Deutschland Tour 2018: etap 3. Mohoric przejmuje prowadzenie

Matej Mohoric

Matej Mohoric (Bahrain-Merida) po finiszu w Merzigu wygrał trzeci odcinek wyścigu Deutschland Tour.

Słoweniec okazał się lepszy od Nilsa Politta (Katusha-Alpecin) i Pietera Vanspeybroucka (Wanty-Groupe Gobert). Mohoric został także nowym liderem imprezy.

177 kilometrów szosami krajów związkowych Nadrenia-Palatynat i Saary przypominało nieco ukształtowaniem terenu trasy wyścigów rozgrywanych na, nieodległych wcale, drogach Belgii i południowej Holandii. Na pagórkowatej trasie wyznaczono w finale dwie 30-kilometrowe rundy, naznaczone wspinaczkami pod Nohn (2 km, 7%) i Mettlach (1,3 km, 8%). Po drugim przejeździe przez linię mety do pokonania pozostawała mała, 10-kilometrowa pętla z podjazdem na premię specjalną na Eller Weg, z której do mety prowadził 7-kilometrowy zjazd.

Dopiero po przejechaniu 40 kilometrów od peletonu oderwała się ucieczka w składzie: Rick Zabel (Katusha-Alpecin), Adam Hansen (Lotto Soudal), Oscar Riesebeek (Roompot-Nederlandse Loterij ), Evgeny Shalunov (Gazprom-Rusvelo), Juri Hollman (Rad-Net) i Robin Carpenter (Rally Cycling). Na 100 kilometrów przed metą przewaga oscylowała w okolicach 3 minut.

Ucieczka została zlikwidowana na 25 kilometrów przed metą. W końcówce teren stawał się pagórkowaty, a to zachęcało zawodników po podjęcia próby ataku. 

Ciągłymi skokami peleton został porozrywany na strzępy. Szczęścia ponownie próbował Carpetner, ale bezskutecznie. Na 3 kilometry przed metą przewagę zyskali Warren Barguil (Fortuneo-Samsic) i Pieter Weening (Roompot-Nederlandse Loterij), ale nie udało im się zakończyć tej akcji powodzeniem.

Na metę wpadła 9-osobowa grupka, z której najlepszy okazał się Matej Mohoric potwierdzając swoją świetną formę. Tym samym Słoweniec przybliżył się do zwycięstwa w kolejnej etapówce - tydzień temu 23-latek wygrał BinkBank Tour.

Wyniki 3. etapu Deutschland Tour 2018 (2.1), Trier - Merzig (177 km):

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                   4:12:28
  2 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
  3 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  4 Jasha Sotterlin (Ger) Movistar Team
  5 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
  6 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
  7 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
  8 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
  9 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 10 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 12 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 13 Jeremy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 14 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 15 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 17 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 18 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 19 Remi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 20 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 21 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 22 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 23 Pieter Weening (Ned) Roompot
 24 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 25 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 26 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 27 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 28 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 29 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 30 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 31 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 32 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 33 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         00:39
 35 Martijn Budding (Ned) Roompot
 36 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 37 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 38 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 39 Robbert de Greef (Ned) Roompot
 40 Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                          00:44
 41 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              00:50
 42 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
 43 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          01:07
 44 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
 45 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
 46 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 47 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de               01:51
 48 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo               01:52
 49 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 50 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 02:07
 51 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 52 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 53 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     03:00
 54 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 55 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland
 56 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 57 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 58 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 59 Felix Intra (Ger) Team Sauerland
 60 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 61 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 62 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 63 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 64 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 65 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 66 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 67 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 68 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 69 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               04:21
 70 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 71 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 72 Christian Knees (Ger) Team Sky
 73 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
 74 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 75 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 76 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               05:38
 77 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 78 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 79 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 80 Cees Bol (Ned) Team Sunweb                             09:12
 81 Juri Hollmann (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 82 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland
 83 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 84 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 85 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 86 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling
 87 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 88 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling                09:18
 89 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 90 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 91 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     11:10
 92 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
 93 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling
 94 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 95 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
 96 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 97 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 98 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
 99 Per Christian Munstermann (Ger) Team Sauerland
100 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
101 Nuno Matos (Por) Movistar Team
102 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal
103 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland
104 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
105 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland
106 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
107 John Mandrysch (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
108 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
109 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
110 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic
111 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
112 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
113 Dorian Lubbers (Ger) Team Lotto-Kern Haus
114 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
115 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
116 Maxim Pirard (Bel) Bahrain-Merida
117 Pascal Treubel (Ger) Heizomat Rad-Net.de
118 Sven Reutter (Ger) Heizomat Rad-Net.de
119 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida                       15:19
120 Tobias Nolde (Ger) Heizomat Rad-Net.de
121 Leon Rohde (Ger) Heizomat Rad-Net.de                   20:59
122 Simon Laib (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  12:37:56
  2 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:06
  3 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      00:10
  4 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
  5 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         00:20
  6 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       00:24
  7 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:25
  8 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
  9 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            00:26
 10 Pieter Weening (Ned) Roompot
 11 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             00:27
 12 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       00:28
 14 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 15 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 16 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 17 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 18 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 19 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 20 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 21 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 22 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        00:46
 23 Jasha Sotterlin (Ger) Movistar Team                    00:48
 24 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 25 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 26 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 27 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 28 Jeremy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 29 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 30 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
 31 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 32 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 33 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         01:27
 34 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 35 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 36 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy              01:47
 37 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               02:40
 38 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 39 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 03:04
 40 Martijn Budding (Ned) Roompot                          03:35
 41 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
 42 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        03:48
 43 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 44 Remi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   03:50
 45 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          04:38
 46 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling            04:44
 47 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 48 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     05:16
 49 Robbert de Greef (Ned) Roompot                         05:23
 50 Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                          05:28
 51 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     05:56
 52 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de               06:35
 53 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             07:43
 54 Jan Hugger (Ger) Team Lotto-Kern Haus                  07:44
 55 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 56 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 57 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 58 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland
 59 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 60 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 61 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         08:54
 62 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    09:01
 63 Christian Knees (Ger) Team Sky                         09:05
 64 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
 65 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot
 66 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    09:11
 67 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    09:13
 68 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     09:28
 69 Niccol? Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 09:31
 70 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               10:10
 71 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          10:11
 72 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       10:47
 73 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus             10:57
 74 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  11:54
 75 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  12:33
 76 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb                         13:15
 77 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 78 Felix Intra (Ger) Team Sauerland                       13:57
 79 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       14:32
 80 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal                       14:41
 81 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     15:10
 82 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       15:54
 83 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         16:20
 84 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling                     17:20
 85 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 86 Cees Bol (Ned) Team Sunweb                             18:06
 87 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 88 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 89 Juri Hollmann (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 90 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus                18:12
 91 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               20:04
 92 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland                      20:09
 93 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling                20:15
 94 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      20:33
 95 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic                   22:07
 96 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 97 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling                  23:32
 98 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors               24:00
 99 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   25:20
100 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling                25:27
101 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland                     25:30
102 Nuno Matos (Por) Movistar Team
103 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
104 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
105 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    25:54
106 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      26:43
107 Pascal Treubel (Ger) Heizomat Rad-Net.de               26:48
108 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon              28:50
109 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
110 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        28:59
111 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland                   29:39
112 John Mandrysch (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon            30:57
113 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
114 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon
115 Per Christian Munstermann (Ger) Team Sauerland         31:24
116 Dorian Lubbers (Ger) Team Lotto-Kern Haus
117 Sven Reutter (Ger) Heizomat Rad-Net.de                 34:17
118 Maxim Pirard (Bel) Bahrain-Merida                      36:24
119 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida                       40:33
120 Simon Laib (Ger) Team Dauner D&DQ-Akkon                40:46
121 Leon Rohde (Ger) Heizomat Rad-Net.de                   44:55
122 Tobias Nolde (Ger) Heizomat Rad-Net.de                 45:21

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: