Deutschland Tour 2018: etap 1. Alvaro Hodeg zwycięża na otwarcie

Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors) wygrał w Bonn pierwszy etap odrodzonego Wyścigu Dookoła Niemiec - Deutschland Tour.

Kolumbijczyk pokonał na finiszu Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe), zaś podium domknął Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida).

Peleton 33. edycji Deutschland Tour, wyścigu reaktywowanego po dziewięciu latach niebytu, poruszał się po szosach zachodnich Niemiec i z Koblencji kierował się do Bonn (157 km), przecinając Nadrenię-Palatynat i wjeżdżając do kraju związkowego Nadrenia-Północna Westfalia. Na lekko pofałdowanej trasie wyrastała tylko jedna górska premia, zlokalizowana na 116 kilometrze (2,8 km; 4,5%).

W skład ucieczki dnia weszli Jorge Arcas (Movistar Team), Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert), Benoit Jarrier (Fortuneo-Samsic), Jens Reynders (Leopard Pro Cycling), Dorian Lübbers (Lotto-Kern Haus) i Sven Reutter (Heizomat Rad-Net). Szóstka zawodników zdobyła maksymalnie wynoszącą dwie minuty i 45 sekund przewagę. Na podjeździe peletonowi brakowało zaledwie minuty, aby doścignąć śmiałków. Tempa nie wytrzymali Reutter oraz Lübbers, zaś linię premii górskiej jako pierwszy przeciął Jarrier, zostając pierwszym liderem klasyfikacji najlepszych wspinaczy. 

30 kilometrów przed metą z czołówki odpadł kolarz Fortuneo-Samsic, zaś z tyłu mocniej ruszyły ekipy Bora-hansgrohe i Lotto Soudal, chcące doprowadzić do sprinterskiego finiszu. Akcja zakończyła się 13 kilometrów od Bonn. W końcówce zaatakował Luke Rowe (Team Sky), zaskakując ekipy najszybszych kolarzy i szybko uzyskując kilkusekundową przewagę. Brytyjczyk poległ jednak 5 kilometrów przed metą, już na ulicach miasta. 

Finisz zatem należał do sprinterów, a wśród nich najlepiej spisali się Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) i Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors), którzy wpadli na kreskę niemalże jednocześnie. Fotofinisz został jednak rozstrzygnięty na korzyść Kolumbijczyka, który tym samym odniósł czwarte indywidualne zwycięstwo w tym sezonie i został pierwszym posiadaczem czerwonej koszulki lidera wyścigu. 

Wyniki 1. etapu Deutschland Tour 2018 (2.1), Koblencja - Bonn (157 km):

  1 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                 3:35:08
  2 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
  3 Niccol? Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo)
  4 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
  5 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
  6 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal
  7 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland
  8 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
  9 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 10 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 11 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 12 Christian Knees (Ger) Team Sky
 13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 14 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 15 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 17 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 18 John Mandrysch (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
 19 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 20 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb
 21 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 22 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 23 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 24 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 25 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 26 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 26 Cees Bol (Ned) SEG Racing Academy
 28 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 29 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 30 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ l Akkon
 31 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 32 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 33 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 35 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 36 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 37 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 38 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 39 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
 40 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 41 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Simon Laib (Ger) Team Dauner D&DQ l Akkon
 43 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 44 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx
 45 Romain Le Roux (Fra) Team Fortuneo-Samsic
 46 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 47 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
 48 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 49 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 50 Nuno Matos (Por) Movistar Team
 51 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 52 Remi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 53 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 54 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 55 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 56 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 57 Jeremy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 58 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 59 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 60 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 61 Freddy Ovett (Aus) Australian Cycling Academy
 62 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 63 Jan Hugger (Ger) Team Lotto - Kern Haus
 64 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 65 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 66 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling
 67 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 68 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 69 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 70 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
 71 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 72 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 73 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 74 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 75 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 76 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 77 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 78 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 79 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 80 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 81 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 82 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
 83 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 84 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 85 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 86 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 87 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 88 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 89 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 90 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 91 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 92 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland
 93 Gaëtan Pons (Luz) Leopard Pro Cycling
 94 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 95 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
 96 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 97 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 98 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 99 Felix Intra (Ger) Team Sauerland
100 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
101 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
102 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
103 Juri Hollmann (Ger) Heizomat Rad-Net.de
104 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
105 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
106 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
107 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland
108 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
109 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
110 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    00:24
111 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         00:26
112 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      00:29
113 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               00:32
114 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      01:13
115 Pascal Treubel (Ger) Heizomat Rad-Net.de               01:18
116 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      03:19
117 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon            03:20
118 Sven Reutter (Ger) Heizomat Rad-Net.de
119 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
120 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
121 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland                   04:09
122 Leon Rohde (Ger) Heizomat Rad-Net.de
123 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          05:27
124 Maxim Pirard (Bel) Bahrain-Merida
125 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
126 Brad Huff (USA) Rally Cycling                          05:39
127 Per Christian Münstermann                              05:54
128 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
129 Dorian Lübbers (Ger) Team Lotto - Kern Haus
130 Tobias Nolde (Ger) Heizomat Rad-Net.de                 15:42
DNF Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                 3:34:58
  2 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:04
  3 Niccol? Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo)                00:06
  4 Jens Reynders (Bel) Leopard Pro Cycling                00:07
  5 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        00:08
  6 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             00:09
  7 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       00:10
  8 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
  9 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal
 10 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland
 11 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 12 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 13 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 14 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 15 Christian Knees (Ger) Team Sky
 16 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 17 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 18 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 20 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 21 John Mandrysch (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
 22 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 23 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb
 24 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 25 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 26 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 27 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 28 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 29 Cees Bol (Ned) SEG Racing Academy
 30 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 31 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 32 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 33 Philipp Mamos (Ger) Team Dauner D&DQ l Akkon
 34 Joshua Huppertz (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 35 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 36 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 38 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 39 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 40 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 41 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 42 Christopher Heider (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
 43 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 44 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Simon Laib (Ger) Team Dauner D&DQ l Akkon
 46 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 47 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx
 48 Romain Le Roux (Fra) Team Fortuneo-Samsic
 49 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 50 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
 51 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 52 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 53 Nuno Matos (Por) Movistar Team
 54 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 55 Remi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 56 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 57 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling
 58 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 59 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 60 Jeremy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 61 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 62 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 63 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy
 64 Freddy Ovett (Aus) Australian Cycling Academy
 65 Fabian Schormair (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 66 Jan Hugger (Ger) Team Lotto - Kern Haus
 67 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 68 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 69 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 70 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 71 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 72 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
 73 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 74 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 75 Tobias Knaup (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 76 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 77 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 78 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 79 Patrick Haller (Ger) Heizomat Rad-Net.de
 80 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 81 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 82 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 83 Mario Spengler (Swi) Leopard Pro Cycling
 84 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 85 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 86 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 87 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 88 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 89 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
 90 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 91 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 92 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 93 Louis Leinau (Ger) Team Sauerland
 94 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling
 95 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 96 Frederik Dombrowski (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon
 97 Florian Nowak (Ger) Team Lotto-Kern Haus
 98 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 99 Felix Intra (Ger) Team Sauerland
100 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
101 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
102 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
103 Juri Hollmann (Ger) Heizomat Rad-Net.de
104 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
105 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
106 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
107 Joann Leinau (Ger) Team Sauerland
108 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
109 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
110 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    00:34
111 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         00:36
112 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      00:39
113 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               00:42
114 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      01:23
115 Pascal Treubel (Ger) Heizomat Rad-Net.de               01:28
116 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      03:29
117 Julian Braun (Ger) Team Dauner D&DQ | Akkon            03:30
118 Sven Reutter (Ger) Heizomat Rad-Net.de
119 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
120 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
121 Johannes Hodapp (Ger) Team Sauerland                   04:19
122 Leon Rohde (Ger) Heizomat Rad-Net.de
123 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          05:37
124 Maxim Pirard (Bel) Bahrain-Merida
125 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
126 Brad Huff (USA) Rally Cycling                          05:49
127 Per Christian Münstermann (Ger) Team Sauerland         06:04
128 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
129 Dorian Lübbers (Ger) Team Lotto - Kern Haus
130 Tobias Nolde (Ger) Heizomat Rad-Net.de                 15:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: