Tour de l'Avenir 2018: etap 9. Nieuchwytny Fernando Barcelo

Hiszpan Fernando Barcelo po samotnym rajdzie wygrał dziewiąty odcinek Tour de l'Avenir. Liderem imprezy pozostał Słoweniec Tadej Pogacar.

Zawodnik pochodzący z Kraju Basków okazał się lepszy od Michaela Riesa (Luksemburg) i Tadeja Pogacara, który powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej i zdecydowanie zbliżył się do końcowego zwycięstwa w "Wyścigu Przyszłości".

Krótkie alpejskie starcie (83 km) rozpoczął podjazd do stacji narciarskiej Arcs 1800 (12,7 km; 7,2%), zaś poprawką była Cote des Chapelles (40 km; 7,7 km; 6,5%). Po zjeździe droga utrzymywała do samego końca tendencję wzrostową, doprowadzając na metę w Val d'Isere (11,4 km; 4,2%).

Od samego początku wielu kolarzy starało się zabrać w odjazd dnia, ale żadna akcja nie zyskiwała więcej niż 10 sekund przewagi. Aktywni byli Kolumbijczycy i Hiszpanie, ale wszystko pod kontrolą mieli Słoweńcy.

Na około 50 kilometrów metą niewielką przewagę zyskał Fernando Barcelo (Hiszpania). Poza peletonem z powodu defektu został Brandon McNulty (USA), który zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Sytuacja była płynna, na czele kręciło około 30 zawodników, a z tej grupki co chwilę odrywało się kilku śmiałków, ale żadna z tych akcji nie zdołała zyskać większej przewagi.

Na 33 kilometry przed metą na czele ponownie kręcił Barcelo, a na jego kole jechał Węgier Barnabás Peák. Dwójka miała 20 sekund przewagi nad 9-osobową grupą pościgową i 45 sekund nad grupą lidera. Kiedy teren zaczął się wznosić Barcelo zostawił swojego towarzysza i rozpoczął samotny rajd do mety.

Hiszpan utrzymywał przewagę, z kolei z tyłu na atak zdecydował się lider - Tadej Pogacar. W ślad za nim pojechał Luksemburczyk Michel Ries.

Barcelo mimo ogromnego zmęczenia zdołał dojechać samotnie do mety. Pogacar i Ries świetnie współpracowali, dzięki czemu nadrobili prawie minutę nad grupą faworytów, w której finiszowali m.in. Ivan Sosa, Robert Stannard i Gino Mader.

Wyniki 9. etapu Tour de l'Avenir 2018 (2.Ncup), Séez - Val d'Isère (83 km):

  1 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)                      2:29:50
  2 Michel Ries (Luksemburg)                                   00:09
  3 Tadej Pogacar (Słowenia)
  4 Robert Stannard (Australia)                                01:14
  5 Felix Gall (Austria)
  6 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
  7 Gino Mäder (Szwajcaria)
  8 Clement Champoussin (Francja)
  9 Aleksandr Vlasov (Rosja)
 10 Tobias S. Foss (Norwegia)
 11 Joao Almeida (Portugalia)
 12 Mark Donovan (Wielka Brytania)
 13 Andrea Bagioli (Włochy)
 14 Thymen Arensman (Holandia)
 15 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)                         01:18
 16 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)                 01:37
 17 Mikkel Bjerg (Dania)                                       01:58
 18 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme
 19 Alessandro Monaco (Włochy)                                 02:03
 20 Torjus Sleen (Norwegia)                                    02:25
 21 Edward Dunbar (Irlandia)
 22 Alessandro Covi (Włochy)                                   02:27
 23 Georg Zimmermann (Niemcy)                                  03:23
 24 Gordian Banzer (Szwajcaria)                                03:43
 25 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)                   04:23
 26 Brent Van Moer (Belgia)
 27 Marcel Neuhauser (Austria)                                 04:25
 28 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes               04:30
 29 Brandon Mcnulty (USA)                                      04:52
 30 Jefferson Cepeda (Ekwador)
 31 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme         04:55
 32 Marc Hirschi (Szwajcaria)                                  05:43
 33 Nikolai Cherkasov (Rosja)                                  06:31
 34 Simon Guglielmi (Francja)
 35 Ide Schelling (Holandia)
 36 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme           09:35
 37 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)                             09:39
 38 Luc Wirtgen (Luksemburg)                                   11:13
 39 Ian Garrison (USA)
 40 Jens Van Den Dool (Holandia)
 41 Wilson Haro (Ekwador)
 42 Andreas Leknessund (Norwegia)
 43 Benjamin Brkic (Austria)
 44 Julian Mertens (Belgia)
 45 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)
 46 Samuele Battistella (Włochy)
 47 Callum Scotson (Australia)
 48 Samuel Mugisha (Rwanda)
 49 Damien Touze (Francja)                                     11:42
 50 Tiago Antunes (Portugalia)
 51 Jake Stewart (Wielka Brytania)
 52 Marcelo Salvador (Portugalia)                              13:46
 53 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)                       14:11
 54 Kévin Geniets (Luksemburg)                                 14:49
 55 Piotr Pękala (Polska)
 56 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes             16:17
 57 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)                         16:29
 58 Harm Vanhoucke (Belgia)                                    16:37
 59 Jonas Rutsch (Niemcy)                                      17:17
 60 Mikkel Frolich Honoré (Dania)
 61 Filip Maciejuk (Polska)
 62 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire
 63 Pit Leyder (Luksemburg)
 64 Matthew Teggart (Irlandia)
 65 Andreas Nielsen (Dania)
 66 Stepan Kuriyanov (Rosja)
 67 Denis Nekrasov (Rosja)
 68 Joseph Areruya (Rwanda)
 69 Samuel Jenner (Australia)
 70 Cameron Beard (USA)
 71 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire
 72 Max Kanter (Niemcy)
 73 Adam Hartley (Wielka Brytania)
 74 Santiago Montenegro (Ekwador)
 75 Gerben Thijssen (Belgia)
 76 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)
 77 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)
 78 Anton Popov (Rosja)
 79 Mark Downey (Irlandia)
 80 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)
 81 Thomas Vereecken (Belgia)
 82 Kevin Inkelaar (Holandia)
 83 Viktor Verschaeve (Belgia)
 84 Daire Feeley (Irlandia)
 85 Darragh O'mahony (Irlandia)
 86 Stephen Williams (Wielka Brytania)
 87 Jaka Primozic (Słowenia)
 88 Edoardo Affini (Włochy)
 89 Pierre Idjouadiene (Francja)
 90 Alan Riou (Francja)
 91 Alberto Dainese (Włochy)
 92 Szymon Sajnok (Polska)
 93 Markus Wildauer (Austria)
 94 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme
 95 Tyler Stites (USA)
 96 Dimitri Bussard (Szwajcaria)
 97 Zeke Mostov (USA)
 98 Jonas Vingegaard (Dania)
 99 Masaki Yamamoto (Japonia)
100 Rui Oliveira (Portugalia)
101 Ivo Oliveira (Portugalia)
102 Magnus Bak Klaris (Dania)
103 Dmitrii Markov (Rosja)
104 Lars Saugstad (Norwegia)
105 Ziga Horvat (Słowenia)
106 Johannes Schinnagel (Niemcy)
107 Nik Cemazar (Słowenia)
108 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
109 Antoine Debons (Szwajcaria)                                 17:59 
110 Sven Burger (Holandia)                                      18:04
111 Marlon Gaillard (Francja)                                   18:27
112 André Ramalho (Portugalia)                                  19:30
113 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)                         19:33
114 David Villareal (Ekwador)
115 Jordan Cardenas Villavicencio (Ekwador)
116 Michael O'loughlin (Irlandia)
117 Kaden Groves (Australia)                                    23:03
118 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes             23:08
119 Ayumu Watanabe (Japonia)                                    25:40
120 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire
121 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire
122 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes
123 Kakeru Omae (Japonia)                                       25:45
124 Matthew Gibson (Wielka Brytania)                            28:49
125 Szymon Tracz (Polska)                                       29:27
DNS Florian Stork (Niemcy)
DNF Florian Kierner (Austria)
DNF Zahiri Abderrahim (Maroko) Centre Mondial Du Cyclisme
DNF Christian Maximilian Koch (Niemcy)
DNF Thomas Denis (Francja) Pays De La Loire
DNF Conor Schunk (USA)

Klasyfikacja generalna po 9. etapie:

  1 Tadej Pogacar (Słowenia)                                 23:34:34
  2 Michel Ries (Luksemburg)                                    01:07
  3 Thymen Arensman (Holandia)                                  01:17
  4 Fernando Barcelo Aragon (Hiszpania)                         01:23
  5 Gino Mäder (Szwajcaria)                                     01:35
  6 Aleksandr Vlasov (Rosja)                                    01:36
  7 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)                               01:45
  8 Clement Champoussin (Francja)                               01:56
  9 Joao Almeida (Portugalia)                                   02:07
 10 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)                          02:16
 11 Tobias S. Foss (Norwegia)                                   02:17
 12 Andrea Bagioli (Włochy)                                     02:24
 13 Felix Gall (Austria)                                        02:31
 14 Robert Stannard (Australia)                                 02:35
 15 Mark Donovan (Wielka Brytania)                              02:43
 16 Edward Dunbar (Irlandia)                                    02:47
 17 Franklin Archibold (Panama) Centre Mondial Du Cyclisme      03:26
 18 Torjus Sleen (Norwegia)                                     04:20
 19 Mikkel Bjerg (Dania)                                        04:21
 20 Georg Zimmermann (Niemcy)                                   04:45
 21 Brandon Mcnulty (USA)                                       04:50
 22 Alessandro Monaco (Włochy)                                  05:18
 23 Cristian Camilo Munoz Lancheros (Kolumbia)                  05:25
 24 Gordian Banzer (Szwajcaria)                                 05:59
 25 Hafetab Weldu (Etiopia) Centre Mondial Du Cyclisme          07:17
 26 Nikolai Cherkasov (Rosja)                                   09:46
 27 Marc Hirschi (Szwajcaria)                                   10:01
 28 Marcel Neuhauser (Austria)                                  10:02
 29 Simon Guglielmi (Francja)                                   11:26
 30 Samuele Battistella (Włochy)                                11:36
 31 Brent Van Moer (Belgia)                                     11:42
 32 Jens Van Den Dool (Holandia)                                14:47
 33 Callum Scotson (Australia)                                  14:58
 34 Harold Alfonso Tejada Canacue (Kolumbia)                    15:14
 35 Alejandro Osorio Carvajal (Kolumbia)                        15:25
 36 Ide Schelling (Holandia)                                    16:10
 37 Javier Ignacio Montoya Montoya (Kolumbia)                   16:28
 38 Jefferson Cepeda (Ekwador)                                  16:32
 39 Andreas Leknessund (Norwegia)                               16:55
 40 Harm Vanhoucke (Belgia)                                     17:57
 41 Alessandro Covi (Włochy)                                    18:36
 42 Luc Wirtgen (Luksemburg)                                    19:10
 43 Gotzon Martin Sanz (Hiszpania)                              20:22
 44 Ian Garrison (USA)                                          22:06
 45 Kévin Geniets (Luksemburg)                                  22:07
 46 Tiago Antunes (Portugalia)                                  22:14
 47 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Hiszpania)                    22:24
 48 Wilson Haro (Ekwador)                                       22:35
 49 Rémy Rochas (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                22:36
 50 Marcelo Salvador (Portugalia)                               23:01
 51 Damien Touze (Francja)                                      23:18
 52 Piotr Pękala (Polska)                                       23:59
 53 Benjamin Brkic (Austria)                                    24:11
 54 Denis Nekrasov (Rosja)                                      24:39
 55 Stephen Williams (Wielka Brytania)                          24:51
 56 Jake Stewart (Wielka Brytania)                              25:09
 57 Jaka Primozic (Słowenia)                                    25:10
 58 Kevin Inkelaar (Holandia)                                   25:36
 59 Antonijo Barac (Chorwacja) Centre Mondial Du Cyclisme       25:47
 60 Max Kanter (Niemcy)                                         25:48
 61 Johannes Schinnagel (Niemcy)                                25:59
 62 Markus Wildauer (Austria)                                   26:04
 63 Mikkel Frolich Honoré (Dania)                               26:07
 64 Barnabas Peak (Węgry) Centre Mondial Du Cyclisme            27:02
 65 Juan Pedro Lopez Perez (Hiszpania)                          27:09
 66 Julian Mertens (Belgia)                                     27:37
 67 Filip Maciejuk (Polska)                                     28:04
 68 Andreas Nielsen (Dania)                                     29:06
 69 Santiago Montenegro (Ekwador)                               29:23
 70 Marlon Gaillard (Francja)                                   29:40
 71 Magnus Bak Klaris (Dania)                                   29:52
 72 Pit Leyder (Luksemburg)                                     29:55
 73 Gerben Thijssen (Belgia)                                    30:42
 74 Joseph Areruya (Rwanda)                                     30:57
 75 Cameron Beard (USA)                                         31:07
 76 Dimitri Bussard (Szwajcaria)                                31:08
 77 Daniel Munoz Giraldo (Kolumbia)                             31:28
 78 Alan Riou (Francja)                                         31:37
 79 Samuel Jenner (Australia)                                   32:28
 80 Daire Feeley (Irlandia)                                     32:33
 81 Sven Burger (Holandia)                                      32:44
 82 Edoardo Affini (Włochy)                                     33:51
 83 Matthew Teggart (Irlandia)                                  33:52
 84 Stepan Kuriyanov (Rosja)                                    33:59
 85 Mark Downey (Irlandia)                                      34:02
 86 Jonas Vingegaard (Dania)                                    35:25
 87 Thomas Vereecken (Belgia)                                   36:19
 88 Adam Hartley (Wielka Brytania)                              37:27
 89 Rui Oliveira (Portugalia)                                   37:56
 90 Zeke Mostov (USA)                                           38:52
 91 Jaime Castrillo Zapater (Hiszpania)                         38:59
 92 Samuel Mugisha (Rwanda)                                     39:02
 93 Thomas Champion (Francja) Pays De La Loire                  39:30
 94 Jonas Rutsch (Niemcy)                                       39:31
 95 André Ramalho (Portugalia)                                  40:35
 96 Viktor Verschaeve (Belgia)                                  40:59
 97 Clément Didier (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes             41:05
 98 Masaki Yamamoto (Japonia)                                   41:26
 99 Tyler Stites (USA)                                          42:26
100 Michael O'loughlin (Irlandia)                               43:26
101 Pierre Idjouadiene (Francja)                                43:45
102 Szymon Sajnok (Polska)                                      43:56
103 Alberto Dainese (Włochy)                                    44:23
104 Emilien Jeanniere (Francja) Pays De La Loire                48:38
105 Léo Boileau (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes                49:18
106 Ivo Oliveira (Portugalia)                                   49:50
107 Darragh O'mahony (Irlandia)                                 51:12
108 Szymon Tracz (Polska)                                       51:17
109 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)                             51:28
110 Kakeru Omae (Japonia)                                       52:21
111 Romain Guillot (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes             52:58
112 David Villareal (Ekwador)                                   53:26
113 Antoine Debons (Szwajcaria)                                 53:42
114 Kaden Groves (Australia)                                    53:57
115 Lars Saugstad (Norwegia)                                    54:26
116 Dmitrii Markov (Rosja)                                      55:18
117 Ziga Horvat (Słowenia)                                      57:08
118 Valentin Bricaud (Francja) Pays De La Loire                 57:19
119 Matthew Gibson (Wielka Brytania)                            57:56
120 Emile Brenans (Francja) Auvergne - Rhone-Alpes           01:00:28
121 Anton Popov (Rosja)                                      01:00:57
122 Ayumu Watanabe (Japonia)                                 01:08:45
123 Joris Vincent (Francja) Pays De La Loire                 01:09:16
124 Nik Cemazar (Słowenia)                                   01:22:16
125 Jordan Cardenas Villavicencio (Ekwador)                  01:33:39

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: