Vuelta a Espana 2018. etap 1. Rohan Dennis lepszy od Michała Kwiatkowskiego

Rohan Dennis

Rohan Dennis (BMC Racing) wygrał w Maladze odcinek jazdy indywidualnej na czas, która rozpoczęła 73. wyścig Vuelta a Espana.

Mistrz Australii na dystansie 8 kilometrów pokonał o 6 sekund Michała Kwiatkowskiego (Team Sky) oraz o 7 sekund mistrza Europy, Belga Victora Campenaertsa (Lotto Soudal).

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) stracił do Dennisa 34 sekundy, zajmując 41. pozycję.

Trasa czasówki nie była techniczna i prowadziła przez jeden, kilometrowy podjazd. Jak to w Andaluzji, wszystkich kolarzy otulały promienie słońca.

Na punkcie kontrolnym (4,6 km), usytuowanym po pierwszych metrach podjazdu, Dennis wyprzedzał Kwiatkowskiego o 5 sekund. Druga część trasy nie odwróciła losów etapu, Australijczyk utrzymał wysokie tempo, tym samym kompletując etapy wszystkich Wielkich Tourów.

Wyniki 1. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Malaga (8 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     09:39
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      00:06
  3 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:07
  4 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    00:17
  5 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        00:20
  6 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             00:21
  7 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
  8 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
  9 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      00:22
 10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 12 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 13 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                     00:23
 14 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 15 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:24
 17 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 18 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 19 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac    00:25
 20 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     00:27
 21 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    00:28
 22 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 23 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 24 Benjamin King (USA) Dimension Data                     00:29
 25 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 26 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 27 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 28 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 29 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 30 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 31 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   00:30
 32 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
 33 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 34 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 35 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 36 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  00:31
 37 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
 38 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 39 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          00:33
 40 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      00:34
 41 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 42 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 43 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    00:35
 44 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 45 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 46 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 47 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 48 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 49 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         00:36
 50 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 51 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 52 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                00:38
 53 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 54 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 55 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 56 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 58 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 59 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:39
 60 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           00:40
 61 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 62 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 63 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 64 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 64 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 66 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 67 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                00:41
 68 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
 69 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 00:42
 70 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 71 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 72 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 73 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 74 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 75 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 76 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 77 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
 78 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   00:43
 79 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      00:44
 80 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:45
 81 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 82 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
 83 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates              00:46
 84 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 85 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      00:47
 86 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 87 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 88 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:48
 89 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 90 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     00:49
 91 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 92 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 92 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 94 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        00:50
 95 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 96 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 97 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     00:51
 98 Sergio Henao (Col) Team Sky
 99 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
100 Igor Anton (Spa) Dimension Data
101 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
102 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                          00:52
103 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:53
104 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
105 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
106 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     00:54
107 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
108 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
109 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
110 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     00:55
111 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
112 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                00:56
113 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    00:57
114 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
115 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
116 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  00:58
117 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
117 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
119 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       00:59
120 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
121 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
122 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
123 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
124 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
125 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     01:00
126 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
127 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                    01:01
128 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
129 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 01:02
130 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
131 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
132 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
133 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
134 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                  01:03
135 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
136 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                              01:04
137 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
138 José Mendes (Por) Burgos BH
139 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
140 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        01:05
141 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
142 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
143 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural           01:06
144 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
145 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  01:07
146 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
147 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
148 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
149 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
150 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
151 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:08
152 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions      01:09
153 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               01:10
154 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country
155 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
156 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural              01:11
157 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
158 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                     01:12
159 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
160 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   01:13
161 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
162 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits     01:14
163 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:15
164 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
165 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
166 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credit     01:16
167 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
168 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country
169 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                          01:17
170 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   01:18
171 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                01:20
172 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                 01:23
173 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits        01:34
174 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
175 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country      01:38
176 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     01:42

Punkty

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        25 pkt
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                         20
  3 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                     16
  4 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                       14
  5 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                           12
  6 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                10
  7 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                        9
  8 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                            8
  9 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          7
 10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          6
 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          5
 12 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                         4
 13 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                         3
 14 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                          2
 15 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                     1

Drużynowo

  1 BMC Racing Team                                        29:40
  2 Team Sky                                               00:04
  3 Movistar Team                                          00:21
  4 Team Sunweb                                            00:28
  5 Lotto Soudal                                           00:35
  6 Trek-Segafredo                                         00:37
  7 Bahrain-Merida                                         00:39
  8 Mitchelton-Scott                                       00:44
  9 Dimension Data                                         00:50
 10 Quick-Step Floors                                      00:51
 11 Bora-Hansgrohe                                         00:54
 12 Groupama-FDJ
 13 LottoNl-Jumbo                                          01:01
 14 EF Education First-Drapac                              01:04
 15 Astana Pro Team
 16 AG2R La Mondiale                                       01:07
 17 UAE Team Emirates                                      01:09
 18 Katusha-Alpecin                                        01:10
 19 Caja Rural                                             02:01
 20 Euskadi Basque Country                                 02:03
 21 Cofidis, Solutions Credits                             02:13
 22 Burgos-BH                                              02:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Eeeettt

    26 sierpnia 2018, 15:54 o 15:54

    Szkoda Michała ale myślę że wygra tu jakiś etap. Ładnie za to pojechał Rafał.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: