurosporcie.Te ich 30 sekund....itp

  4. taki tam

    31 sierpnia 2018, 19:43 o 19:43

    Noo rzesz, wczoraj Majka, dzisiaj Kwiatkowski....pech naszych prześladuje.
    I to w samej końcówce, gdy nie ma jak nadrobić....

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: