Torowe MME: Marta Jaskulska trzecia w omnium

Marta Jaskulska sięgnęła w piątek po swój drugi brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy. Tym razem w konkurencji omnium.

Siedem kompletów medali czekało w piątek na uczestników młodzieżowych mistrzostw Europy, które od środy rozgrywane są na welodromie w szwajcarskim Aigle. Po zaciętej walce polski dorobek medalowy, podobnie jak wczoraj, powiększył się o jeden krążek.

Do medalowego worka polskiej kadry dorzuciła się ponownie Marta Jaskulska, która rywalizowała w torowym wieloboju, czyli w omnium. Marta bardzo dobrze spisała się w otwierającym zmagania scratchu, zajmując tam 3. miejsce. Następnie wygrała wyścig tempo, ale w wyścigu eliminacyjnym poszło jej już nieco słabiej, przez co straciła prowadzenie w klasyfikacji łącznej i spadła na 4. pozycję.

W kończącym omnium wyścigu punktowym ponownie jechała bardzo mocno, zajmując 3. miejsce i na takim samym kończąc całą konkurencję. Wcześniej podopieczna trenera Marcina Adamowa zdobyła już brąz w wyścigu eliminacyjnym juniorek.

W omnium juniorów rywalizował zaś Filip Prokopyszyn, który na półmetku zajmował dobrą, 4. lokatę. Niestety, dla niego również wyścig eliminacyjny okazał się mniej udany, przez co spadł o 4 pozycje. Filip odrobił nieco start do rywali w wyścigu punktowym, ale nie dał już rady wskoczyć na podium i zakończył omnium na 5. miejscu.

Cezary Łączkowski, dobrze spisujący się wczoraj w pierwszych rundach sprintu indywidualnego juniorów, nie zdołał niestety powtórzyć swojego sukcesu z minionego tygodnia, kiedy to wywalczył tytuł mistrzowski w tej konkurencji. Tym razem Łączkowskiemu nieco zabrakło do sukcesu. W półfinale uległ rywalowi z Rosji, co oznaczało, że pozostała mu już tylko walka o brąz. Niestety, w finałowej rozgrywce ponownie został pokonany i tym razem zakończył swój start na 4. miejscu.

Bardzo bliski stanięcia na podium był dziś także Dawid Czubak, który startował w wyścigu punktowym orlików. Był on jednym z zaledwie czterech zawodników, którym trzykrotnie udawało się narobić okrążenie nad rywalami. Niestety, do brązu zabrakło 10 punktów i tym samym Dawid zajął 4. lokatę. Nieco słabiej poszło w wyścigu punktowym orliczek Monice Graczewskiej, która sklasyfikowana została na 8. pozycji.

W wyścigu na 500m na czas rywalizowała dziś jeszcze Nikola Seremak, kończąc walkę na 7. miejscu, a w popołudniowej sesji swoje starty mieli także Daniel Rocha i Mateusz Miłek, którzy stanęli w szranki w ramach sprintu indywidualnego orlików. Obaj jednak zostali wyeliminowani przez rywali - Rochna w 1/4, a Miłek w 1/8 finału.

fot. Daria Abramowicz

Martyna Maria Kobylińska

Share
Opublikowane przez
Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

Alejandro Valverde niepewny Paryża

Sezon 2020 dla Alejandro Valverde zostanie podporządkowany Igrzyskom Olimpijskim w Tokio. Zbliżający się do czterdziestki Hiszpan zaplanował pod ten występ…

15 grudnia 2019, 16:42

Były lekarz Team Sky odpowie na pytania o zamówienia testosteronu?

Richard Freeman, były lekarz Team Sky i British Cycling, może stracić prawo do wykonywania zawodu. Co więcej, w toku działań…

15 grudnia 2019, 13:34

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Mateusz Rudyk zwycięski w sprincie

Mateusz Rudyk wygrał rywalizację sprinterów podczas piątej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.…

15 grudnia 2019, 11:06

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11