Vuelta a Espana 2018: etap 4. King najlepszy, Kwiatkowski nadal w czerwieni

Ben King

Amerykanin Ben King wygrał po wspinaczce na Puerto de Alfacar czwarty etap Vuelta a Espana - pierwszy górski sprawdzian 73. edycji hiszpańskiego Grand Touru.

Kolarz Dimension Data pokonał towarzyszy ucieczki Nikitę Stalnova (Astana) i Pierre’a Rollanda (Education First-Drapac).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił Michał Kwiatkowski (Team Sky). 11. miejsce zajmuje Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Trasa pierwszego górskiego odcinka Vuelty (161 km) prowadziła z Malagi w głąb Półwyspu Iberyjskiego w rejon Granady. Peleton pokonywał najpierw 50-kilometrowy odcinek płaski, po którym wyrastała 16-kilometrowa Alto de la Cabra Montés. Kolejne 60 kilometrów, naznaczone jedną niekategoryzowaną wspinaczką, były łatwiejsze i prowadziły na przedmieścia Granady. Po ominięciu metropolii od zachodu, w finale najlepszych przetestowała 12-kilometrowa, momentami nieregularna wspinaczka na Puerto de Alfacar.

Ucieczkę zawiązała po starcie dziewiątka kolarzy: Nikita Stalnov (Astana), Jelle Wallays (Lotto Soudal), Ben King (Dimension Data), Pierre Rolland (Education First-Drapac), Lars Boom (Astana), Oscar Cabedo (Burgos-BH), Luis Angel Mate (Cofidis), Aritz Bagues (Euskadi-Murias) i Ben Gastauer (Ag2r La Mondiale). Tempo nie było nadmiernie wysokie, gdyż bardzo dokuczał upał.

Czołówka łatwo zdobyła 4:30 przewagi. Podjazd na Alto de la Cabra Montés (66,7 km; kat. 1; 15,7 km; 5,9%) powiększył różnicę o kolejne 2 minuty, a 25 kilometrów przed metą ta zbliżyła się do 10 minut. Na pozycji wirtualnego lidera znalazł się King, który na starcie etapu notował do Kwiatkowskiego stratę 4:33.

W peletonie na prowadzeniu Team Sky zluzowali kolarze Movistar, a ucieczka pękła. Jadące na czele trio King, Wallays i Stalnov finał na Puerto de Alfacar (kat. 1; 12,4 km; 5,4%) rozpoczęło z zapasem 8:30.

Pościg napędzać zaczęli zawodnicy LottoNL-Jumbo, dokonując ostrej selekcji. Z przodu pozostali King ze Stalnovem, do których usiłował dołączyć Rolland.

5 kilometrów przed metą prowadząca dwójka miała mniej niż 5 minut w zapasie. Przy Kwiatkowskim nie pozostał już żaden pomocnik. Majka trzymał się w kilkunastoosobowej grupie zasadniczej.

4 kilometry przed metą zaatakował Simon Yates (Mitchelton-Scott), następnie ruszył Emanuel Buchmann (Bora-hansgrohe). Z przodu King na ostatnich metrach oderwał się od Stalnova, sięgając po największy sukces w karierze.

Losy czerwonej koszulki ważyły się do samej kreski, zarówno Yates, jak i Buchmann byli bliscy wyjścia na prowadzenie w wyścigu, jednak Kwiatkowski zachował chłodną głowę i obronił kilkusekundową przewagę.

Wyniki 4. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Vélez-Malaga – Alfacar (161,4 km):

  1 Benjamin King (USA) Dimension Data                   4:33:12
  2 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   00:02
  3 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         00:13
  4 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                 01:08
  5 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    01:39
  6 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       01:57
  7 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     02:24
  8 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     02:48
  9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  02:50
 10 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               03:07
 11 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 03:13
 13 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      03:15
 14 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 15 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 17 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 18 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 19 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 21 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 22 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 23 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 24 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 25 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 26 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                03:52
 27 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 28 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    03:57
 29 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            04:21
 30 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    05:07
 31 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    05:09
 32 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 33 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 34 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 35 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 36 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 37 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           05:47
 38 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  06:01
 39 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural             06:11
 40 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         06:13
 41 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Coun     06:53
 43 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          07:18
 44 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             07:20
 45 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Countr     07:45
 46 José Mendes (Por) Burgos BH
 47 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  08:11
 48 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 49 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  08:30
 50 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 51 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac          09:29
 52 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 53 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 54 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 55 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     09:38
 56 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     09:49
 57 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 58 Sergio Henao (Col) Team Sky
 59 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 60 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 61 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 62 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   11:04
 63 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 64 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 65 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 66 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 67 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     11:51
 68 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        12:16
 69 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
 70 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     12:19
 71 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 72 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      13:12
 73 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 74 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 75 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 76 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 77 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
 78 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 79 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 80 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 81 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 82 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 83 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 84 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 85 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 86 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 87 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             14:03
 88 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 89 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 90 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 91 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 92 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
 93 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
 94 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 95 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 96 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   15:08
 97 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        15:11
 98 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     15:42
 99 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
100 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
101 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
102 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  15:49
103 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
104 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    17:05
105 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
106 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 17:16
107 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           18:08
108 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                18:35
109 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
110 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
111 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
112 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
113 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
114 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
115 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
116 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
117 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
118 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
119 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
120 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
121 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
122 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
123 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
124 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
125 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                   19:33
126 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                20:06
127 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        20:12
128 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  20:17
129 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
130 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 20:27
131 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
132 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
133 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                       20:29
134 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             20:31
135 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
136 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
137 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
138 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
139 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
140 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
141 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
142 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
143 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
144 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
145 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
146 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
147 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
148 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
149 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
150 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
151 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
152 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
153 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates
154 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
155 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
156 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
157 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
158 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
159 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
160 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
161 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
162 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
163 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
164 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
165 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
166 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
167 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors

Punkty

  1 Benjamin King (USA) Dimension Data                        25 pkt
  2 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                      20
  3 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            16
  4 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                    14
  5 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       12
  6 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                          10
  7 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                         9
  8 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         8
  9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                      7
 10 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   6
 11 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Count         5
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     4
 13 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          3
 14 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         2
 15 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                          1

Lotna premia - Granada, 143.5 km

  1 Benjamin King (USA) Dimension Data                         4 pkt
  2 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                           2
  3 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             1

Premie górskie

Alto de la Cabra Montés, 66.7 km
  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                    10 pkt
  2 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                        6
  3 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             4
  4 Benjamin King (USA) Dimension Data                         2
  5 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                              1

Puerto de Alfacar, 161.4 km
  1 Benjamin King (USA) Dimension Data                        10 pkt
  2 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                       6
  3 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             4
  4 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     2
  5 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                        1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                     13:47:54
  2 LottoNl-Jumbo                                          02:04
  3 Movistar Team                                          02:07
  4 Dimension Data                                         02:38
  5 AG2R La Mondiale                                       02:49
  6 Bora-Hansgrohe                                         02:56
  7 Cofidis                                                04:31
  8 EF Education First-Drapac                              04:39
  9 Bahrain-Merida                                         05:15
 10 Team Sky                                               08:01
 11 Euskadi Basque Country                                 09:27
 12 UAE Team Emirates                                      09:28
 13 Quick-Step Floors                                      11:05
 14 Burgos-BH                                              12:55
 15 Groupama-FDJ                                           14:22
 16 Mitchelton-Scott                                       14:47
 17 Lotto Soudal                                           19:07
 18 BMC Racing Team                                        21:05
 19 Katusha-Alpecin                                        21:16
 20 Caja Rural                                             22:09
 21 Team Sunweb                                            24:11
 22 Trek-Segafredo                                         29:04

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   13:47:19
  2 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:07
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:10
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:12
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      00:25
  6 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      00:30
  7 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   00:33
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  9 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  00:37
 10 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      00:42
 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 12 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:43
 13 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:45
 14 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:46
 15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:47
 16 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:48
 17 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        00:53
 18 Benjamin King (USA) Dimension Data                     01:05
 19 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 20 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            02:00
 21 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    02:42
 22 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       02:44
 23 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    02:50
 24 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    03:10
 25 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    03:18
 26 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    03:30
 27 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     03:31
 28 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         03:46
 29 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               03:54
 30 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural             05:12
 31 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           05:23
 32 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   05:58
 33 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  06:09
 34 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    06:27
 35 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    07:00
 36 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  07:15
 37 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          07:21
 38 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   07:28
 39 Sergio Henao (Col) Team Sky                            07:33
 40 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                07:35
 41 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac          07:54
 42 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     08:04
 43 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     08:10
 44 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 08:12
 45 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             08:18
 46 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        08:26
 47 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         08:27
 48 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Coun     08:58
 49 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     09:11
 50 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  09:33
 51 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 52 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 09:50
 53 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     09:53
 54 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     10:10
 55 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              10:43
 56 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           10:48
 57 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  10:53
 58 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      11:47
 59 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Countr     11:56
 60 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 61 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                          12:05
 62 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                12:18
 63 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                    12:33
 64 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 65 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Count     12:34
 66 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        12:54
 67 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     12:57
 68 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               13:05
 69 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque      13:10
 70 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        13:28
 71 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   13:47
 72 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 13:55
 73 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    13:57
 74 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      14:09
 75 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      14:31
 76 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 14:44
 77 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                          15:44
 78 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      16:09
 79 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  16:50
 80 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     17:09
 81 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    17:20
 82 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      17:34
 83 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         17:37
 84 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                 18:20

Klasyfikacja punktowa

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                         46 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    33
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                        29
  4 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      25
  5 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        25
  6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                      20
  7 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                         20
  8 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                      20
  9 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            19
 10 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                    17
 11 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          16
 12 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                     16
 13 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                     16
 14 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                   16
 15 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                              14
 16 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                       14
 17 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                   12
 18 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                           12
 19 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                          12
 20 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        12

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                    36 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            20
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                        12
  4 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                        7
  5 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                       6
  6 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         5
  7 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                         4
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     3
  9 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                     3
 10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          2
 11 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                     1
 12 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country            1
 13 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                              1
 14 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    1

Klasyfikacja kombinowana

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                         12 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    14
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                        24
  4 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                   47
  5 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       51
  6 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                      51
  7 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            58
  8 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                    95

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                     41:23:14
  2 Movistar Team                                          01:31
  3 Bora-Hansgrohe                                         02:03
  4 Dimension Data                                         03:15
  5 LottoNl-Jumbo                                          04:07
  6 EF Education First-Drapac                              04:43
  7 Team Sky                                               06:20
  8 AG2R La Mondiale                                       07:16
  9 Cofidis                                                08:34
 10 Bahrain-Merida                                         09:06
 11 Quick-Step Floors                                      10:14
 12 UAE Team Emirates                                      10:18
 13 Mitchelton-Scott                                       15:07
 14 Euskadi Basque Country                                 15:58
 15 Groupama-FDJ                                           16:48
 16 BMC Racing Team                                        23:43
 17 Lotto Soudal                                           24:12
 18 Katusha-Alpecin                                        24:46
 19 Burgos-BH                                              25:33
 20 Caja Rural                                             26:25
 21 Team Sunweb                                            27:22
 22 Trek-Segafredo                                         28:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

  1. Chińczyk

    28 sierpnia 2018, 19:21 o 19:21

    Podczas etapu ździwiło mnie to, że Sky tak szybko się wykruszył i z liderami przyjechał Mas.

    • ja, to ja

      28 sierpnia 2018, 20:10 o 20:10

      A kto tam jedzie? Ci co zwykle wykruszają się jeszcze wcześniej. Nie ma co oczekiwać cudów (choć Henao mógłby trochę dłużej wytrzymać). Pojedzie na czele Bora, Mitchelton lub Movistar, to sobie Sky odpocznie 🙂

    • Tomek

      28 sierpnia 2018, 20:10 o 20:10

      Ale według wyników w grupie liderów przyjechał De La Cruz.

    • Xedron

      29 sierpnia 2018, 00:12 o 00:12

      Dziś Michał musiał liczyć na siebie samego. Jeszcze przyjdą etapy kiedy pomocnicy będą bardziej potrzebni. Mas nie jest wielkim zaskoczeniem, tylko Tony Gallopin jest takim kolarzem.

      • Adrian4900

        29 sierpnia 2018, 09:07 o 09:07

        Gallopin nie jest zaskoczeniem, on już kilka lat temu podczas TdF potrafił pojechać na trudnych etapach z najlepszymi do mety, ale w 3 tygodniu przyszedł kryzys i wypadł z Top 10, chociaż zawsze uważałem że to sprinter to wtedy był takim zaskoczeniem na plus teraz on jak dojeżdza z najlepszymi to dla mnie nie jest to niespodzianką.

        • Xedron

          29 sierpnia 2018, 20:58 o 20:58

          Okej przyznaję, że nie wiedziałem i nie spodziewałem się tego, że został liderem. Nigdzie takiej informacji nie widziałem. Byłem przekonany, że to Geniez po 11 miejscu w Giro zostanie liderem, ale możliwe że taki układ (Geniez - Giro, Bardet - TdF, Gallopin - Vuelta) był uzgodniony już przed sezonem.
          Z czołowej 17 klasyfikacji generalnej po tym etapie to jednak Tony ma najsłabszy bilans z udziału w GT albo inaczej mówiąc (ze względu na Buchmanna) wygląda najsłabiej. Tak naprawdę tylko 21 miejsce na TdF sprzed roku jest wynikiem dość przyzwoitym. Dla mnie jest to szybki klasykowiec i swoje najlepsze wyniki osiągnął co najmniej dwa lata temu.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: