Torowe MME: Marta Jaskulska trzecia w omnium

Marta Jaskulska sięgnęła w piątek po swój drugi brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy. Tym razem w konkurencji omnium.

Siedem kompletów medali czekało w piątek na uczestników młodzieżowych mistrzostw Europy, które od środy rozgrywane są na welodromie w szwajcarskim Aigle. Po zaciętej walce polski dorobek medalowy, podobnie jak wczoraj, powiększył się o jeden krążek.

Do medalowego worka polskiej kadry dorzuciła się ponownie Marta Jaskulska, która rywalizowała w torowym wieloboju, czyli w omnium. Marta bardzo dobrze spisała się w otwierającym zmagania scratchu, zajmując tam 3. miejsce. Następnie wygrała wyścig tempo, ale w wyścigu eliminacyjnym poszło jej już nieco słabiej, przez co straciła prowadzenie w klasyfikacji łącznej i spadła na 4. pozycję.

W kończącym omnium wyścigu punktowym ponownie jechała bardzo mocno, zajmując 3. miejsce i na takim samym kończąc całą konkurencję. Wcześniej podopieczna trenera Marcina Adamowa zdobyła już brąz w wyścigu eliminacyjnym juniorek.

W omnium juniorów rywalizował zaś Filip Prokopyszyn, który na półmetku zajmował dobrą, 4. lokatę. Niestety, dla niego również wyścig eliminacyjny okazał się mniej udany, przez co spadł o 4 pozycje. Filip odrobił nieco start do rywali w wyścigu punktowym, ale nie dał już rady wskoczyć na podium i zakończył omnium na 5. miejscu.

Cezary Łączkowski, dobrze spisujący się wczoraj w pierwszych rundach sprintu indywidualnego juniorów, nie zdołał niestety powtórzyć swojego sukcesu z minionego tygodnia, kiedy to wywalczył tytuł mistrzowski w tej konkurencji. Tym razem Łączkowskiemu nieco zabrakło do sukcesu. W półfinale uległ rywalowi z Rosji, co oznaczało, że pozostała mu już tylko walka o brąz. Niestety, w finałowej rozgrywce ponownie został pokonany i tym razem zakończył swój start na 4. miejscu.

Bardzo bliski stanięcia na podium był dziś także Dawid Czubak, który startował w wyścigu punktowym orlików. Był on jednym z zaledwie czterech zawodników, którym trzykrotnie udawało się narobić okrążenie nad rywalami. Niestety, do brązu zabrakło 10 punktów i tym samym Dawid zajął 4. lokatę. Nieco słabiej poszło w wyścigu punktowym orliczek Monice Graczewskiej, która sklasyfikowana została na 8. pozycji.

W wyścigu na 500m na czas rywalizowała dziś jeszcze Nikola Seremak, kończąc walkę na 7. miejscu, a w popołudniowej sesji swoje starty mieli także Daniel Rocha i Mateusz Miłek, którzy stanęli w szranki w ramach sprintu indywidualnego orlików. Obaj jednak zostali wyeliminowani przez rywali - Rochna w 1/4, a Miłek w 1/8 finału.

fot. Daria Abramowicz

Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

Mistrzostwa Szwajcarii 2020. Stefan Kung i Marlen Reusser najlepsi

Stefan Kung (Groupama - FDJ) został po raz czwarty z rzędu mistrzem Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas elity.

12 lipca 2020, 16:58

Patrick Lefevere przeciwny ekstremalnym podjazdom

Patrick Lefevere znów narzeka. Tym razem nie pasuje mu górska trasa tegorocznego Tour de France.

12 lipca 2020, 16:31

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28

Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne…

11 lipca 2020, 15:51