Tour de l'Avenir 2018: etap 7. Ivan Sosa najlepszy na trasie górskiego otwarcia

Ivan Sosa

Ivan Sosa (Kolumbia) wygrał po wspinaczce do stacji narciarskiej Meribel pierwszy górski odcinek Tour de l'Avenir.

20-latek w końcówce okazał się lepszy od Amerykanina Brandona McNulty’ego i Słoweńca Tadeja Pogacara, który został nowym liderem imprezy. 

Pierwszy górski sprawdzian "wyścigu przyszłości" liczył zaledwie 35 kilometrów i nawiązywał do etapu rozgrywanego w ramach tegorocznego Tour de France. Podobieństwa nie kończyły się na krótkim dystansie i górskiej trasie - młodzieżowy peleton startował do siódmego odcinka podzielony na sektory - pierwszym ruszała pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej, w drugim po dwóch kolarzy z każdej ekipy, wyznaczonych przed startem, a w trzecim pozostali.

Na trasie już na początku wyrastała premia pierwszej kategorii Cote de Montagny (8 km; 7%), a po długim zjeździe trasa prowadziła do stacji narciarskiej Méribel podjazdem o długości ponad 11 kilometrów i średnim nachyleniu 6,9%.

Od samego początku tempo było wyjątkowo wysokie, a niezliczone ataki nie miały powodzenia. Krótki dystans sprawił, iż podczas etapu nie było zasadniczej ucieczki. Pierwszy podjazd na czele peletonu pokonali Kolumbijczycy, doczepiając wielu zawodników, zaś blisko przełęczy zaatakował Ide Schelling (Holandia), zdobywając punkty do klasyfikacji górskiej. Za nim w głównej grupie podążało około 40 kolarzy. Zawodnik z kraju tulipanów szybko został doścignięty.

Na finałowym podjeździe odpadł m.in. Stevie Williams (Wielka Brytania), podczas gdy mocne tempo na czele nie ustawało. 4 kilometry przed kreską z pozostałości po peletonie zaatakowali Ivan Sosa (Kolumbia), Tadej Pogacar (Słowenia), Marc Hirschi (Szwajcaria) i Brandon McNulty (Stany Zjednoczone), szybko uzyskując przewagę. Na poprawkę Sosy nie mógł zareagować Hirschi, zaś McNulty i Pogacar dopiero po jakimś czasie dogonili Kolumbijczyka. 

Sosa ciągnął również na ostatnim kilometrze, lecz nie zdołał zgubić rywali. W końcówce drobną przewagę uzyskał McNulty i zaczął się cieszyć ze zwycięstwa, lecz nagle zza jego pleców wyskoczył jego rywal z Ameryki Południowej i "o błysk szprychy" wywalczył zwycięstwo. Trzeci na mecie Pogacar przejął z kolei żółtą koszulkę lidera wyścigu.

Wyniki 7. etapu Tour de l'Avenir 2018 (2.Ncup), Moutiers - Méribel (35,4 km):

  1 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Colombia          1:10:12
  2 Brandon McNulty (USA) USA
  3 Tadej Pogacar (Slo) Slovenia
  4 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Spain               00:14
  5 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Colombia          00:16
  6 Aleksandr Vlasov (Rus) Russia
  7 Clement Champoussin (Fra) France
  8 Thymen Arensman (Ned) Netherlands                 00:18
  9 Edward Dunbar (Irl) Ireland
 10 Michel Ries (Lux) Luxembourg
 11 Gino Mäder (Swi) Switzerland                      00:20
 12 Jo?o Almeida (Por) Portugal                       00:26
 13 Samuele Battistella (Ita) Italy                   00:37
 14 Mark Donovan (GBr) Great Britain                  00:58
 15 Felix Gall (Aut) Austria                          01:07
 16 Franklin Archibold (Pan) Centre Mondial Du Cy     01:09
 17 Andrea Bagioli (Ita) Italy                        01:10
 18 Marc Hirschi (Swi) Switzerland                    01:15
 19 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Denmark
 20 Mikkel Bjerg (Den) Denmark                        01:21
 21 Hafetab Weldu (Eth) Centre Mondial Du Cyclisme
 22 Robert Stannard (Aus) Australia
 23 Harm Vanhoucke (Bel) Belgium                      01:23
 24 Nikolai Cherkasov (Rus) Russia
 25 Alessandro Monaco (Ita) Italy                     01:25
 26 Georg Zimmermann (Ger) Germany
 27 Gordian Banzer (Swi) Switzerland
 28 Tobias S. Foss (Nor) Norway                       01:28
 29 Benjamin Brkic (Aut) Austria                      01:38
 30 Tiago Antunes (Por) Portugal                      01:58
 31 Zahiri Abderrahim (Mar) Centre Mondial Du Cyc     02:04
 32 Jens Van Den Dool (Ned) Netherlands               02:08
 33 Torjus Sleen (Nor) Norway                         02:10
 34 Cristian Camilo Mu?oz Lancheros (Col) Colombi     02:11
 35 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Spain                02:20
 36 Callum Scotson (Aus) Australia                    02:30
 37 Dylan Sunderland (Aus) Australia                  02:34
 38 Viktor Verschaeve (Bel) Belgium                   02:55
 39 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Colombia      02:59
 40 Marcel Neuhauser (Aut) Austria                    03:00
 41 Simon Guglielmi (Fra) France                      03:03
 42 Kévin Geniets (Lux) Luxembourg
 43 Florian Stork (Ger) Germany
 44 Andreas Leknessund (Nor) Norway                   03:11
 45 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Spain          03:31
 46 Jaka Primozic (Slo) Slovenia                      03:39
 47 Brent Van Moer (Bel) Belgium                      03:43
 48 Samuel Mugisha (Rwa) Rwanda
 49 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Colombia     03:46
 50 Max Kanter (Ger) Germany                          04:03
 51 Damien Touze (Fra) France
 52 Denis Nekrasov (Rus) Russia                       04:07
 53 Kevin Inkelaar (Ned) Netherlands                  04:13
 54 Marlon Gaillard (Fra) France                      04:17
 55 Marcelo Salvador (Por) Portugal                   04:22
 56 Antonijo Barac (Cro) Centre Mondial Du Cyclis     04:54
 57 Adam Hartley (GBr) Great Britain                  04:57
 58 Luc Wirtgen (Lux) Luxembourg                      05:17
 59 Dimitri Bussard (Swi) Switzerland                 05:37
 60 Mikkel Fr?lich Honoré (Den) Denmark               05:42
 61 Andreas Nielsen (Den) Denmark
 62 Pit Leyder (Lux) Luxembourg
 63 Barnabas Peak (Hun) Centre Mondial Du Cyclisme
 64 Tyler Stites (USA) USA
 65 Cameron Beard (USA) USA
 66 Clément Didier (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes       05:53
 67 Ian Garrison (USA) USA                            06:01
 68 Santiago Montenegro (Ecu) Ecuador                 06:03
 69 Alan Riou (Fra) France                            06:11
 70 Johannes Schinnagel (Ger) Germany
 71 Markus Wildauer (Aut) Austria
 72 Edoardo Affini (Ita) Italy
 73 Piotr Pękala (Pol) Poland                         06:31
 74 Filip Maciejuk (Pol) Poland
 75 Gotzon Martin Sanz (Spa) Spain
 76 Rémy Rochas (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes          06:37
 77 Jake Stewart (GBr) Great Britain
 78 Stephen Williams (GBr) Great Britain              06:40
 79 Ide Schelling (Ned) Netherlands                   07:09
 80 Jonas Vingegaard (Den) Denmark                    07:14
 81 Wilson Haro (Ecu) Ecuador                         07:35
 82 Alessandro Covi (Ita) Italy
 83 Jefferson Cepeda (Ecu) Ecuador
 84 Daniel Munoz Giraldo (Col) Colombia               07:48
 85 Christian Maximilian Koch (Ger) Germany
 86 Joseph Areruya (Rwa) Rwanda
 87 Gerben Thijssen (Bel) Belgium                     07:53
 88 Florian Kierner (Aut) Austria
 89 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Spain
 90 Pierre Idjouadiene (Fra) France
 91 Stepan Kuriyanov (Rus) Russia
 92 Thomas Vereecken (Bel) Belgium
 93 Julian Mertens (Bel) Belgium
 94 Mark Downey (Irl) Ireland
 95 Samuel Jenner (Aus) Australia
 96 Kaden Groves (Aus) Australia
 97 Dmitrii Markov (Rus) Russia
 98 Sven Burger (Ned) Netherlands
 99 Jonas Rutsch (Ger) Germany
100 André Ramalho (Por) Portugal
101 Thomas Champion (Fra) Pays De La Loire
102 Magnus Bak Klaris (Den) Denmark
103 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Norway
104 Szymon Sajnok (Pol) Poland
105 Lars Saugstad (Nor) Norway
106 Emile Brenans (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes        08:09
107 Thomas Denis (Fra) Pays De La Loire               08:13
108 Conor Schunk (USA) USA                            08:15
109 Rui Oliveira (Por) Portugal                       08:38
110 Nik Cemazar (Slo) Slovenia                        08:39
111 Léo Boileau (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes          09:23
112 Zeke Mostov (USA) USA
113 Darragh O'Mahony (Irl) Ireland                    09:29
114 Daire Feeley (Irl) Ireland
115 Szymon Tracz (Pol) Poland                         09:39
116 Ziga Horvat (Slo) Slovenia
117 Joris Vincent (Fra) Pays De La Loire              09:43
118 Masaki Yamamoto (Jpn) Japan                       09:45
119 Anton Popov (Rus) Russia                          10:34
120 Marceli Bogusławski (Pol) Poland
121 Emilien Jeanniere (Fra) Pays De La Loire
122 Antoine Debons (Swi) Switzerland                  10:40
123 Matthew Teggart (Irl) Ireland                     10:46
124 Michael O'Loughlin (Irl) Ireland
125 Ayumu Watanabe (Jpn) Japan                        11:30
126 Jarno Mobach (Ned) Netherlands                    11:47
127 Ivo Oliveira (Por) Portugal
128 Valentin Bricaud (Fra) Pays De La Loire           12:53
129 Romain Guillot (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes
130 Alberto Dainese (Ita) Italy                       13:22
131 Matthew Gibson (GBr) Great Britain                13:24
132 Jordan A Cardenas Villavicencio (Ecu) Ecuador
133 David Villareal (Ecu) Ecuador
134 Florian Dufour (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes       13:37
135 Kakeru Omae (Jpn) Japan                           13:41
136 Izidor Penko (Slo) Slovenia                       14:01
OTL Colin Heiderscheid (Lux) Luxembourg
OTL Tegshbayar Bastsaikhan (Mgl) Centre Mondial Du Cyclisme
OTL Alexis Quinteros (Ecu) Ecuador
OTL Theo Menant (Fra) Pays De La Loire
OTL Jan Petelin (Lux) Luxembourg
DNS Joab Schneiter (Swi) Switzerland
DNF Ziga Jerman (Slo) Slovenia

Klasyfikacja generalna po 7. etapie:

  1 Tadej Pogacar (Slo) Slovenia                   18:52:56
  2 Brandon Mcnulty (USA) USA                         00:07
  3 Thymen Arensman (Ned) Netherlands                 00:12
  4 Samuele Battistella (Ita) Italy                   00:27
  5 Aleksandr Vlasov (Rus) Russia                     00:31
  6 Edward Dunbar (Irl) Ireland
  7 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Denmark               00:40
  8 Mikkel Bjerg (Den) Denmark                        00:44
  9 Gino Mäder (Swi) Switzerland                      00:45
 10 Clement Champoussin (Fra) France                  00:51
 11 Jo?o Almeida (Por) Portugal                       00:57
 12 Harm Vanhoucke (Bel) Belgium                      01:04
 13 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Colombia            01:07
 14 Michel Ries (Lux) Luxembourg
 15 Tobias S. Foss (Nor) Norway                       01:12
 16 Andrea Bagioli (Ita) Italy                        01:14
 17 Franklin Archibold (Pan) Centre Mondial Du Cy     01:19
 18 Marc Hirschi (Swi) Switzerland                    01:21
 19 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Colombia          01:23
 20 Mark Donovan (GBr) Great Britain                  01:26
 21 Felix Gall (Aut) Austria
 22 Georg Zimmermann (Ger) Germany
 23 Nikolai Cherkasov (Rus) Russia                    01:27
 24 Robert Stannard (Aus) Australia                   01:30
 25 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Spain               01:32
 26 Gordian Banzer (Swi) Switzerland                  01:50
 27 Torjus Sleen (Nor) Norway                         01:54
 28 Alessandro Monaco (Ita) Italy
 29 Jens Van Den Dool (Ned) Netherlands               01:55
 30 Hafetab Weldu (Eth) Centre Mondial Du Cyclism     02:06
 31 Benjamin Brkic (Aut) Austria                      02:11
 32 Tiago Antunes (Por) Portugal                      02:43
 33 Callum Scotson (Aus) Australia                    02:44
 34 Dylan Sunderland (Aus) Australia                  02:48
 35 Zahiri Abderrahim (Mar) Centre Mondial Du Cyc     02:49
 36 Simon Guglielmi (Fra) France                      02:54
 37 Andreas Leknessund (Nor) Norway                   03:18
 38 Cristian Camilo Mu?oz Lancheros (Col) Colombi     03:32
 39 Kévin Geniets (Lux) Luxembourg                    03:38
 40 Florian Stork (Ger) Germany                       03:43
 41 Damien Touze (Fra) France                         03:47
 42 Marcel Neuhauser (Aut) Austria                    03:58
 43 Alan Riou (Fra) France                            04:05
 44 Jaka Primo_ic (Slo) Slovenia                      04:13
 45 Denis Nekrasov (Rus) Russia                       04:22
 46 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Spain          04:35
 47 Max Kanter (Ger) Germany                          04:38
 48 Kevin Inkelaar (Ned) Netherlands                  04:39
 49 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Colombia     04:53
 50 Antonijo Barac (Cro) Centre Mondial Du Cyclis     05:04
 51 Andreas Nielsen (Den) Denmark                     05:05
 52 Mikkel Fr?lich Honoré (Den) Denmark               05:10
 53 Brent Van Moer (Bel) Belgium                      05:20
 54 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Spain                05:38
 55 Edoardo Affini (Ita) Italy                        05:49
 56 Barnabas Peak (Hun) Centre Mondial Du Cyclism     05:52
 57 Luc Wirtgen (Lux) Luxembourg
 58 Dimitri Bussard (Swi) Switzerland                 06:02
 59 Pit Leyder (Lux) Luxembourg                       06:12
 60 Johannes Schinnagel (Ger) Germany
 61 Marcelo Salvador (Por) Portugal                   06:15
 62 Markus Wildauer (Aut) Austria                     06:44
 63 Ian Garrison (USA) USA                            06:47
 64 Marlon Gaillard (Fra) France                      06:51
 65 Jake Stewart (GBr) Great Britain                  07:05
 66 Piotr Pękala (Pol) Poland                         07:07
 67 Filip Maciejuk (Pol) Poland
 68 Stephen Williams (GBr) Great Britain              07:08
 69 Alessandro Covi (Ita) Italy                       07:20
 70 Jonas Vingegaard (Den) Denmark                    07:21
 71 Gotzon Martin Sanz (Spa) Spain                    07:35
 72 Sven Burger (Ned) Netherlands                     07:40
 73 Ide Schelling (Ned) Netherlands                   07:49
 74 Rémy Rochas (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes          07:51
 75 Mark Downey (Irl) Ireland                         07:56
 76 Santiago Montenegro (Ecu) Ecuador                 07:59
 77 Samuel Jenner (Aus) Australia                     08:07
 78 Gerben Thijssen (Bel) Belgium                     08:23
 79 Cameron Beard (USA) USA                           08:48
 80 Magnus Bak Klaris (Den) Denmark                   08:55
 81 Rui Oliveira (Por) Portugal                       09:04
 82 Daniel Munoz Giraldo (Col) Colombia               09:09
 83 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Spain               09:11
 84 Stepan Kuriyanov (Rus) Russia                     09:17
 85 Wilson Haro (Ecu) Ecuador
 86 André Ramalho (Por) Portugal                      09:30
 87 Jefferson Cepeda (Ecu) Ecuador                    09:32
 88 Adam Hartley (GBr) Great Britain                  09:55
 89 Julian Mertens (Bel) Belgium                      10:05
 90 Daire Feeley (Irl) Ireland                        10:14
 91 Szymon Tracz (Pol) Poland                         10:15
 92 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Colombia
 93 Thomas Champion (Fra) Pays De La Loire            10:38
 94 Michael O'loughlin (Irl) Ireland                  10:52
 95 Emilien Jeanniere (Fra) Pays De La Loire          11:23
 96 Matthew Teggart (Irl) Ireland                     11:33
 97 Joseph Areruya (Rwa) Rwanda                       11:37
 98 Viktor Verschaeve (Bel) Belgium                   13:27
 99 Zeke Mostov (USA) USA                             13:46
100 Tyler Stites (USA) USA                            14:54
101 Thomas Vereecken (Bel) Belgium                    15:22
102 Jonas Rutsch (Ger) Germany                        15:48
103 Szymon Sajnok (Pol) Poland                        15:54
104 Masaki Yamamoto (Jpn) Japan                       16:20
105 Kakeru Omae (Jpn) Japan                           16:21
106 Izidor Penko (Slo) Slovenia                       16:34
107 Alberto Dainese (Ita) Italy                       16:51
108 Matthew Gibson (GBr) Great Britain                17:32
109 Florian Kierner (Aut) Austria                     17:49
110 Romain Guillot (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes       18:15
111 Kaden Groves (Aus) Australia                      18:22
112 Léo Boileau (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes          18:25
113 Pierre Idjouadiene (Fra) France                   18:39
114 Antoine Debons (Swi) Switzerland                  18:59
115 Clément Didier (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes       20:08
116 Ivo Oliveira (Por) Portugal                       20:58
117 David Villareal (Ecu) Ecuador                     23:38
118 Darragh O'mahony (Irl) Ireland                    23:40
119 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Norway                 23:56
120 _iga Horvat (Slo) Slovenia                        24:42
121 Thomas Denis (Fra) Pays De La Loire               25:17
122 Valentin Bricaud (Fra) Pays De La Loire           25:34
123 Dmitrii Markov (Rus) Russia                       26:26
124 Jarno Mobach (Ned) Netherlands                    27:01
125 Florian Dufour (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes       27:09
126 Samuel Mugisha (Rwa) Rwanda                       27:20
127 Conor Schunk (USA) USA                            27:51
128 Lars Saugstad (Nor) Norway                        28:20
129 Marceli Bogusławski (Pol) Poland                  30:11
130 Ayumu Watanabe (Jpn) Japan                        31:30
131 Emile Brenans (Fra) Auvergne - Rhone-Alpes        32:36
132 Anton Popov (Rus) Russia                          33:25
133 Joris Vincent (Fra) Pays De La Loire              41:44
134 Nik Cema_ar (Slo) Slovenia                        49:50
135 Jordan A Cardenas Villavicencio (Ecu) Ecuador     54:50
136 Christian Maximilian Koch (Ger) Germany        01:05:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: